Burçlar İçin 2021 Yılı Tahminleri - Astroloji Hakkınızda Neler Söylüyor?

  • Fikir Mühendisi yazdı.
  • 20 Şubat 2021
  • 225 okunma

Zorlu geçen bir 2020 senesinin ardından umutlar yönünü yeni bir seneye çevirdi. Kolay yaşanmayacak kayıplar, ekonomik sorunlar, virüs, depremler,çatışmaların yılıydı adeta geride bıraktığımız sene. Mutlaka izleriyle de uzun yıllar adından bahsettirecek gibi de görünüyor. Yeni yıl yeni umut demişken birçok insanın aklında yeni soru işaretleri de oluştu. 2020 yılı kötünün iyisi miydi? Yoksa en kötüsünü bıraktık, gerisi düzlük mü artık? Aslına bakarsanız konuya dair birçok uzman görüş mevcut 2021 senesi için. Biz de yerli ve yabancı önemli astroloji yorumcularının görüşlerine sayfamızda yer vermeyi düşündük. Şimdi 2021 senesi için uzman görüşleriyle burç tahminleri yazımız geliyor.

Burçların genel özelliklerini merak ediyorsanız linkteki yazımızı okuyabilirsiniz.

Koç Burcu 2021 Tahminleri

Koç Burcu 2021 Tahminleri

Duygusal etkileri hissettiren yönetici gezegen Venüs, Güney noktası düğümüyle birleşerek, Koç burcuna ait cesaret hissi ve öz güveni arttırma yönünde etki etmekte bu sene. Mars burcunun, gücü temsil eden, cesaret ve öne atılan hamlelerin destekçisi olan konumu Koç burcunu 1. evinde ziyaret ediyor. Koçlar için daha iradeli kararların öne çıktığı, yöneticilik boyutunda ilerlemenin güç kazanacağı bir yıl  için 2021 senesinin enerji etkileri görülebilecektir. Mayıs ayında Yay burcunda gerçekleşecek olan  Ay tutulmasının etkisi, Koç burcunda eğitim, çevreyle yakın ilişkiler, hukuksal bazı mücadeleleri de başarıyla sonuçlanması yönünde etki edebilir. Haziran ayı içerisinde beklenen Güneş tutulması Koç burcunun daha ılımlı aile ilişkilerine ve somut desteklerini kullanmasına vesile olabilir. Kasım ayından sonraki sürece dönük hedefleri hayata geçirme yönünde planların uygulanması mümkün görünüyor. Kavuşum gerçekleştirmiş olan Jüpiter ve Satürn’ün Kova burcundaki etkisi Koçları eski ve yeni oluşumlar arasında zorlayacak gibi görünmekte.

Hava, su, toprak ve ateş elementlerinin astrolojideki özellikleri ve burçlar linkteki yazımızda..

Boğa Burcu 2021 Tahminleri

Boğa Burcu 2021 Tahminleri

Venüs 2021 senesinde 8. evin güney düğümünde Boğaları ziyaret ediyor. Bu sene Boğalar için çevre etkisi altında kalmadan kararlar alabileceği, gücünü istikrardan yana kullanmak dışında risk de alabileceği bir yıl diyebiliriz. Bir cesaret uyanışının izlerini taşıyacak bu yılda, duygusal yaşam hususunda yıktıkları enkazları toparlayabilir veya bir ilişkinin tekrar alevlenmesine fırsat verebilirler. Mayıs ayında gerçekleşecek Ay tutulması, maddi konulara kafa yorulduğu, çözüm bekleyen kredi konularının halledilmesi üzerine çabalar göstermeye neden olabilir. Haziran ayında beklenen Güneş tutulması İkizler burcu üzerindeki etkiden ötürü Boğalara, değer kazanabilecek menkul kıymet ve maddi taşınmaz elde etme hususunda şans etkilerini göstermekte. Kasım ve Aralık dönemlerine dikkat! Bu iki ay hem Ay hem Güneş tutulması etkilerinin peş peşe olduğu bir döneme denk. Ayrıca 3 defa Retro hareketi yapması beklenen Merkür’ün hava elementi üzerinde gerçekleşecek bu hareketi, şüphe veya çözüm bekleyen belirsiz konularda ani harekete ve öfkelere neden olabilir. Jüpiter-Satürn kavuşması bu yıl için size mesleki kariyerinizde tırmanış enerjisini hissettirecek.

Gezegenlerin astrolojideki yerini okumak için linke tıklayarak yazımıza ulaşabilirsiniz..

İkizler Burcu 2021 Tahminleri

İkizler Burcu 2021 Tahminleri

Merkür’ün yönetici etkilerinin hissedildiği İkizler, bu sene Plüton ile bir kavuşum yaşıyor. 2021 yılı şanslı burçlardan olan İkizler, Kuzey Ay düğümü etkisiyle bunu fazlasıyla hissedecek. Ay düğümü hareketleri değişen açılarıyla üzerinde yer aldığı burcun kaderinde önemli gelişmeler yaratır. Yaşantısını belli bir düzene oturtamamış ve hayat kalitesine dair sıkıntılar yaşayan İkizler burcu insanları bu sene, eksikliklerini tamamlayıp bir dönüşüm yaşamak üzere. Mayıs ayındaki tutulma, hali hazırda ilişkisi olup sorun yaşayan kişiler için bir kırılma noktasını işaret ediyor. Ayrılık rüzgarları gelişebilir. Güneş tutulmasının beklendiği Haziran ayı ise hayallerin gerçekleşeceği bir döneme tekabül etmekte. Kasım ayında Boğa burcunda gerçekleşecek olan tutulmanın etkisi, İkizlerin hayatında yeni bir sayfa açması ve engel ya da düşman olarak gördüğü kişileri hayatından çıkarmasına işaret ediyor. Aralık ayı ise Yay burcundaki tutulma etkisini bekarların evlilik teklifi veya kararı alabileceğine işaret. Jüpiter-Satürn kavuşumu, sosyalliğin artışı, farklı meslek gruplarına ilgiyi hissettirebilir.

Yengeç Burcu 2021 Tahminleri

Yengeç Burcu 2021 Tahminleri

Yengeçler 2020 senesinde sonuç almayı beklediği maddi konuları çözümlemek adına şanslı bir 2021 devresine geçiş yapıyor. Yönetici gezegeni Ay olan Yengeç burcu, Ay’ın Aslan burcu üzerindeki hareketine karşılık, görev edinilmiş bir zorluğu başararak, öz güvenini üst boyutlara taşıyabilir. Bu sene yaşanacak 4 tutulmanın Yengeç burcuna yansıyan etkilerinden bahsetmek gerekirse, Mayıs ayındaki tutulma Yengeç in sistemli düzenli giden planlarında farklılıklar yaratabilir. Özel yaşamında ağırlığını koyamamış, ilişkilerini nihayete erdirememiş olanlar içinse netliğin ve samimiyetin olduğu bir sene diyebiliriz. Güneş tutulmasının gerçekleşeceği Haziran’ın 10. gününden itibaren alışkanlıklar konusunda bir sınav vermek zorunda kalabilir Yengeç burcu. Bazı kötü alışkanlıkların terk edilmesi söz konusu. Kasım ve Aralık ayı, bazı yol ayrımlarına ve yeni bir çevreye geçişi de işaret etmektedir. Jüpiter-Satürn kavuşumunun gerçekleşmesi 2021 yılı için Yengeçlere, gizli, üstü örtülü konuların açığa çıkmasında ve gerçeklere kavuşma yönünde etkilerini gösterecek. Miras bölüşümü ve maddi bazı sürprizler de beraberinde gelebilir.

Aslan Burcu 2021 Tahminleri

Aslan Burcu 2021 Tahminleri

Yönetici gezegeni Güneş olan Aslan burcu, yönetici gezegenin Merkür ve Uranüs ile oluşturacağı açıyla birlikte olumlu etkilerini 2021 yılında hissedecek şanslı burçlardan. Cesaret gerektiren konularda cesaret kazanmak ve üzerinde durulmamış ertelenmiş projeleri hayata geçirmek için harika bir seneye geçiş yapıyor Aslanlar. Mayıs ayında gerçekleşecek Ay tutulması, zevklerinizin ve ilgi alanlarınızın hayatınıza hakim olacağı bir devreye işaret etmekte. Haziran ayı sosyal planlarınızı gerçekleştireceğiniz, ön plana çıkacağınız bir dönemi hayatınıza getirmekte. Kasım ayında beklenen  Ay tutulması ve Aralık ayında gerçekleşecek Güneş tutulmaları ise projelerinizin tamamlanmasını ve üzerinde zorluk çektiğiniz konsantrasyon gerektiren konulardaki başarıya etki edecek. Yoğun tempolu bir 2021 senesinde boş vakit arayışları artabilir, yeni ilgi alanlarına yönelme söz konusu olabilir. Ayrıca Jüpiter- Satürn’ün kavuşum etkileri, yeni insan ve çevre oluşumu yönünde Aslan burcunu etkileyecek durumlardır.

Başak Burcu 2021 Tahminleri

Başak Burcu 2021 Tahminleri

Yöneticisi Merkür olan Başaklar, bu seneyi özel yaşam konusunda şanslı geçirecek burçlardan biri. Duygusal ilişkilerde aradığını bulamayan veya hayal kırıklıkları yaşamış Başak, flört, uyumlu bir beraberlik ve ilişki tekliflerine açık hale gelebilecektir. İkizler ve Yay ile aynı eksende Ay düğümlerinin görülmesi, bu sene gerçekleşecek tutulmalardan daha güçlü etkiler görebileceğinize de işaret ediyor. İş, kariyer ve evlilik konuları gündeme gelebilir ve bu konuda destekler alabilirsiniz. Projelerinizi açıklamak ve onay almak için de uygun bir zaman. Mayıs ayındaki tutulma, bazı ailevi meselelerin görüşüldüğü ve tartışılmak durumunda kalınan bir zorlamaya neden olabilir. Haziran ayının ilk yarısı, İkizler burcunda gerçekleşecek tutulma karar alma konusunda sizi önemli bir konuma getirip, fikirleri tercih edilen biri olmanıza neden olabilir, Sevgili Başak burçları. Kasım ayı içinde gerçekleşecek tutulma, farklı eğitim planlarına dahil olmanıza, Aralık ayındaki Güneş tutulması ise huzurun hakim olduğu, sağlık konusunda iyi gelişmelerin olabildiği bir sürece dair enerjisini hissettirecektir. Jüpiter-Satürn kavuşumu, genel bir değerlendirme ve yanlışları fark edip doğruya yönelme hususunda Başak burcunu etkisi altına alıyor.

Terazi Burcu 2021 Tahminleri

Terazi Burcu 2021 Tahminleri

Kuzey düğümü bu yıl 9. hanesine denk gelen Teraziler için fedakarlık beklenen bir süreç söz konusu olabilir. Venüs ve Mars’ın uyumlu açıları, üzerinde ihmal edilen konulara ilgi gösterildiği takdirde şans gibi faktörlere gerek kalmayacağını işaret etmekte. Bu seneye dair önemli bir etki de Terazilerin geri plana atılmaya çalışılması gibi rekabetçi bir duruma maruz kalabileceğidir. Daha fazla çalışma ve öz veri, bu konuda Terazi burcunun sınav vereceği konular arasında olacak. Medyaya yönelik bazı çalışmalar içerisine girebilir ve bazı iş sözleşmeleri yapılabilir. Mayıs ayında, çevreyle olan ilişkilerde bazı çözülmeler yaşanabilir. Haziran ayındaki tutulma bu konuda hukuki sonuca gidebilecek bir desteğin olumlu etkilerini size sunuyor. Kasım ayı sağlık hususunda dikkat edilmesi gereken bir dönem. Bir yakının sağlık durumuna dair hastalık, operasyon gibi konuları gündeme taşınabilir. Aralık ayı Teraziler için daha subjektif kararlar alabildiği, yurt dışı planları ve yabancılarla ilişkilerin ağırlıkta olduğu dönem olabilir. Jüpiter-Satürn kavuşmasının etkisi olarak huzur ve güven konuları hayatınızda net şekilde kendini belli edebilir.

Akrep Burcu 2021 Tahminleri

Akrep Burcu 2021 Tahminleri

Bu sene yani 2021 Akreplerin sınav dönemi desek yanlış sayılmayız. Lider özelliklere de sahip olan Akrepler, hayatlarında karar alma dönemlerinde aceleci ve yanlış kararlar almaya meyilli olabilir. Ay düğümlerinin yer aldığı İkizler-Yay bloku bu konuda Akreplerin hızını etkileyebilir ve destekle hareket etmelerini sağlayabilir. Kendinize güveniniz gayet güzel fakat atacağınız adımlarda temkini öneriyor 2012 yılı size. Mayıs ayında gerçekleşecek ilk tutulma, parasal sıkıntıları ve beraberinde ödeme dengesindeki zorluklarını getirebilir. Tutumlu olmak gereği hissedilebilir bu dönemde. Haziran ayındaki Güneş tutulması, sizden saklanan bilmediğiniz bir gerçeğin ortaya çıkışı ve bununla yüzleşme konusunda sabrınızı ölçebilir. Ayrıca sizin sakladığınız bazı sırların açığa çıkması ve fark edilmeniz de mümkün, Sevgili Akrepler. Kasım ayındaki Ay tutulması gerginliğe dikkat çekerken, fevri kararlardan sakınmanızı önermekte.  Aralık ayında gerçekleşecek Güneş tutulması, maddi bir rahatlama ve gelir durumundaki iyileşmenin etkilerini taşıyacak. Ekseri ailenizle olabilecek pürüzlerin aşılacağı bir sene olarak 2021 yılı, negatif etkilere karşı birlik beraberlik duygusuyla hareket etmeniz yönünde sizi zorlayabilir. Jüpiter-Satürn kavuşumu, geçmişe ait bir konunun tekrar gündeme gelmesi ve hayatınızda yer tutmasına işaret eder.

Yay Burcu 2021 Tahminleri

Yay Burcu 2021 Tahminleri

Ay düğümleri İkizler ve Yay blokunda görülürken Yaylar üzerindeki tesir, sorumluluk yönünde kendini göstermekte. Bu sene liderlik özelliklerinden vazgeçecek gibi görünüyor Yay burcu, kontrol duygusundan yorulan Yay, daha yüzeysel daha etkisi uğraştırmayacak şekilde bir yaşam tarzını seçebilir. Güney Ay düğümü yönünü İkizler burcuna çevirdiği için eski basma kalıp davranışların terk edilerek, İkizler burcu etkisiyle hareket edileceğini göstermekte. Yöneticisi Jüpiter olan Yaylar, Satürn ile olan kavuşumun Kova burcunda gerçekleşmesiyle, Yayları hem şanslı hem şanssız süreçlerle imtihan ediyor. Mayıs ayındaki tutulma bir yenileme ve başlangıç için hayatınızda yeni bir sayfa açmayı vaat ederken, iş fırsatları da gündeminize taşınabilir. Haziran ayı, yeni bir mal edinimini gündeme getirebilir. Mayıs ve Aralık ayı hayatınızın gücünü elinize alabileceğiniz bir dönemin etkilerini de sunuyor. Önemli karar alma merkezi olarak gözler sizde olacak.

Oğlak Burcu 2021 Tahminleri

Oğlak Burcu 2021 Tahminleri

2020 senesinin yorucu yüzüyle karşılaşmış ve Güney Ay düğümlerinin karşı açı oluşturduğu Oğlak burcu uzun zamandır süregelen sorunlarından bu yıl arınacak etkilere sahip oluyor. Sıkıntıları geride bıraktıracak bir sene olan 2021, Oğlaklar için şans ve iyi bir yaşam kalitesini sağlayacak etkileri taşımakta. Gösterdiği çaba ve enerjiye karşın hak ettiğini bulamayan Oğlaklar, daha somut sonuçlar elde edeceği, planlı olup mantığa yatkın yollara başvuracak bu sene. Yani kısaca ektiğinizi biçeceksiniz. Mayıs ayında gerçekleşecek tutulma, geçmişte kalan bir aşk ilişkinin yeniden canlanması ve birlikteliğe dönüşmesini işaret etmekte. Haziran ayındaki Güneş tutulması ise, huzur ve uyumun hayatınıza yerleşmesini, Kasım ayında ise evlilik veya çocuk müjdesini gündeme taşıyabilir. Aralık ayı tutulması ise yeni bir iş dönemine geçişi, yükselişi, takdir görme etkilerini sizlere sunuyor Sevgili Oğlaklar. Jüpiter-Satürn kavuşumu, yakın çevre, iş ve aşk ilişkisi için Oğlakları ön plana taşıyan etkilere sahip.

Kova Burcu 2021 Tahminleri

Kova Burcu 2021 Tahminleri

2020 yılında Jüpiter-Satürn buluşmasının gerçekleştiği Kova burcu herhalde etkileri en çok merak edilen burçlardan biri. Bu kavuşmanın gerçekleşmesi her ne kadar heyecan uyandırsa da Kovalar için Uranüs etkisi ve kare açı yapması durumu biraz zorlaştırıyor. Çevreyle alakalı iletişim sıkıntıları gündeme taşıyabilecek etkileri yansıtan bu açılar, Kova burcu için netliği ve güven duygusunu sorgulatmaya neden olabilir. Sevdiğiniz insanlara güvenmeyi denemelisiniz Sevgili Kovalar. Biraz dik başlı tutumla algılansa da çevrenin fikirleri ve önerilerine açık olmanız gereken bir dönem. Mayıs ayında gerçekleşecek olan tutulma, sosyal projelerde yer almanızı ve kişiliğinize özgü kararları radikal şekilde almanızı sağlayabilir. Haziran ayındaki tutulma özel hayatın dengeye gelişini sağlayacak ciddi beraberlikler için doğru bir zaman olacak gibi görünüyor. Kasım ayı tutulması Boğa burcunda gerçekleştiği için mesken değişikliği, şehir değişikliği konusu gündeme gelebilir. Merkür Retrosu’nun etkisini fazla hissedecek olan Kovalar, aceleciliğe teslim olmadıkları sürece hatalardan korunacak etkilere sahip.

Balık Burcu 2021 Tahminleri

Balık Burcu 2021 Tahminleri

2020 yılının anlaşılmak ve anlamak yönünde iletişim konusunda etkilerini olumsuz yaşayan burcu olan Balıklar, bu sene mantığın etkisine daha fazla dahil oluyor. Merkür ve Neptün’ün uyumlu açılarla seyrettiği bir durum söz konusu. Bu da bazı ilişkiler noktasında karar alma durumlarını ve insanlar arasında eleme ve seçim yapma durumlarını ortaya koymaktadır. İş konusundaki hassasiyetiniz bu sene daha fazla etkilerle ortaya çıkabilir. Uyumu bozan pürüz yaşatan kişilerle aranıza mesafe koymak isteyebilirsiniz. Aile yaşamınızla ilgili olumlu etkiler ve şans sizin yanınızda. Mayıs ve Aralık ayında gerçekleşecek tutulmalar Yay burcunda olacağı için otoriteyi temsil eden kişilerle ilişkilerinizde iletişiminize önem verileceği ve dikkat etmeniz gereken bazı etkilere açık olduğunuzu söyleyebiliriz Sevgili Balıklar. Haziran ayı tutulması, yeni bir aşk ilişkisi ve yaşayamadığınız farklı yaşam tecrübelerine sizi dahil edebilir. Hiç beklemediğiniz birinden alabileceğiniz sinyal sizi şaşırtabilir. Kasım ayında ailevi sorun anlamında konuşulmayan konuların masaya yatırıldığı ve kardeşler arasında pürüzlerin giderildiği durumlara etki eden bir tutulmanın varlığından söz etmek mümkün. Jüpiter-Satürn kavuşması ise parasal konularda farklı yatırım fikirleriyle siz Balık burcuna etki edecek gibi görünmektedir.

Sıkça Sorulan Sorular

Birçok ünlü astrolog ve uzman, 2021 senesinin devrimlerin ve yeni buluşların olacağı bir yıl olacağı görüşünde birleşmektedir. Kıtlık ve kuraklık gibi sorunların artabileceği, yapay zekanın önem kazanacağı ve bilginin değerinin artacağı bir yıl tahmin ediliyor. Yeni düşünce sistemleri, eski kalıpları ortadan kaldıracak. Bu görüşe göre daha eşit şartlara sahip Dünya düzeni var olabilecektir. Bilimsel atılım yılı, dijital veri savaşlarının 2021 senesine hakim olacağı yönünde görüşler yer almıştır. Ülkemiz içinse Temmuz ayında seçim ihtimali, diplomatik ilişkilerin yoğun olduğu bir dönem ve hukuki reformların ön planda olacağı bir yıl uzmanlarca ön görülmektedir.

İlgili Yazılar