Ev Hediyesi Düşünenlere Tavsiyeler - 15 Farklı Ev Hediyesi

  • Cahil Uzman yazdı.
  • 25 Mart 2021
  • 188 okunma
  • 1 beğeni

Samimiyetin etkili bir ifadesi olan hediyeler, karşımızdaki insana verdiğimiz değeri göstermek adına gayet şık davranıştır. Hediyenin büyüğü küçüğü olmaz derler. Doğrudur fakat hediyenin zevk ve inceliğinizi ortaya koyan samimi ifadesi çok daha önemli olabiliyor. Hediye alan kişinin sizin bu inceliğinizi hediyeden daha önce hatırlayacak olması, akılda kalıcı bir nezaket davranışı mutlaka. Yeni eve taşınan yakınınıza veya arkadaşınıza gittiğinizde “Hayırlı olsun” anlamında yapılan bu ziyaret hediyeyle taçlanmış olur. Peki, ev hediyesi düşünürken ne alacağınız konusunda hiç tıkandığınız oluyor mu? Hediyenin mutlu etme amacı herkesçe bilinir. Ya hediyem onun zevkine ve isteğine uygun değilse?

Akla gelebilecek sorular bu şekilde çoğaltılabilir. Bu yüzden sayfamızı da bu konuya yönelik sizler için hazırladık. İyi okumalar.

1- Ahşap Biblolar

Ahşap Biblolar

Ev dekorasyonuna önem veren ve evin salonu için tablo, biblo ağırlıklı görselleri tercih eden birini ziyarete gidiyorsanız ahşap biblolar günümüzde oldukça revaçta. Boy boy ve farklı modellere rastlayabileceğiniz bu tarz biblolar genelde metal veya sanayi ürünü olmayan doğal ürünleri tercih eden kişilerce idealdir. Ahşap bibloların yanı sıra ahşap tabak, kaşık, bıçak beraberinde önerebileceklerimiz arasında.

2- Orijinal Dokuma Kilim

Orijinal Dokuma Kilim

Doğal Anadolu insanının kederini, sevincini, motiflerine yansıttığı, doğa figürlü veya rengarenk kilimler de ev hediyesi için tavsiye edeceklerimiz arasındadır. Huzuru temsil eden renkleri tercih edebileceğiniz gibi kullanım durumuna göre boyutuyla ilgili tercih yaparak da el dokuması kilim, ev hediyesi olarak tercih edilebilir.

Ayrıca askere giden sevgiliye alınabilecek hediye fikirleri ayrıntılarını inceleyebilirsiniz.

3- Tasarım Harikası Nevresimler

Tasarım Harikası Nevresimler

Nevresim, mevsimine ve eşyaların renk ton uyumuna bağlı olarak önerilebilecek güzel ev hediyelerinden biridir. Tasarım özelliği olarak farklı geometrik şekiller ve doğaya ait unsurları barındıran nevresimler için alternatifler günümüzde çok fazla çeşit barındırıyor.

4- Barbekü

Barbekü

Ev hediyesi mutlaka ev içerisinde kullanılacak diye bir şart yok! Bahçesi olan ya da sık sık bahçe partilerine katılan biri için şık tasarımlı barbeküler ev hediyesi için alternatifler arasında yer alıyor.

5- Renkli Portatif Sandalye

Renkli Portatif Sandalye

Eğlenceli kişiliğe sahip ve özellikle seçtiği renk tonlarından emin olduğunuz yakınınız için taşınması kolay portatif ahşap sandalye de önerebileceklerimizden. Ağırlık olarak ciddi yük oluşturmayan taşınması kolay bu ürünler günümüzde oldukça tercih edilir oldu.

6- Tasarım Lambaları

Tasarım Lambaları

Lambalar, farklı endüstriyel tasarımlarıyla artık çeşitleri çoğalan ve stilinizi yansıtan birçok şekilsel özelliğiyle üretilmeye devam ediliyor. Ev dekorasyonu hakkında stil sahibi bir insana şık bir hediyeyle estetik katkısında bulunmak isterseniz, tasarım lambaları tam sizin için

7- Kitap Rafı

Kitap Rafı

Kitap rafları denince gözünüz korkmasın. Bahsettiğimiz mini bir kitap rafı. Masa kenarına ya da dolap üstlerine yerleştirebileceğiniz genişlik ve uzunlukta kitap rafı sempatik ev hediyesi olarak düşünülebilir.

Sevgiliye hediye edilebilecek en güzel kitap fikirleri bilgilerine yazımızdan ulaşabilirsiniz.

8- TV Ünitesi

TV Ünitesi

Ev hediyesi denince akla gelen ve iyi düşünülen bir hediye olarak TV ünitesi fikri hiç de fena olmaz. Yakınınızın televizyon izlerken sizi aklına getirecek bu hoş hatıra aynı zamanda içtenliğinizi ortaya koyacak. TV ünitesi, hem ince zevkiniz hem de samimiyetiniz için kulaklarınızı çınlatacak cinsten bir hediye olacaktır.

9- Mum

Mum

Mum, her daim popülerliğine koruyan şıklığı ve sadeliği ifade eden unsurlar arasında olmuştur. Romantizme katkısının da güçlü olduğu bilinen mumlar renk ve ebatlarına göre farklı his ve özellikler barındırmaktadır. İsterseniz kokulu veya kokusuz tercih edebileceğiniz mumlar, yanında çiçek aromalı özlü yağlarıyla veya gül yapraklı tanelerle sunulabilen hoş bir hediye olabilir.

10- Mozaik Cam

Mozaik Cam

Sanatsal estetik özelliği olan Mozaik cam, hediye olarak düşünüldüğünde karşınızdaki insanın beklemeyeceği güzel bir sürpriz olabilir. Cam işçiliğin sanatsal dokularıyla bezenmiş mozaik cam dilerseniz tablo olarak şık bir ev hediyesi olabilir.

11- Kahve Takımı

Kahve Takımı

Hediye ettiğiniz kahve takımı ile bir fincan Türk kahvesi içmek ne hoş olurdu. Üstelik bu keyfi sizin beğendiğiniz stil ve şıklıkla beraber yaşıyorsanız. Ev hediyelerinin vazgeçilmezleri arasında yer alan hediyelerden takım halinde alabileceğiniz hoş tasarımlı kahve takımı sohbet keyfinizi ikiye katlayacaktır.

12- Şekerlik

Şekerlik

Kahve takımından ayrı olsun hediyem diyorsanız onu da düşündük :) Hediyeniz, gümüş zarif desenli şık bir şekerlik olabileceği gibi tarzını yine sizin belirleyebileceğiniz işçilik özelliğine sahip modellerde şekerlikler zevkinizi de ön plana çıkaracak etkileyici bir ev hediyesi olacaktır.

13- Armut

Armut

Son derece konforlu ve evin istenilen her köşesine yerleştirilebilecek sempatik hediye isteyenler için armut koltuklar son derece ideal, renk ve desen konusunda belki sadece kendinizi sınayabileceğiniz bu ürün ev hediyesi içinde ideal bir seçim olacaktır.

14- Antika Saat

Antika Saat

Nostaljik ögelere meraklı ve tasarıma önem veren bir yakınınıza hediye almayı düşünüyorsanız, antika pahalı saatler alabileceğiniz gibi eski zamanlara özgü standart özelliklere sahip fakat nostaljik ögeler barındıran saatler de günümüzde revaçta. İster komodin üstünde isterse duvar saati olması için zevke uygun seçimler yapmak için hala şansınız var. Antika saatler birçok aksesuarla beraber kullanılabilecek gayet hoş ev hediyelerinden biridir.

15- Zarif Tasarımlı Sehpalar

Zarif Tasarımlı Sehpalar

Ev hediyeniz bir süs eşyası değil de kullanım amaçlı bir eşya olmalı diyorsanız, zarif tasarımlı sehpalar şık görünümüyle sizleri bekliyor. Kullanım açısından bir ağırlık sorunu olmayan fakat şıklıkta eve epey bir ağır görünüm kazandıracağına inandığımız, bu ince ve zarif tasarımlı sehpalar, sizin ne ince fikirli biri olduğunuzu ortaya koyacaktır diye düşünüyoruz.

Sıkça Sorulan Sorular

Ev hediyesi yakınlığınız ve samimiyetiniz doğrultusunda üzerinde hassas düşünülmesi gereken bir konudur. Resmi yapıda bir ilişkiniz olan birine ev ziyareti yapıyorsanız ve hediyeye dikkat eden biriyse karşınızdaki kişi, tarz ve ilgi alanı burada önemli olacaktır. Samimi bulduğunuz kişinin zevkini ve beğenilerine hitap edecek hediye bulmak sanırım sizin için daha kolay olacaktır.

Hediye alacağınız kişinin mesleği, ilgi alanları, hobileri, ihtiyaç duyduğu bir eşya veya sizi hatırlatacak ögeler hediye seçiminde yardımcı anahtar kelimelerdendir.

İlgili Yazılar