Özellikleriyle Birlikte En İyi 10 Sesli Bebek Telsizi

  • Fikir Mühendisi yazdı.
  • 10 Aralık 2020
  • 377 okunma

Son yıllarda ebeveynlerin hazırladıkları bebek alışveriş listesinde bebek telsizleri üst sıralarda yer alıyor. Bebeklerin artık bir dönemden sonra odalarında yalnız uyumaya başlamasıyla bu alet her ebeveynin başucu eşyası oluyor. Bu kadar önemli olan bebek telsizlerini alırken dikkat etmemiz gereken noktalar vardır.

Eğer incelemek isterseniz bebekleriniz için en iyi bebek arabaları, bebekleriniz için en iyi biberonlar ve bebekleriniz için en iyi mama sandalyelerini derlediğimiz yazılarımızı linklere tıklayarak görebilirsiniz.

Bebek Telsizi Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Ebeveyn ünite sayısı:

Genel olarak ebeveyn ünite sayısı 1 tane tercih edilir. Ancak 2 tane olması her zaman daha avantajlı ve kullanışlıdır. Eğer 2 tane olursa sürekli elinizde gezdirmenize gerek kalmaz. Ancak çoğunlukla bebek telsizleri 1 ebeveyn ünitesi ve 1 bebek ünitesi şeklinde üretilmektedir.

Çekim mesafesi (çekim menzili):

Bebek telsizi alırken en çok dikkat edilmesi gereken şey ebeveyn ünitesi ve bebek ünitesinin arasındaki çekim mesafesinin eviniz için uygun olmasıdır. Firmalar mesafe belirtirken dümdüz ortamlara uygun (genellikle dış mekanlar için) olan şekilde mesafe aralığını belirtir. Oysaki evlerimizde duvarlar vardır ve bu çekimi oldukça etkiler.

Netlik:

Ebeveyn ünitesinden bebeğinizin sesini iyi bir şekilde alabileceğiniz telsizleri tercih etmelisiniz.

Parazit:

Bu durum oldukça önemlidir. Kaliteli markalarda olsa bir kısım bebek telsizlerinde parazit sorunu yaşanabilmektedir. Bunun sebebi kablosuz telefon cihazlarının bu bebek telsizlerini etkilemesindendir. Bunun dışında duvar sayıları da buna sebep olabilir.

En İyi Bebek Telsizleri

En iyi bebek telsizleri listesini sizler için hazırlarken bebek ünitesi ve ebeveyn ünitesi çekim mesafesinin normal aralıkta olduğu ve kullanırken iki cihaz arasında mesafe arası fark artarsa anında uyaran cihazları, bebeğinizin sesini size en kaliteli şekilde ileten cihazları ve duvarlardan ve akıllı telefonlardan etkilenmeyecek bebek telsizlerini baz alarak hazırladık.

1- Loobex Lbx-2624 Dijital Bebek Telsizi

Loobex Lbx-2624 Dijital Bebek Telsizi

Açık alanda 800 metre çekim kapasitesine sahip bu Loobex bebek telsizi, bebek ünitesi üzerindeki gece lambası ile bebeğinize loş ve huzurlu bir uyku ortamı yaratmaktadır. Termometre özelliği sayesinde bebeğiniz için uygun oda ısısını belirleyebilirsiniz. Çift yönlü konuşma özelliği vardır ve bebeğinizin yanına gitmeye gerek kalmadan onu rahatlatabilirsiniz. Sessiz ortamlar için tasarlanmış titreşimli uyarı özelliği sayesinde bebeğinizi uyurken rahatsız etmez. Parazitlenme ve diğer elektronik cihazlardan etkilenmeyi önleyen dijital teknolojisi sayesinde kesintisiz olarak güvenli iletişim sağlarsınız.

2- Weewell WMA420 Dijital Bebek Telsizi

- Weewell WMA420 Dijital Bebek Telsizi

Dijital kablosuz teknolojisi ile açık alanda bebek ünitesinden 300 metre mesafeye kadar muhteşem seviyede iletişim sağlarsınız. Karşılıklı iletişime de girebileceğiniz sisteme sahip olan bu telsizde iletişim alanının dışına çıkıldığında uyarı sinyali verir. Ses seviyesini gösteren LED ekranda ayrıca bebeğinizin yattığı odanın sıcaklığı ve şarj durum bilgisi de yer almaktadır. Bebeğinizin sakinleyip uyumasını sağlayacak 5 adet ninni de yer alır. Ayrıca gece lambası özelliği de gören bu telsiz sayesinde ekstra gece lambası almanıza gerek kalmaz.

3- Philips Avent Bebek Telsizi SCD501/00

Philips Avent Bebek Telsizi SCD501/00

Geliştirilmiş DECT teknolojisi ile bebeğinizin en ufak kıkırdama sesini, hıçkırık sesini mükemmel şekilde duymanızı sağlar. Muhteşem yüksek kalitesi, kristal netliğinde ses ve %100 gizlilik sağlar. 50 metreye varan iç mekan menzili ve 300 metreye varan dış mekan menzili sunar. Akıllı eco modu ile, iletişim gücünüzü otomatik olarak minimize eder ve telsizin pilinin kullanım ömrünü uzatır. Pil seviyesi azaldığında ve bebeğiniz ile aranızdaki kapsama alanı arttığında uyarı verir. Ebeveyn Ünitesi sessizdeyken bile, bebeğinizin odasındaki ses düzeyini göstermek için ışıklar yanar. Ebeveyn ünitesi elektrikle mükemmel şekilde çalışır. Ekstra taşınabilirlik için ebeveyn ünitesine pil takıp üniteyi kablosuz olarak da kullanabilirsiniz. Küçük ebeveyn ünitesi size şarj gerekmeden 24 saate kadar kablosuz kullanım özgürlüğü sunar. Ancak bu kullandığınız pilin ömrüne göre değişiklik gösterebilir. Gece lambası özelliğiyle bebeğinizin rahat uyumasını sağlar.

4- Switel BCE 25 Bebek Telsizi

Switel BCE 25 Bebek Telsizi

Switel bir İsviçre markasıdır. Bu telsiz 150 metreye kadar çekim alanı ve 2 hassas kanal seçeneği sunmaktadır. Tavşan tasarımlı olan bu bebek telsizi de diğer telsizler gibi gece lambası görevi görmektedir. Bebek ünitesi ve ebeveyn ünitesi hem pil hem de adaptör ile çalışabilmektedir.

5- Motorola MBP16 DECT Dijital Bebek Telsizi

Motorola MBP16 DECT Dijital Bebek Telsizi

DECT Dijital teknolojisi ile bebeğinizle net iletişim kurmanızı sağlar. 1,5 inç ışıklı LED ekranı vardır. Buradan bebeğinizin yattığı odanın sıcaklığını, telsizin şarj durumunu, ses seviyesini ve bebek ünitesiyle olan bağlantı mesafesini takip edebilirsiniz. Yüksek hassasiyetli mikrofonu sayesinde en düşük sesleri algılar ve size iletir. Karşılıklı haberleşme ve konuşma özelliği de bulunur. Bebek ünitesiyle 300 metre mesafede net iletişim sağlarken, bu menzilin dışına çıktığınızda uyarı verir. Bebeğinizin rahat uyuması için melodi çalarken gece lambası olarak da kullanabilirsiniz.

6- Chicco Audio Dijital Basic Bebek Telsizi

Chicco Audio Dijital Basic Bebek Telsizi

Bu telsiz Dect teknolojisi sayesinde diğer elektronik cihazlarla ya da telsizlerle etkileşimi engelleyerek bebeğinizle kesintisiz iletişim kurmanızı sağlar. Açık alanda hiçbir engel olmadan 200 metre çekim mesafesine sahiptir. Eğer bu mesafenin dışına çıkarsanız sizi uyarır. Çok sorunsuz bir şekilde bebeğinizin tüm sesini size iletebilmektedir. Gece ışığı sayesinde, bebeğini loş bir ortamda sakinleşerek uyumasını sağlar.

7- VTech BM1100 Dijital Bebek Telsizi

VTech BM1100 Dijital Bebek Telsizi

VTech bebek telsizi, DECT teknolojisi ile kablosuz bağlantı sunarak, pürüzsüz bir ses yayını sağlamaktadır. LED'li ses göstergesiyle ses ayarı yapabilirsiniz. Ebeveyn ünitesi şarj edilirken, bebek ünitesi ise pille çalışır. Bebek ünitesinin başındaki tutma kulpu ayrıca gece lambası görevi de görmektedir. Bu telsizin pili zayıfladığında sizi uyarır. Şarjı oldukça uzun ömürlüdür. Bu sebeple ebeveynler arasında tercih edilebilecek en iyi telsizler arasında yer almaktadır.

8- Bebevo BM202 Dijital Bebek Telsizi

Bebevo BM202 Dijital Bebek Telsizi

Çift taraflı iletişim sistemiyle bebeklerinizle iletişim kurarak onların huzursuzluğunu sesinizle azaltabilirsiniz. 300 m çekim kapasitesi vardır ve bu kapasiteyi aşarsanız sesli uyarı vermektedir. Eğer bebek ünitesini bulamazsanız ebeveyn ünitesiyle çağrı atarak bulabilirsiniz. Gece lambası görevi de görmektedir ve bunu ebeveyn ünitesiyle açıp kapayabilirsiniz.

9- HelloBaby HB178 Sesli Bebek Monitörü

HelloBaby HB178 Sesli Bebek Monitörü

Bebek ünitesinde yerleşik yüksek hassasiyetli mikrofon ile bebeğinizin sesini net bir şekilde duyabilirsiniz. Ayrıca ebeveyn ünitesindeki ses indikatörü, bebeğinizin odasındaki ses seviyesini gösterir, böylece buradan ünite sessiz durumdayken gürültü seviyesini görsel olarak takip edebilirsiniz. Ebeveyn ünitesi pille çalışır. DECT teknolojisiyle 1000 fit'e kadar menzil ile bebeğinizle iletişiminizi sağlayarak onun en ufak sesini duyabilirsiniz.

10- İnanny N30 Dect Dijital Ekranlı Bebek Telsizi

İnanny N30 Dect Dijital Ekranlı Bebek Telsizi

DECT dijital teknoloji ile bebeğinizin sesini parazitlenme yapmadan sorunsuz size iletir. 300 metreye kadar çekim mesafesi vardır. Ebeveyn ünitesindeki LCD ekranından şarj durumunu, bebeğinizin bulunduğu odanın sıcaklığını, bebek ünitesiyle aranızda olan mesafeyi takip edebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Bebek telsizi alırken parazitlik yapabilecek duvar ve cep telefonu gibi elektronik aletlerden etkilenmeyecek telsizleri tercih etmelisiniz. İkinci olarak bebeğinizin sesini net bir şekilde size ileten ve iki cihaz arasındaki mesafe en kaliteli şekilde olan cihazları tercih etmelisiniz.

Çoğu bebek telsizleri bebek lambası görevi de görebilmektedir. Hazırladığımız en iyi bebek telsizleri listesindeki her üründe gece lambası özelliği vardır.

Listedeki her ürün çok tercih edilen markalardır. Aralarında en çok tercih edilen Weewell, Chicco, Motorola, Philips diyebiliriz.

İlgili Yazılar