En İyi Kablosuz (Bluetooth) Kulaklık Modelleri 20 Tavsiye

  • Semersiz Hamsi yazdı.
  • 30 Ocak 2021
  • 516 okunma

Gelişen ve değişen teknoloji ile bugün iyi ya da kötü yüzlerce çeşit kulaklık bulunuyor. Kablolu, kablosuz, spor, kulakiçi, kulaküstü, radyolu, mikrofonlu birçok kulaklık mevcut. Fakat birçoğumuz önceden aldığımız ve belki de menün kaldığımız için değiştirmek istemediğimiz kablolu kulaklıkları kullanıyoruz. Çünkü düşünüyoruz ki kablosuz kulaklıklar kablolu kulaklıklar kadar ses kalitesini veremeyecek. Fakat teknolojinin ileri boyutta gelişmesi ve firmalar arasındaki rekabetin artmasıyla ürünler arasındaki fark en aza indi. Yani bir markanın kablolu kulaklığı ile kablosuz kulaklığı arasında fiyat farkı dışında çok da bir fark kalmadı. Bu bir bakıma insanları ürün tercihi konusunda karasızlığa da sürükledi diyebiliriz. Aşağıda sizler için derlediğimiz kablosuz bluetooth kulaklıklar yer almakta. Umarım sizler için faydalı bir yazı olur.

1. Huawei Freebuds

Listemizin ilk sırasında Huawei Freebuds yer alıyor. Bu üründe göze çarpan en büyük özellik gürültü engelleyici. Üreticiler sizlere üç farklı gürültü engelleyici seçeneği sunuyor. Genel Mod, Rahat Mod ve Ultra Mod. Genel mod, daha çok caddelerde ve kalabalık ortamlarda kullanılmak üzere tasarlanmış. Rahat mod ile kütüphane, ders çalışma odaları ya da bunlar sessiz mekanlarda kullanabileceğiniz bir mod. Ultra modunu da uçak, otobüs, tren vs. gibi araçlarla yapacağınız seyahatlerde kullanabilirsiniz. Bu kulaklık modelinde 410 mAh’lik şarj kutusu ve her birinde 30 mAh’lik batarya bulunuyor. Bu da bir kulaklık için gerçekten çok iyi batarya süresi demek. Huawei Freebuds kulaklık kutusunda bulunan Type-C girişi ile 1 saat gibi kısa bir sürede şarj edebiliyorsunuz. Kulaklıkta son sürüm olan 5.1 versiyon bluetooth yazılımı kullanılıyor. Böylece telefonlarınızın mesafesi artsa da bağlantı sorunları ile karşılaşmayacaksınız. Bu modelin dezavantajı ise suya ve tere karşı dayanıklı olmaması. Dolayısıyla spor sırasında kullanacak olanların buna dikkat etmesi gerekiyor.

2. JBL Tune 120

JBL, son zamanlarda büyük bir sıçrayış yaptı. Özellikle kulak üstü kulaklıkları, özellikle oyun severler tarafından tercih ediliyor. Fakat kablosuz kulaklıkları da çok tercih edilen kulaklıklar arasında. JBL TUNE 120 kablosuz kulaklığın özelliklerine bakacak olursak, Android ve IOS destekli, müzik ve telefon görüşmelerinde kullanılmak üzere geliştirilmiş. Ayrıca Android ve IOS destekli olmasından ötürü de Google Asistan ve Siri Asistan özelliğinden de faydalanabiliyorsunuz. 120 dakika da normal şarj, 15 dakika da hızlı şarj özelliği olan kulaklığın 4 saatlik kullanım süresi var.  96 db’lik ses gücü ile keyifli bir müzik imkanı sağlıyor.

Samsung Galaxy Z Fold 2'nin özelliklerini okumak isterseniz, linkteki yazımız sizin için!

3. JBL Tune 2020

Ele alacağımız diğer bir model ise yine JBL’den TUNE 2020 modeli kablosuz kulaklık. 12.5 mm ‘lik sürücülere sahip kulaklıkta Pure Bass Sound özelliği bulunuyor. Böylece net bir ses kalitesi elde edebiliyorsunuz. 3 saatlik kullanım süresine sahip kulaklığın 16 saatlik ek kullanım süresi sunan şarj kutusu da mevcut. 5.0 versiyon bluetooth ile telefonunuza hızlı bir şekilde ve kesintisiz bağlanabiliyorsunuz. Ayrıca sol kulaklıkta ses açma, ses kısma, gelen çağrılara cevap verme gibi tuş takımları yer alıyor.

4. Jabra Elite 65T

Jabra Elite 65T’nin bizlere sunduğu en büyük artısı IP55 sınıfı suya dayanıklı olması. Her ne kadar suyun içinde kullanamasanız da yağmur altında ya da spor yaparken rahatlıkla kullanabilirsiniz. 6 mm’lik hoparlör seçeneğiyle karşımıza çıkan bu modelde dörtlü mikrofon teknolojisi kullanılıyor. Böylece güçlü rüzgarlarda bile sesi rahatlıkla duyabileceksiniz. Kulaklığın 5 saatlik batarya süresinin yanında 10 saatlik şarj kutusu desteği ile 15 saate kadar şarj süresi bulunuyor. Ayrıca 1.5 saatlik hızlı şarj desteği de özellikleri arasında. Jabra Elite 65T model kulaklıkta 5.0 bluetooth desteği sunuyor.

5. QCY T3 TWS

Belki de birçoğumuzun duymadığı QCY, T3 TWS modeli ile listemizde yerini almayı başarıyor. Çünkü bu model, 108 db’lik güç ses sunmasının yanında 150 saate kadar bekleme süresi özelliğine de sahip. Kullanım süresi ise 5 saat. Bu ürünün diğer ürünlerden farkı bluetooth 5.0 teknolojisinin yanında Qualcomm vCv 6.0 bluetooth özelliğini de sunması. Böylece kesintisiz ve hızlı bir bağlantı sağlayabiliyorsunuz. Kulaklıkta 6 mm’lik hoparlörler mevut ve 108 db’lik ses gücü var. Ayrıca bu kulaklığı IPX5 su geçirmezlik sertifikası ile sporda rahatlıkla kullanabilirsiniz.

6. Xiaomi Airdots Pro

Son iki yılda tüm dünyada özellikle telefonlarıyla önemli yükselişlere imza atan Xioami’nin kablosuz bluetooth kulaklığına yer vermeden edemezdik. 50g gr’lık kulaklığın bluetooth 5.0 özelliği ile 10 metreye kadar kullanım imkanı sunuyor. 4 saatlik kullanım süresine sahip kulaklığı şarj kutusu ile 14 saate kadar kullanabiliyorsunuz. Xioami Airdots Pro’nun en önemli özelliği ise, kulaklığı kulağınızdan çıkardığınız an devam eden müzik ve videolar otomatik olarak duraklatılıyor. Eğer bir Xioami marka telefon kullanıyorsanız, MIUI desteği sayesinde kulaklık kılıfından çıkarıldığı an telefonunuza bağlanabiliyor. Ayrıca çift mikrofon bulunan bu kulaklık ile çevreden gelen seslere rahatsızlık duymadan müziğin keyfini çıkarabiliyorsunuz.

7. Anker Soundcore Liberty Neo TWS

IPX7 su geçirmezlik özelliğine sahip bu kulaklık tere ve yağmura karşı oldukça dayanıklı. Sporda kullanacaklar için bir diğer güzel özelliği ise GripFit teknolojisi. Bu teknoloji ile kulaklıklar spor sırasında yaptığınız hareketler ne olursa olsun kulağınızdan düşmeyecek. BussUp akıllı bass teknolojisi ile müziğin türüne göre otomatik bass ayarlaması özelliği olan bu kulaklıkta %43 daha fazla bass keyfine varabileceksiniz. 20 saatlik şarj süresine sahip bu kulaklıkta, hızlı şarj özelliği ile 10 dakikalık bir şarj süresi ile 1 saat kesintisiz dinleme yapabiliyorsunuz.

8. Samsung Galaxy Buds

Samsung Galaxy Buds kablosuz şarj desteği özeliği sunuyor. 3 mikrofonlu sistem ile etkili bir gürültü önleyiciye sahip. 22 saate kadar kesintisiz bir şekilde dinleme yapabiliyorsunuz. Hızlı şarj özelliği ile 3 dakika şarj edip 1 saat kullanabilirsiniz. Kablolu olarak şarj ederseniz 10 dakikalık bir şarj ile 3 saat dinleme imkanı sunuyor. Suya karşı dayanıklı olması spor yapacaklar için bir avantaj sağlıyor. Ayrıca kulaklıkta 5.0 bluetooth özelliği de mevcut.

9. Philips SHB4205 Flite

Oldukça şık bir görünüme ve hafif bir yapıya sahip bu kulaklık 12,2 mm’lik sürücülere sahip. Bu özelliğinden dolayı canlı ve net sesler elde edebileceksiniz. Kulaklık, plastik uçlara sahip değil fakat kulağınıza tam oturacak şekilde ergonomik bir yapıya sahip. Kulaklıkta bulunan boyun bandı sayesinde düşme tehlikesi yaşamayacaksınız. Ayrıca çok hafif yapısıyla boyun bandı size rahatsızlık vermeyecek. Bu bluetooth kulaklığın en büyük artısı ise gelen çağrılarda boyun bandının titreşim sağlaması. Böylece gelen aramaları kaçırma ihtimaliniz de ortadan kalkmış oluyor. 120 saate kadar bekleme ve 7 saate kadar müzik çalma süresi olan bu kulaklık, 7 saatte kadar da konuşma süresi sunuyor.

10. Xiaomi Haylou GT2

Xiaomi’nin yine şık tasarımlarından birisi olan HAYLOU GT2 model kulaklık, 110 dB’lik güçlü bir ses sunuyor. Kutusu içinde 1.,5 saatte şarj olan kulaklığın kutusu da 2 saatte şarj oluyor. 3,5 saat konuşma yapabilir ve yine 3,5 saat müzik dinleyebilirsiniz. Kutu bekleme süresi ise 4 ay. Bluetooth 5.0 özelliğine sahip kulaklık ile 10 metreye kadar bağlı kalabilirsiniz.

11. Xiaomi Haylou GT1

Xioami HAYLOU GT1 modeli bluetooth kulaklığın en belirgin özelliği dokunmatik özelliğinin olması. Arka kısmında yer alan dokunmatik özellik sayesinde birçok fonksiyonu kolaylıkla gerçekleştirebiliyorsunuz. Suya ve tere dayanıklı yapısı ile yağmur altında ve spor sırasında sorunsuzca kullanabilirsiniz. DSP teknolojisi bu kulaklıkta kullanılmış. Dolayısıyla DSP teknolojisi ile çok net sesler elde edebiliyorsunuz. Sesli asistan ile hava durumu, harita bilgisi gibi bazı bilgileri öğrenebiliyorsunuz. Yine sesli asistan ile tek bir komutla müziği başlatabiliyorsunuz. Kulaklık 5.0 bluetooth teknolojisine sahip. Ayrıca 12 saat gibi uzun bir süre kullanım sağlayabiliyorsunuz.

12. Xiaomi Redmi Airdots Tws

Tere ve suya dayanıklı bu kulaklığı sporda kullanabilirsiniz. Bluetooth 5.0 versiyonu mevcut ve 10 metreye kadar bağlantı sağlayabiliyor. 1,5 saatte şarj olan kulaklı 4 saatlik kullanım süresi sunuyor. Kulaklı ses seviyesini telefon üzerinden kontrol edebiliyorsunuz. Dolayısıyla kulaklık üzerinde ses açma kapama tuşu bulunmuyor.

13. TWS i99 (Dijital Göstergeli)

TWS İ99’u diğer kulaklıklardan ayıran en belirgin özelliği şarj kutusu üzerinde dijital bir göstergenin yer alması. Böylelikle kutu üzerinde şarj durumunu görebilirsiniz. Hafif sıçramalı sulara ve toza dayanıklı bu kulaklığı her türlü ortamda sorunsuzca kullanabilirsiniz. Fakat TWS İ99 modelinde gürültü önleyici bulunmuyor. Ses seviyesini kulaklık üzerinden değil, telefon üzerinden ayarlamanız gerekiyor.

14. TWS i18 Bluetooth 5.0

TWS’nin bir diğer modeli olan TWS İ18’i inceleyeceğiz. TWS’nin bu modeli 4 saate kadar müzik dinleme ve 110 saate kadar bekleme süresi sunuyor.  Bluetooth 5.0 teknolojisi kullanılan bu kulaklık 20 m’ye kadar bağlantı imkanı sağlıyor. Hafif ve şık bir tasarıma sahip bu modelde suya karşı koruma ve gürültü önleyici bulunmuyor. Ayrıca 5 saate kadar kullanım süresi var.

15. Apple Airpods Pro

Apple’ın son zamanlarda ürettiği en iyi kulaklıklardan birisi: Apple Airpods Pro. Aktif gürültü önleyici ile müziğin keyfine varırken şeffaf mod sayesinde dışarıda olup bitenlerden uzak kalmayacaksınız. Çıkarılıp takılabilen 3 farklı silikon başlık ile kulağınıza uygun ve konforlu bir kullanım elde edebiliyorsunuz. Kulaklıkta basınç dengeleme özelliği mevcut. Dolayısıyla basınç dengeleme havalandırma noktaları ile çok hafif bir boyut kazanıyor. İçerisindeki Amplifikatör teknolojisi sayesinde hoparlör sürücüsüne güç vererek dinleme düzeylerine ayarlamalar yapabiliyor. Hızlı şarj özelliği sayesinde 5 dakikalık bir şarj ile 1 saate kadar kullanım elde edebiliyorsunuz. Tam şarj ile 4,5 saat kullanım sunan kulaklık, şarj kutusu desteği ile 24 saate kadar kullanım sunabiliyor. Suya ve tere karşı koruma sağlayan bu kulaklığı sporda kullanabilirsiniz. Ayrıca kulaklık 5.0 bluetooth teknolojisine sahip.

16. Sennheiser 508524 Momentum True Wireless

Siri, Google asistan gibi sesli komut özelliğine sahip bu kulaklık ile sesli komutlar verebileceksiniz. Yeni nesil bluetooth 5.0 versiyonuna sahip. Suya ve tere karşı korumalı yapısı ile sorunsuzca kullanabilirsiniz. 4 saate kadar dinleme süresi sunan bu kulaklık, şarj ünitesi ile 12 saate kadar kullanım süresi sunuyor. Kutusunda çıkardığınız anda otomatik açılan kulaklık, kutusuna koyduğunuz anda otomatik olarak kapanıyor.

17. Tronsmart Encore Spunky Bud

IPX5 sertifikası ile püskürtmeye karşı dayanıklı bir model olan Encore Spunky Bud kablosuz kulaklığı sporda kullanabilirsiniz. Kumanda işlevi olan kulaklık ile çağrı, müzik ve sesi kontrol edebileceksiniz. 4 saatlik kullanım süresi olan kulaklık, şarj ünitesi ile 12 saate kadar çıkabiliyor. Ayrıca 1,5 saatte şarj olabiliyor. Siri ve Google Asistan özelliği ile de sesli komutlar verebiliyorsunuz.

18. Samsung U Flex

Samsung U Flex bluetooth kulaklığında 11 mm’lik kulaklık sürücüleri bulunuyor. Suya ve tere karşı koruma sağlayan bu kulaklığı spor yaparken kullanabileceksiniz. İki adet S ve iki adet M boyutu bulunan kulaklığı, kulağınızın yapısına göre ayarlayabiliyorsunuz. Böylece konforlu bir kullanım elde etmiş oluyorsunuz. Ayrıca U Flex model kulaklık, 9 saat müzik dinleme ve 10 saat konuşma süresi sunuyor.

19. Huawei Honor FlyPods

Listemizde bir diğer kablosuz kulaklık modelimiz Huawei Honor Flypods var. Toza ve sıçrama seviyesinde suya karşı koruma sunan bu kulaklığı her türlü ortamda gönül rahatlığıyla kullanabileceksiniz. Çağrı ve müzik kontrolü sağlayan kumanda işlevi ile kulaklığınız üzerinde kontrol sağlayabileceksiniz. Bluetooth 5.0 versiyonu ile 10 metreye kadar bağlantı sağlayabiliyorsunuz. Aktif gürültü önleyici ile daha net sesler elde edebilirken, 13 mm’lik kulaklık sürücüleri ile daha güçlü sesler elde edebiliyorsunuz. 3 saate kadar aktif kullanım sağlayan bataryalar, şarj kutusu ile 15 saate kadar kullanım sağlayabiliyor. Bu kulaklık 60 dakikada tam şarj olabiliyor. Ayrıca bu kulaklıkta dokunmatik sensör, duraklatma sensörü ve hareket sensörü gibi üç farklı sensör mevcut.

20. Meizu BH01

IOS ve Andoid destekli bu kablosuz kulaklık modelini uyum sorunu yaşamadan kullanabileceksiniz. Suya karşı dayanaklılık sağlamayan bu model, sporseverleri biraz üzebilir. Aktif gürültü önleyici ile dışarıdan gelen sesleri devre dışı bırakarak kendinizi müziğe verebileceksiniz. 5 saatlik kullanım süresi sunan bu kulaklık, 168 saate kadar bekleme süresi sunuyor. Ayrıca 60 dakikada tam şarj edebiliyorsunuz. Çağrı kontrol özelliği ile gelen çağrıları yanıtlayabilir ya da reddedebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Kablosuz kulaklıklar, hafif yapısı ve pratik yapısı ile konforlu bir kullanım sunar. Kablo dolanma, kopma ya da temassızlık yaşama problemlerini ortadan kaldırır. Kablosuz kulaklıklar, kablolu kulaklıklar kadar müzik performansı sunmasının yanında, gelen çağrıları çok daha hızlı cevaplamanıza olanak tanır.

Kablosuz kulaklık satın alacağınız zaman kullanım amacına göre almalısınız. Spor yaparken kullanacaksanız suya ve tere karşı koruma sağlamalı. Sık araç kullanan biriyseniz ve araç kullanırken kullanacaksanız, cevaplama sensörü olan kulaklık modelini tercih edebilirsiniz. Böylece tek bir hareketle dikkatiniz dağılmadan çağrılarınıza cevap verebilirsiniz. Ayrıca kulaklık alırken gürültü önleyici özelliğinin bulunmasına dikkat etmelisiniz. Böylece müziğe odaklanma imkanı sağlarken, görüşme sırasında karşıdakini anlama güçlüğü çekmezsiniz.

İlgili Yazılar