Amazon Prime En İyi 10 Romantik Film Önerisi

  • Tugba yazdı.
  • 9 Ocak 2023
  • 409 okunma

Amazon Prime en iyi 10 romantik film tavsiyesi gününü güzelleştirmek için iyi bir fırsat. Biraz ağlamalıyım hep gülmek olmaz diyenler ya da romantik komedilerden hoşlananlar... Herkese uygun bir seçenek listemizde var. Senin tek yapman gereken listeyi incelemek ve filmlerin özetlerini okumak. Amazon Prime en iyi 10 romantik film tavsiyesine göre her güne özel bir film seçebilirsin. Yanında sevdiğin varsa seçimi beraber yapıp duygusal bir atmosferde filmlerin tadını çıkarabilirsin. 

1. Dog Years - Anni da Cane

dog years

Dog Years-Anni da Cane adlı film, bir genç kızın hikayesini anlatıyor. Bu genç kızın adı Stella. Stella bir kaza yaşıyor ve bu kazaya bir köpek de dâhil oluyor. Stella kazanın ardından ilginç bir şey yapıyor ve yaşını köpek yılı olarak saymaya başlıyor. Bunun anlamı hayatta geçirdiği bir yılın yedi yıla denk gelmesi. Stella'nın yaşı on altı olduğuna göre köpek yılına göre 100 yaşında. Stella artık ölmek üzere olduğunu düşündüğü için yapması gereken şeylerin listesini çıkarıp bir an önce bunları gerçekleştirmeye çalışıyor. Auro Giovinazzo, Iseballa Montinell, Federico Cesari gibi oyuncuları buluşturan filmin yönetmen koltuğunda Fabio Mollo yer alıyor.

2. Sesinde Aşk Var

Sesinde Aşk Var

Sesinde Aşk Var, aşkın bir insanın dengesini nasıl değiştireceğini anlatıyor. Deniz, dedesiyle beraber yaşayan ve henüz 17 yaşında olan bir kızdır. Deniz her ne kadar müziği çok sevse de dedesinin baskısı onu müzisyen olma sevdasından vazgeçiriyor. Sadece derslerine odaklanmaya çalışıyor. Ancak işler Rüzgar'ın hayatına girmesiyle tersine dönüyor.

Müzik tutkunu olan Rüzgar, Deniz'in de hayallerini gerçeğe dönüştürmesine yardımcı oluyor. Bu durum dedesinin pek hoşuna gitmiyor. Üstelik dedesi yaşadığı stresle hasta oluyor. Deniz iki arada bir derede kalmışken bir de büyük bir sırrı öğreniyor. Burak Tozkoparan, Hayal Köseoğlu, Deniz Barut, Cezmi Baskın gibi oyuncuları buluşturan filmi yerli yapımlardan hoşlananlar izleyebilir.

3. The Big Sick

the big sick

The Big Sick, gündüz taksici, gece komedyen olan Kumail'in hikayesini anlatıyor. Pakistanlı olan Kumail'in ailesi onun evlenmesini ve yuva kurmasını istiyor. Ancak Kumail'in böyle bir niyeti yok. Ta ki Emily'i görene kadar. Bir gece yine gösterisini yaptıktan sonra sıradan bir geceye adım atacağını düşünen Kumail, Emily ile tanışıyor. Emily ile ilişki yaşayan Kumail'in önünde ailesi gibi büyük bir engel var. Buna bir de Emily'nin hastalığı eklenince işler daha da zorlaşıyor. Kumail bundan sonra nasıl bir yol izleyecek, izleyip görmemiz lazım. Kumail Nanjiani bu filmde kendi ismiyle yer alıyor.

4. Cheminal Hearts

chemical hearts

Cheminal Hearts, on yedi yaşında olan bir gencin hikâyesini anlatıyor. On yedi yaşında olan ve daha önce hiç aşık olmayan Henry Page, ilk defa aşkı tatmak üzere. Henry artık lise son sınıfta ve bir an önce aradığı aşkı bulmak istiyor. Ve bu isteği okula yeni gelen Grace sayesinde gerçeğe dönüşüyor. Okul gazetesinde beraber çalışan Grace ve Henry'nin arasında bir aşk başlıyor. Lili Reinhart, Sarah Jones ve Austin Abrams gibi oyuncuların yer aldığı filmi keyifle izleyebilirsin.

5. The Areonauts

the aeronauts

The Areonauts, bir pilot ve bilim insanının  sıcak hava balonunda hayatta kalma mücadelesini anlatıyor. Film 1862 yılında geçiyor. Amelia ve James, o zamana kadar kimsenin yapmadığı bir şeyi denemeye çalışıyor. Amaçları gökyüzünün gizemini çözmek ve en yükseğe ulaşmak. Amaçlarına kısmen de olsa ulaşan ikili, yükseklere çıktıkça bazı zorluklarla karşılaşıyor. Filmin başrolünde Eddie Redmayne, Felicity Jones yer alıyor. Yönetmenimiz ise Tom Harper.

6. Aşk ve Gurur

aşk ve gurur

Aşk ve Gurur, Amazon Prime en iyi 10 romantik film arasında bulunuyor. Jane Austen'in romanından uyarlanan filmde; Keira Knightley, Rosamund Pike, Matthew Macfadyen gibi oyuncular yer alıyor. Hikâye, İngiltere'nin Kral George döneminde geçiyor. Dönem itibarıyla birçok annenin kızlarını zengin erkeklerle evlendirme çabasında.olduğu söylenebilir. Bayan Bennet de bu görüşe sahip olan annelerden biri.

Genç ve zengin Bay Bingley ve onun arkadaşı Bay Darcy gibi komşularının olması da annede bu görüşü hayata geçirme isteği doğuruyor. Bay Bingley, Bennet'in kızlarından biri olan Jane'den etkileniyor. Bunu fırsat bilen anne, kızını adamın malikanesine yolluyor. Jane soğuk bir havada malikaneye gidince hastalanıp eve dönemiyor. Peşinden giden kardeşi Elizabeth ise Bay Darcy tarafından beğeniliyor. Kız kardeşlerden bir diğeri olan Lydia da bu sürece dâhil olunca işler iyice karışıyor.

7. Time Is Up

time is up

Time Is Up, birbirinden farklı özelliklere sahip iki gencin yaşadığı ilişkiyi anlatıyor. Viven ve Roy... Viven fizik tutkunu ve belli hedefleri olan bir genç olmasının aksine Roy sorunlarıyla başa çıkmaya çalışan biri. İkilinin yolları ilginç bir olay neticesinde kesişiyor. Bu sayede hayatları değişen çifti bakalım neler bekliyor? Bella Thome, Roberto Davide, Benjamin Mascolo gibi oyuncuların yer aldığı filmi, keyifli bir pazar akşamı seçeneği olarak değerlendirebilirsin.

8. Love Actually - Aşk Her Yerde

love actually

Love Actually-Aşk Her Yerde, farklı hikayeler üzerinden aşkı anlatıyor. Film, Noel'in yaklaştığı bir zaman diliminde geçiyor. Hakikaten bu filmi izledikten sonra aşk her yerdeymiş demek mümkün. Amerikan Başkanı'nın daha görevinin ilk zamanlarında kendisine hizmet eden bir kıza duyduğu aşk. Aldatılan bir yazarın yeni taşındığı şehirde tanıştığı hizmetçiyle yaşadığı aşk. Kocasından şüphe duyan kadının ona tekrar ulaşma çabası.

Okulun en popüler kızına aşık olan bir genç. Aşk acısını iş arkadaşıyla gidermeye çalışan genç bir kız. Tüm bu hikâyeler, Aşk Her Yerde filminde karşına çıkıyor. Filmin oyuncu kadrosu da bir hayli zengin. Keira Knightley, Hugh Grant, Colin Firth, Laura Linney ve Alan Rickman gibi ünlü oyuncular bu özel filmde buluşuyor.

9. I Love America

I Love America

I Love America filmi bize Lisa'nın öyküsünü anlatıyor. Lisa yeni bir hayata adım atmak için Paris'ten Los Angeles'a taşınmaya karar veriyor. Bunun nedeni artık çocuklarının evden ayrılması ve annesinin vefat etmesi. Los Angeles'ta bar işleten arkadaşı Luka ile buluşan Lisa, artık farklı bir hayata başlıyor. Luka onun bu hayatına renk katmak için bir arkadaşlık sitesinde Lisa adına hesap açıyor. Birçok gereksiz adamla uygulama üzerinden tanışan Lisa, sonunda John ile aşı yakalamayı başarıyor. Sophie Marceau, Djanis Bouzyani, Colin Woodell; filmin oyuncuları arasında.

10. Aşk Çağırırsan Gelir

aşk çağırırsan gelir

Aşk Çağırırsan Gelir, yerli yapımları sevenler için bir diğer seçenek. Filmde aşkı arayan karakterlerin hikâyeleri anlatılıyor. Ancak farklı ve birbirinden habersiz insanların yaşamı adeta birbirine bağlı. Birinin attığı adım, diğerinin yaşamını derinden etkiliyor. Öte yandan kötü gibi görünen olaylar, aslında olumlu sayılabilecek olayların kapısını aralıyor. Keremcem, Melis Babadağ ve Cem Zeynel Kılıç'ın rol aldığı filmi keyifle izleyebilirsiniz.

Amazon Prime en iyi 10 romantik film önerisi içerisinde sana uygun bir seçenek mutlaka var. Bu seçenekleri değerlendir ve hemen film keyfini yaşamaya başla. Sunduğumuz seçenekleri tekrar tekrar izlemek isteyeceğinden emin olabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Amazon en iyi 10 romantik film önerisi içerisinde yerli ve yabancı pek çok yapım var. Time Is Up, Aşk Çağırırsan Gelir, I Love America, Love Actually gibi filmleri keyifle izleyebilirsin.

Platforma üye olarak istediğin filmi izleyebilirsin.

Amazon Prime'a platformun internet sitesi üzerinden üye olabilirsin.

İlgili Yazılar