Can Yaman’ın Rol Aldığı 6 Dizi

  • Minik Tospik yazdı.
  • 29 Haziran 2021
  • 908 okunma

Son zamanlarda yaz dizilerinin aranan ismi olan ve olay olan konuşmalarıyla adını daha da çok duyuran Can Yaman 8 Kasım 1989 tarihinde dünyaya gelmiştir, baba tarafından Arnavut kökenlidir ve futbolcu/teknik direktör Fuat Yaman’ın da yeğenidir. İtalyan Lisesi’nde eğitimini tamamladıktan sonra Yeditepe Üniversitesi Hukuk bölümünü de başarıyla tamamlayan aktör, oyunculuk kariyerine ise tiyatro oyuncusu Cüneyt Sayıl’dan eğitim almasıyla başlamıştır. Öte yandan lisanslı basketbolcu olan Yaman, futbol, masa tenisi, badminton, rafting, gitar, bateri, piyano gibi farklı ilgi alanlarına sahiptir.

Son günlerde İtalyanların göz bebeği haline gelen ünlü aktör ayrıca iyi derecede İtalyanca, İngilizce ve Almanca bilmektedir. Bu kadar özelliğin tek kişide nasıl barındığına şaşırarak Can Yaman’ın bugüne kadar hangi dizilerde rol aldığına bakalım…

1. Gönül İşleri (2014-15)

Gönül İşleri (2014-15)

Annelerinin aniden vefat etmesinin ardından babalarıyla birlikte tek başlarına kalan üç kız kardeşin hikayesini anlatan dizi, kızların hayatla ve aşkla iç içe olan hikayelerini anlatmaktadır. Düğün organizasyonu yapan şirkette çalışan en büyük ablaları Servet (Bennu Yıldırımlar), aşktan yana neredeyse hiç yüzü gülmemiş olan Saadet (Selma Ergeç) ve evin en delisi, en hayalperesti ve tabii ki en küçük üyesi Sevda (Sinem Kobal) ile babalarının hikayesinde, bu 3 güzel kadın kendi hayat yollarını bulmaktadır.

Yapımcılığını TMC Film’in, yönetmenliğini ise Türkan Derya’nın üstlendiği dizi, Star TV’de yalnızca 28 bölüm yayınlanmıştır. Timuçin Esen ve Fırat Çelik’in de başrolleri üstlendiği dizide Can Yaman ilk rolünü ve tek yan rolünü oynamıştır. En büyük abla Servet’in sağ kolunu ve Sevda’nın gelecekteki büyük aşkı Bedir rolünü canlandırmaktadır. Aslında zengin olan Doğulu ailesinin kan davasından çocukluğundan beri kaçarak fakir hayatın ortasında kendini bulan Bedir, her koşulda ekmeğini çıkarabilen güçlü biri haline gelmiştir. Dizinin sevdiği insanlar için gözünü kırpmadan tehlikeye atlayabilen, mert ve cesur gencidir.

Ayrıca En İyi Kıvanç Tatlıtuğ Dizileri Tavsiyesi adlı yazımıza göz atabilirsiniz.

2. İnadına Aşk (2015-16)

İnadına Aşk (2015-16)

İnadına Aşk, tüm romantik komedi dizileri gibi içerisinde aşk, sevgi, nefret ve çetrefilli oyunları aynı anda barındırmaktadır. Zincir gibi ardı arkası kesilmeyen tüm olaylar, Karadenizli ailenin kızı olan Defne’nin (Açelya Topaloğlu), Arass Teknoloji’nin çapkın ve yakışıklı patronu Yalın Aras’ın (Can Yaman) yanında işe girmesiyle başlamaktadır. Hikâye, tamamen zıt şekilde yetişmiş ve dolayısıyla tamamen zıt karakterlere sahip bu iki kişinin birbirlerinden nefret etmesi ve sürtüşmeleriyle başlar. Defne’nin Karadenizli maço abisi Çınar’ın (Eren Vurdem) müdahaleriyle de iyice karışacaktır. Ancak asıl olaylar, Çınar’ın Yalın’ın kız kardeşi Yeşim’e (Nilay Duru) âşık olmasıyla başlayacaktır.

Yapımcılığını Sinegraf’ın, yönetmenliğini ise Osman Sınav’ın üstlendiği dizi, 32 bölüm boyunca Fox TV’de yayınlanmıştır. İlk başrolünde Can Yaman, Arass Teknoloji isimli büyük şirketin genç patronunu canlandırmaktadır. Asil ve İstanbullu ailesine rağmen kendi içinde oldukça kaba ve kıskançtır. Anneleri, Yeşim ile Yalın’ı küçük yaştayken terk etmiştir ve haliyle hassas olduğu tek konu budur. Başarılı bilgisayar mühendisliği ve patronluk kariyerinin yanı sıra avlanmayı ve doğada gezmeyi de çok sevmektedir. İleriki bölümlerde Defne’ye aşık olacak ve onunla gizlice evlenecektir.

3. Hangimiz Sevmedik (2016-17)

Hangimiz Sevmedik (2016-17)

Yapımcılığını BSK Yapım’ın, yönetmenliğini ise Metin Balekoğlu’nun üstlendiği dizi, ismini Müslüm Gürses’in seslendirdiği aynı adlı şarkıdan almıştır. Hikayeleri, karakterleri ve mekanlarıyla Yeşilçam filmlerine göndermeler yaparak nostaljik mahalle yaşantısını, komşuluk, aile, dostluk gibi unutulan kavramları, sıkı aile ilişkilerini ve samimi aşk hikayelerini konu almaktadır. İlk bölümü 15 Temmuz 2016 tarihinde TRT 1’de yayınlanan ve bu tarihten itibaren 40 bölüm boyunca aynı kanalda devam eden komedi-dram türündeki dizidir.

Tarık rolünde Can Yaman, doktordur ve Adile’nin (Gül Onat) oğlunu canlandırmaktadır. Annesinin Münir’e (Altan Erkekli) olan nefretine rağmen onu sevip saymaktadır, hatta kızı Itır’a (Selen Soyder) çocukluğundan beri aşıktır. Itır ve Tarık başlarda düşman çocukları olduklarını bilmeseler de öğrendiklerinde aşklarını rahat yaşamayacakları için üniversiteye Ankara’ya gitmeyi tercih ederler. Orada aşklarını rahatça yaşayan genç aşıklar, döndüklerinde evlenmelerine asla izin verilmeyeceğini bildiklerinden orada gizlice evlenirler. Gizli evli çiftin İstanbul’a dönüşüyle olaylar da iyice karışacaktır. 

4. Dolunay (2017)

Dolunay (2017)

Yapımcılığını No Dokuz Productions’ın, yönetmenliğini ise Çağrı Bayrak’ın üstlendiği dizi 4 Temmuz 2017’de Star TV’de yayınlanmaya başlamıştır ve toplam 26 bölüm sürmüştür. Dizide Can Yaman’ın canlandırdığı Ferit Aslan rolü, çalışkan ve soğukkanlı, aynı zamanda da başarılı iş adamıdır. Zamanında çok sevdiği kadın tarafından aldatıldığı için kadınlara karşı mesafelidir. Hayatını en ince detayına kadar planlamadan yaşayamayan düzenli, titiz ve simetriye önem veren yapıya sahiptir. Düzenli olmasının yanı sıra gurmedir.

Ferit’in evinde çalışan tüm aşçılar onun titiz ve mükemmeliyetçi yapısı yüzünden sırayla işi bırakır gider. Gastronomi bölümünde yüksek lisans yapan Nazlı (Özge Gürel) ise arkadaşı ve kardeşiyle beraber yaşadığı evi geçindirebilmek için acil olarak iş aramaktadır ancak dediğim dedik tavırları olduğu için işlerde hiç tutunamaz. Birbirinden farklı bu iki kişinin hayatı ise Ferit’in mutfağında kesişecektir. Tabii onları gurme-aşçı ve işçi-patron ilişkisinden çok daha fazlası beklemektedir.

5. Erkenci Kuş (2018-19)

Erkenci Kuş (2018-19)

Sanem (Demet Özdemir) sabahları babasının bakkal dükkanında biraz çalıştıktan sonra tüm gününü hayal kurarak ve günün birinde yayınlamayı düşündüğü kitabı üzerinde çalışarak geçirmektedir. Hayatından oldukça memnundur. Ancak anne ve babası kendine doğru düzgün iş bulamazsa evlenmek zorunda olduğunu söyleyince dünyası başına yıkılır. Mecburen ablasının iş yerinde çalışmaya başlayan Sanem, hayatının aşkı Can Divit (Can Yaman) ile orada karşılaşacağından tamamen habersizdir.

Can Divit’in mottosu ise ‘Kendine 30 dakikada terk edemeyeceğin hayatı kurma’dır. Özgür ruhlu olan, dünyayı gezmiş ve gezmeye devam eden, şirketlere ve formal görüntülere gelemeyen asi ruh Can Divit ise eskiden su topu oynamış, dünya çapında fotoğraf yeteneğini kanıtlamış, doğa sporlarında yetenekli evinin en büyük kardeşi ve Aziz Bey’in oğludur. Babasının hastalığı üzerine tedaviye gitmesiyle işler ona kalınca aslında sevmediği ama sonunda hayatının aşkına kavuşacağı yola girmek zorunda kalır.

Ayrıca toplam 51 bölüm süren Erkenci Kuş dizisi, 45. Altın Kelebek Ödülleri’nde En İyi Romantik Komedi Dizisi ödülünü almış; İspanya, Arnavutluk, Hırvatistan, İsrail, Irak, Litvanya, Kosova ve Ukrayna gibi pek çok ülkede yayınlanmıştır. Can Yaman’ı İtalya’da fenomen haline getiren dizi, yayınlandığı Canale 5’de final bölümüyle 3 milyon izlenmeye ulaşarak ülkede şu ana kadarki en yüksek izlenme oranına ulaşmış, rekor kırmıştır.

Sitemizden Mutlaka İzlemeniz Gereken 14 Asya Dizisi listesine de bakabilirsiniz.

6. Bay Yanlış (2020)

Bay Yanlış (2020)

Yapımcılığını Gold Film’in, yönetmenliğini ise Deniz Yorulmazer’in üstlendiği Bay Yanlış, FOX Tv’de 14 bölüm yayınlanarak ekranlara veda etmiştir. Türk yapımı romantik-komedi dizisinde Ezgi (Özge Gürel), sevgilisi Soner’e (Taygun Sungar) düzenlediği doğum günü partisinde aldatıldığını öğrendikten sonra onun için zor günler yine başlar. Soner ile birlikte yaşamını sürdürdüğü evden ayrılmak durumunda kalır ve bu sırada işinden de olur. Bu süreçte kendine, artık ‘yanlış’ erkeklerden uzak duracağı ve doğru erkeği bulacağına dair sözler verir. Kendisine yardımcı olacak kişi ise tam olarak ‘Bay Yanlış’ olan yeni komşusu Özgür’dür (Can Yaman).

Özgür ise, otuzlu yaşlarının başında, aşka inanmayan ve aşk hayatı günlük ilişkilerden öteye gitmeyen, adrenalin düşkünü, zengin biridir. Aynı zamanda İstanbul’un lüks mekanlarından olan bar-restoranın işletmecisidir. Kısacası, kendine ait ve dışarıya kapalı hayatı vardır. Ancak bu hayat Ezgi’ye doğru ilişki yaşaması adına tavsiyeler vermeye başlayıncaya kadar devam edecektir ve Özgür, kendini Ezgi’ye âşık olmuş halde bulacaktır.

Sıkça Sorulan Sorular

İtalya, Can Yaman’ı özellikle orada ‘Daydreamer’ adıyla yayınlanan Erkenci Kuş dizisi sayesinde tanımaktadır. Ayrıca bu kadar hayranının olmasının diğer nedeni ise, kendisinin de çok iyi İtalyanca bilecek ve İstanbul’daki İtalyan Lisesi’nde okuyacak kadar İtalya’ya boş olmamasıdır.

Can Yaman, aktif olarak avukatlık yapmasa da kendi adıyla avukatlık ofisi açmıştır. Boş zamanlarında burada da vakit geçiren Yaman, davalara bizzat dahil olmuyor ancak ofisteki diğer avukat meslektaşlarına yardım ediyor.

İlgili Yazılar