Netflix En İyi Aşk Filmleri - Derin Duygular Yaşatan 10 Romantik Film

  • Tugba yazdı.
  • 24 Eylül 2022
  • 588 okunma

Netflix en iyi aşk filmlerini yalnız başına ya da sevdiceğinle beraber izleyebilirsin. Romantik filmlerde yer yer gülebilir bazen de gözyaşlarına hâkim olamayabilirsin. Yapman gereken listedeki derin duygular yaşatan 10 romantik filmi belli bir sıraya koymak ve izlemeye başlamak. Senin için sunduğumuz tavsiyeler arasında Türkiye, Japonya, Brezilya gibi dünyanın farklı ülkelerinden birçok yapım var. Ayrıca keşfedeceğiniz yeni oyuncular, yönetmenler ve senaristler de cabası.

1. Kalplerimiz Bir

kalplerimiz bir

Kalplerimiz Bir, Netflix yapımı romantik filmlerden biri. Film aynı zamanda bir roman uyarlaması. Tess Wakefield'in romanından beyaz perdeye aktarılan filmde çiftimiz, Cassie Salazar ve Luke Morrow. Birbirine zıt iki karakterin yolu bir barda kesişiyor. Cassie barda çalışıyor. Luke ise yeni bir göreve hazırlanan subay olarak karşımıza çıkıyor. Şarkılar yazan ve söyleyen Cassie bir taraftan da hastalıklarla ve borçlarla uğraşıyor. Sorunlarına çözüm bulmaya çalışırken çareyi Luke ile formalite icabı bir evlilik yapmakta buluyor. Bu evlilik her ne kadar başta formalite olarak başlasa da zamanla gerçeğe dönüşüyor. 2022 yapımı bu filmin başrollerinde Sofia Carson ve Nicholas Galitzine yer alıyor.

2. Isn't It Romantic

Isn't It Romantic

Isn't It Romantic filmi adıyla bize bazı ipuçları vermeye çalışıyor. Filmde Natalie adlı karakterin dünyasına konuk oluyoruz. Natalie, New York'ta çalışan bir mimar. Romantik komedi filmlerinin gerçek olmadığına ve sahtelikten ibaret olduğuna inanıyor. Çocukken izlemeyi sevdiği türler arasında romantik komediler yer alsa da büyüdükçe bu türden yapımlara katlanamadığını fark ediyor. Şimdi asıl hedefi işinde yükselmek ve en güzel binaları tasarlamak. Fakat çalıştığı yerde kendisine böyle fırsatlar verilmiyor.

Natalie'nin hayatı bir soyguncunun çantasını çalmaya çalışması ile değişiyor. Soyguncudan kurtulmaya çalışan Natalie, kafasını sert bir yere vurarak bayılıyor. Uyandığında ise kendini o hiç sevmediği romantik komedi filmlerinden fırlamış gibi görünen bir dünyada buluyor. Ofisi, iş arkadaşları ve hatta köpeği bile artık aynı değil. Bakalım Natalie'nin bu yeni hayatında başına neler gelecek? Filmin oyuncu kadrosunda Rebel Wilson, Liam Hemsworth, Adam Devine yer alıyor.

3. Biz Veda Etmeyiz

biz veda etmeyiz

Biz Veda Etmeyiz filmi, yine zıt karakterlerin buluşması üzerine kurulu bir film. Filmde Salvador Campodocino adlı erkek karakterimiz hırslı bir mimar. Dünyanın her yerinde inşaatlar yapan Salvador, oldukça düzenli ve disiplinli bir karakter. Otel inşa eden Salvador, aynı zamanda oldukça titiz bir kişiliğe sahip. Filmin esas konusu ise Salvador'un Peru'ya gelişiyle başlıyor. Ariana ile Peru'da tanışan Salvador, romantik bir gece yaşayarak onunla olan ilişkisine hızlı bir şekilde başlıyor. Bu ilişki sonrasında iki karakterin farklı duygu ve düşünceleri ortaya çıkıyor. Salvador'un otel inşa etme aşkına karşılık Ariana, Peru'nun doğal güzelliklerinin bozulmamasından yana. Bakalım bu iki karakter bir orta yol bulabilecek mi? Filmin başrolünde Maxi Iglesias ve Stephanie Cayo yer alıyor.

4. Rich In Love

rich in love

Rich In Love, zengin olduğu halde kız arkadaşına kendisini fakir olarak tanıtan Teto'nun hikayesini anlatıyor. Teto, babasına ait bir fabrikada çalışıyor ve gayet rahat koşullarda yaşamını sürdürüyor. Paula ise başarılı bir doktor olarak kendi hayatını kendi çabaları ile sürdürüyor. Yalan yalanı doğurur diye bir söz var ya işte o, bu filmde gerçek oluyor. Teto fakir olduğu yalanını söyledikten sonra içinden çıkamayacağı yalanlarla Paula ile olan ilişkisini sürdürüyor. Brezilya yapımı bu filmin oyuncu kadrosunda Danilo Mesquita, Giovanna Lancellotti, Jaffar Bambira yer alıyor.

5. Aşk Budur

aşk budur

Aşk Budur, Sofia'nın işinden ve sevgilisinden ayrılmasıyla başlıyor. İşinden çıkarılan ve sevgilisini de başka bir kadınla yakalayan Sofia, artık farklı bir şeyler yapma ihtiyacı hissediyor. Belki bu sayede yaşadığı sıkıntıları bir nebze olsun unutabilir ve yeni bir yaşama başlayabilir. Panoda gördüğü bir yemek kursu ilanı ise Sofia'nın yeni bir başlangıç yapması için iyi bir fırsat gibi duruyor. Kursta yakışıklı bir şefle tanışan Sofia yeni bir aşka doğru yelken açıyor. Ne diyelim umarım bu sefer aradığı mutluluğu bulabilir. 2022 yapımı filmde Riley Dandy, Isaac Gonzalez Rossi ve Daniel Edward rol almakta.

 

6. Sevgilimden Son Mektup

sevgilimden son mektup

Sevgilimden Son Mektup, Netflix en iyi aşk filmlerinden biri. Film, Ellie adlı gazetecinin tozlu arşivlerden çıkardığı aşk mektupları üzerine kurulu. Ellie, 1960'lı yıllarda yazılmış mektupları okuduğunda bu büyülü aşkın atmosferine kendini fazlasıyla kaptırıyor. Hatta en sonunda bu mektupları yazan Jennifer Sterling ve Anthony O'Hare'nin kim olduğunu öğrenmeyi arzuluyor. Bu sayede aşklarının mutlu sonla bitip bitmediğini öğrenebilecek. Ellie, her ne kadar bu amaçla yola çıksa da mektupların peşinde sürüklenirken kendini yeni bir aşkın kollarında bulacağından habersiz.

7. Aşk Uykusu

aşk uykusu

Aşk Uykusu, beni oldukça etkileyen ve bir kadının istenmediği yerde neden durmaması gerektiğini anlatan çok güzel bir film. Gökçe Bahadır, Alican Yücesoy ve Hande Subaşı'nın başrollerde yer aldığı filmde, Yonca'nın evliliğini kurtarmak için çırpınışını izliyoruz. Yonca, kocasının kendisine olan ilgisizliğinin farkında olsa da bunu görmezden geliyor ve düzeleceğini düşünüyor. Halbuki sorun çok başka, kocasının başka kadınla ilişkisi var. Ancak klasik erkek zihniyetinin ürünü olan ne yardan geçerim ne serden hesabı, beyimiz sevgilisini de karısını da bırakmak istemez. Yonca ise bu süreçte sanki sorunlu kendisiymiş gibi terapiye gidiyor ve yaşadığı psikolojik bunalımın üstesinden gelmeye çalışıyor. Yonca'yı asıl yıkan ise kocasının ilişki yaşadığı kadının hiç beklemediği biri olması. Yine sırtından vurulan Yonca, bakalım bu kadar sorunla nasıl baş edecek?

8. Aşkımın Sonbaharı

aşkımın sonbaharı

Aşkımın Sonbaharı, Japonya yapımı bir film. Filmde fotoğrafçı gencimiz Haruto Asakura, bir kuaföre aşık oluyor. Güzel kuaförümüzün adı Misaki Ariake. Bu aşk maalesef talihsiz bir sürecin içerisine sürükleniyor. Misaki, ölümcül bir hastalığa sahip. Ama bu hastalık, normal bir hastalık da değil. Misaki yaşlanma hastalığına yakalanıyor. Burada yaşlanma dediğimiz normalden on kat daha hızlı gerçekleşen bir süreç. Bu nedenle Misaki'nin Haruto'ya veda etmesi ve bu aşkı bitirmesi gerekiyor. Bakalım bu iki aşık için mutlu bir son görebilecek miyiz? Kento Nakajima, Hanoka Matsumotı ve Kneto Nagayama filmin başrol oyuncuları.

9. Penceremden

penceremden

Penceremden, camdan cama bir aşk öyküsü. Raquel komşusunun oğluna aşık ve tabiri caizse gölge gibi onu her yerde takip ediyor. Neticede zaferine ulaşıyor ve komşu oğlu Ares de onun bu takıntılı sayılabilecek aşkına karşılık veriyor. Sonuç itibarıyla hızlı bir şekilde aşk yaşamaya başlasalar da sonları nasıl olacak acaba? İspanya yapımı filmde Clare Galle, Julio Pena Fernandez, Guillermo Lasheras rol alıyor.

10. Edebiyat ve Patates Turtası Derneği

edebiyat ve patates turtası derneği

Netflix en iyi aşk filmleri arasında yer alan Edebiyat ve Patates Turtası Derneği, ilk başta ilginç ismiyle bir merak uyandırıyor. Film İkinci Dünya Savaşı sırasında yaşanan birtakım olayları anlatıyor. Juliet bir yazar ve yeni bir kitap yazma hazırlığında. Bu sırada Guernsey Adası'nda bulunan derneğin bir üyesinden mektup alıyor. Bu ilgi çekici mektuptan etkilenen yazarımız, adaya gitmeye karar veriyor. Derneğin üyeleri ile tanışan Juliet onlara her geçen gün daha fazla bağlanıyor. Ve Juliet'in hayatı artık  tamamen değişiyor. Filmin oyuncu kadrosunda Lily James, Michiel Huisman, Penelope Wilton var.

Sıkça Sorulan Sorular

Netflix'te çok sayıda aşk filmi var. Derin duygular yaşatan 10 romantik film arasında Isn't It Romantic, Aşk Uykusu, Edebiyat ve Patates Turtası Derneği gibi eserler var.

İlgili Yazılar