Disney Plus'ta En İyi 10 Romantik Film Önerisi

  • Tugba yazdı.
  • 11 Kasım 2022
  • 1.744 okunma

Disney Plus'ta en iyi 10 romantik film önerisi yazımız, severek izleyeceğiniz ve ünlü oyuncuları buluşturan yapımlardan oluşur. Romantik filmleri izlemeyi sevenler yani daha duygusal bir karaktere sahip olanlar için evde vakit geçirmek daha kolaydır. Hele bir de izleyecekleri filmler önceden belliyse o zaman daha fazla merakla ekrana kitlenirler. Disney Plus'ta en iyi 10 romantik film önerisi yazımızda size en özel yapımlar hakkında ipuçları vererek işinizi kolaylaştırıyoruz. Bu sayede filmlerin konularını inceleyerek ne izleyeceğinize karar verebilirsiniz.

Romantik filmler size her zaman mutlu son vadetmese de bu filmleri izlemek ayrı bir ayrıcalıktır. Hele filmdeki duygusallığı yüreğinizde hissedip gözyaşlarınızı tutamıyorsunuz uzun süre kendinize gelmeniz mümkün olmayabilir. Ama romantik film sevenler bundan ayrı bir keyif alır. Siz de tüm hafta yetecek kadar film tavsiyesi arıyorsanız tavsiyelerimize göz atmanızda fayda var.

1. Bulutların Ötesinde

Bulutların Ötesinde

Bulutların Ötesinde, Keanu Reeves hayranlarının kaçırmaması gereken bir film. 1995 yapımı bu filmde Keanu Reeves, İkinci Dünya Savaşı'ndan dönen Paul adlı bir askeri canlandırıyor. Gerçek hayatta da çok yardımsever bir insan olan Reeves, filmde de bu yönünü gösteriyor. Evlilik dışı hamile kalan ve ailesinin tepkisinden korkan bir kadına, kocası rolünü oynamayı teklif ediyor. Victoria adlı bu kadına yardım eden ve onunla karı-koca rolünü oynayan Paul için bu ilişki, zamanla gerçeğe dönüşüyor. Freddy Rodriguez, Antony Quinn, Giancarlo Giannini ve Debra Messing gibi oyuncuları buluşturan filmi izlerken siz de çok etkileneceksiniz.

 

2. Teklif

Teklif

Teklif, kitap editörü olan Margaret'ın macerasını anlatıyor. Margaret, bir gün sınır dışı edileceğini öğreniyor. Ve macera bundan sonra başlıyor. Sınır dışı edilmekten kurtulmasının tek yolu var. O da biriyle evlenmek. Etrafında bunu yapabileceği tek kişi ise asistanı olan Andrew. Andrew ile nişanlı olduğunu, resmi görevlilere bildirerek büyük bir yalanın içerisine hem kendisini hem de Andrew'i sürüklüyor. Andrew'in de bu yalan birliktelik için bazı şartları mevcut. Andrew'in Alaska'da olan ailesini ziyarete giden çiftimiz, burada komik birtakım maceralar yaşıyor. Öte yandan resmi yetkililer de çiftimizin gerçekten evlenip evlenmeyeceğini anlamak için takipteler. Hatta çiftimiz onları kandırmak için bir nikah bile yapıyor.

3. Özel Bir Kadın

Özel Bir Kadın

Özel Bir Kadın, bir iş adamı ve hayat kadınının ilişkisini anlatıyor. Edward, zengin bir iş adamı olsa da hayatında biraz değişikliğe ihtiyacı vardır. Bir gün sokakta gezerken Vivian adlı bir hayat kadınıyla karşılaşır. Bu kadınla bir gece geçiren Edward, kadınla bir anlaşma yapmaya karar verir. Bu anlaşmaya göre kadınla bir hafta boyunca iki sevgili gibi davranacaklar ve bu haftanın sonunda yollarını ayıracaklardır. Tabii ki işler sandıkları kadar kolay olmayacaktır. Richard Gere, Julia Roberts, Ralph Bellamy gibi oyuncuları buluşturan filmi izlemek size son derece keyif verecek.

4. Wall- E

Wall- E

Wall-E, günümüzün çok ötesinde bir zamanda geçiyor. Dünyada insan kalmamış. Aşırı kirlenen dünyada yaşayamayan insanlar, başka bir gezegen bulup oraya yerleşmiş. Dünyayı temizleme görevi ise sevimli robot Wall-E'ye veriliyor. Ancak sevimli robotumuz, yıllarca süren yalnızlığı nedeniyle çok sıkılıyor. Bir başka robot olan Eva'nın gelişi ise artık Wall-E için mutlu günlerin başlangıcı anlamına geliyor. Aralarında bir bağ oluşan robotlar, tüm zorluklara direnmeyi başarıyor. Film, 6 yaş ve üzerindeki izleyicilere hitap ediyor. Ailecek bu romantik filmi keyifle izleyebilirsiniz.

5. Senden Nefret Etmemin 10 Sebebi

Senden Nefret Etmemin 10 Sebebi

Senden Nefret Etmemin 10 Sebebi, Bianca adlı bir üniversite öğrencisinin hayatını anlatıyor. Bianca, her ne kadar güzeller güzeli bir genç kız olsa da ailesinin koyduğu birtakım kurallar karşısında bazı sıkıntılar yaşıyor. Bianca'nın yaşamı ablasının çekingenliği nedeniyle oldukça kısıtlanmaktadır. Zira ailesi, ablası ve Bianca'ya aynı anda sevgili sahibi olma şartı koymuştur. Birinin sevgilisi yoksa diğerinin de olması mümkün değildir. Ablası çekingen bir yapıda olduğu için hiç sevgilisi olmamıştır. Bianca bu işten sıyrılmanın bir yolunu bulmalıdır.

6. Sen Uyurken

sen-uyurken

Sen Uyurken, listemizde yer alan Sandra Bullock filmlerinden bir diğeri. Hatta bu film de Teklif filmiyle benzer bir konuya sahip. Yalnız ve güzel bir kadın olan Lucy, metro raylarına düşen bir adamı ölümden kurtarıyor. Peter, geçirdiği kazanın etkisiyle uzun zaman tedavi görüyor ve kendine gelemiyor. Üstelik Lucy, Peter'e aşık oluyor. Peter'in ailesine de onun nişanlısı olduğunu söylüyor. Tüm bunlar olurken Peter'ın kardeşi Jack de bu olaylara dâhil oluyor. Lucy, Jack'i de beğenince kafası iyice karışıyor. Sandra Bullock, Bill Pullman, Peter Gallagher gibi değerli oyuncuların başrolde olduğu filmi oldukça beğeneceksiniz.

7. Dahi Prens

dahi-prens

Dahi Prens, popüler bir kız olan Dylan'ın etrafında şekilleniyor. Dylan, Bahar Kraliçesi olmayı hedefleyen oldukça havalı bir kız. Bu kızın yolu bir gün Josh ile kesişiyor. Josh ise yeni belgeselini çekmeyi amaçlayan bir filmci. Josh, belgeselinde Dylan'ı anlatmayı düşünüyor. Dylan ise bu film sayesinde popüler olacağını düşünüyor. Josh, Dylan'ı daha yakından tanıdıkça onun havalı kişiliğinin arkasında çok iyi bir insan olduğunu görüyor. Ve onun bu yönünü de belgeselde anlatmayı amaçlıyor. Sarah Hyland, Matt Prokop, Sasha Pieterse gibi oyuncuların rol aldığı film, oldukça keyifli bir yapım.

8. Güzel ve Çirkin

güzel ve çirkin

Güzel ve Çirkin, efsane olarak kabul edilen filmlerden biri. Animasyon sevenler, bu filmi keyifle izleyebilir. Aslında bir prens ve prensesin hikâyesi olan filmde prensimiz, bir dilencinin onu lanetlemesi sonucunda yaratığa dönüşüyor. Lanetin kalkması için presin gerçek sevgiyi öğrenmesi gerekiyor. Prenses Belle ise prensin tutulduğu şatoya gelir ve onunla karşılaşır.

9. Ever After: A Cindirella Story

Ever After: A Cindirella Story

Daniella hem güzelliğiyle hem de bilge karakteriyle herkesi kendine hayran bırakan bir genç kızdır. Üvey annesinin baskılarına rağmen prens gibi daha pek çok kişinin hayatına dokunmayı başarır. Daniella'nın prensle aşkının önündeki engel üvey kız kardeşidir. Ancak Daniella dünyanın en büyük dahilerinden olan Leonardo Da Vinci'den yardım alarak önündeki engelleri kaldırmaya çalışacaktır. Drew Barrymore, Mayelok Gibbs, Anjelica Huston gibi oyuncuların rol aldığı film, modern bir peri masalı.

10. Prenses Günlükleri

prenses-gunlukleri

Prenses Günlükleri, babasının ölümüyle hayatı baştan aşağı değişen bir genç kızı anlatıyor. On beş yaşında olan Mia, uzaklarda yaşayan babasının ölmesiyle Genovia adındaki bir ülkenin prensesi olduğunu öğreniyor. Ülke, prenses olmadan ayakta kalamayacağına göre Mia, bu ülkeye taşınmak zorunda. Ancak bu sıradan kızın bir prenses olması için bazı şeyleri öğrenmesi gerekiyor. Ona prensesliği öğretme görevi ise büyükannesine düşüyor. Julie Andrews, Anne Hathaway ve Hector Elizondo gibi oyuncuları buluşturan film, oldukça eğlenceli.

Disney Plus'ta en iyi 10 romantik film önerisi arasında yer alan seçeneklerden size hitap edenleri seçerek keyifli birkaç saat geçirebilirsiniz. Ünlü oyuncuların yer aldığı filmler ve eğlenceli animasyonlar arasında aileler için de pek çok seçenek mevcut. Bu sayede bir akşam yemeği sonrasını ya da hafta sonunu oldukça keyifli bir hale getirebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Teklif, Prenses Günlükleri, Sen Uyurken gibi romantik filmler, Disney Plus'ta izleyebilecekleriniz arasında.

Disney Plus'taki filmleri izlemek için platforma üye olmalısınız.

Disney Plus ücretli bir platformdur.

İlgili Yazılar