Kilolu Bayanlar İçin Giyim Tüyoları

  • Fikir Mühendisi yazdı.
  • 14 Aralık 2020
  • 489 okunma

Hiç kimse kusursuz değildir. Fit olmak, zayıf olmakta her zaman mümkün olmayabilir. Çok kolay bir şekilde kilonuzu saklayabilirsiniz. Bunun için de yapmanız gereken şey çok basit. Doğru kıyafet tercih etmelisiniz. Peki nasıl ve hangi tercihlerle kilo gizlenebilir?  Sizler için giyebileceğiniz ve giyemeyeceğiniz kıyafetleri tek tek açıkladık.

Eğer ilginizi çekiyorsa minyon bayanlar için giyim tüyoları, esmer tenliler için giyim tüyoları ya da sarışın tenliler için giyim tüyoları yazılarımızı da inceleyebilirsiniz.

1- Göbeğinizi Kapatmalısınız

Göbeğinizi Kapatmalısınız

Yapmanız gereken ilk şey göbeğinizi kapatmak olmalıdır. Bunun içinde vücudu saran, dar, üzerinize yapışacak kısaca göbeğinizi ortaya çıkaracak kıyafetler değil, göbeğinizi kapatacak bollukta olan kıyafetler tercih etmelisiniz. Çok bol ve salaş giyinmek de sizi olduğunuzdan fazla kilolu gösterebilir. Yani ne dar ne de çok bol kıyafetler kullanmalısınız.

2- Dikkati Başka Yerde Toplamalısınız

Dikkati Başka Yerde Toplamalısınız

Kilonuzun fazla olduğu yeri saklamalı ve daha zayıf, ince bölgelerinizi ortaya çıkarmalısınız. Örneğin üst bedeniniz geniş ve alt bedeniniz zayıfsa, üst bedeninizi giyiminizle gizleyerek, kısa etekler ya da şortlar tercih edebilirsiniz.

Eğer baseniniz varsa doğru pantolonlar tercih ederek üstünüze leğen kemiğinize kadar uzun olan ceketler tercih edebilirsiniz. Ya da üstten alta doğru koyulaşan renkle tercih edebiliriniz. Basenliyseniz kemer, pile, cep, nakış ya da yoğun desenli kıyafetlerden uzak durarak dikkatleri oradan alabilirsiniz.

3- Yaka Detayına ve Dekolteye Dikkat Etmelisiniz

Yaka Detayına ve Dekolteye Dikkat Etmelisiniz

Yaka duruşu, görünümü çok etkiler. Bu sebeple doğru tercih olarak V yaka ya da U yakalar tercih etmeniz sizi daha iyi gösterecektir. Bu tercihinizin üzerine kolyeler takabilirsiniz.

Eğer çok kilolu ve büyük göğüsleriniz varsa derin dekolte sizin daha kilolu gözükmenize sebep olabilir. Ancak kilolu ve göğüsleriniz normal ya da küçükse derin dekolte tercih edebilirsiniz.

4- Çizgili Kıyafetlere Yaklaşmayın

Çizgili Kıyafetlere Yaklaşmayın

Çizgili kıyafetler ve fazla desenli kıyafetlerden uzak durmalısınız. Bu kıyafetler sizin olduğunuzdan fazla kilolu gözükmenize neden olur. Ama çizgili kıyafetleri çok seviyorsanız asla enine olanı değil, boyuna olan çizgili kıyafetleri tercih etmelisiniz. Ya da desenli kıyafetler seviyorsanız daha minimal az desenli tercih etmeniz daha uygundur.

5- Kazak ve Tshirt Tercihlerinize Dikkat Edin

Kazak ve Tshirt Tercihlerinize Dikkat Edin

Çok kalın olmayan yünlü kazakları tercih edebilirsiniz. Tshirt giymek istiyorsanız hem dar olmayacak hem de ne ince ne de kalın olmayan tarzda bir tercih yapabilirsiniz.

6- Düz Çoraplar Tercih Edebilirsiniz

Düz Çoraplar Tercih Edebilirsiniz

Bacaklarınız kalınsa ya da basenleriniz varsa düz, sade ve desensiz çorapları tercih edebilirsiniz. Etek ya da elbise tercih ettiğinizde düz çorap giyebilirsiniz.

7- Yüksek Bel Pantolonlar Sizler İçin İdealdir

Yüksek Bel Pantolonlar Sizler İçin İdealdir

Bacaklarınız kalınsa, yüksek bel pantolon ya da cigarette pantolonları tercih ederek ince bir görünüm elde edebilirsiniz.

8- Doğru Kumaş Kullanmalısınız

Doğru Kumaş Kullanmalısınız

Bazı kumaşlar var ki zayıf insanı bile biraz kilolu gösterir. Bu yüzden özellikle kiloluların daha dikkatli kumaşlar tercih etmesi gereklidir. Örneğin saten ve jarse çok tehlikeli kumaşlardır.

Satenin fazlalıkları direk olarak gösteren bir yapısı vardır. Ancak çok sevdiğiniz bir kumaş türüyse ve kullanmaktan vazgeçemeyecekseniz en kaliteli saten kumaşlarını tercih etmeli ve dar giymemelisiniz.

Jarse de tercih etmek istiyorsanız drapeli olması oldukça avantajdır. Malum jarse üzerine hemen yapışan bir kumaştır. Oldukça tehlikeli ve zordur.

9- Koyu Renkler Oldukça Avantajlıdır

Koyu Renkler Oldukça Avantajlıdır

Koyu renk denilince ilk akla gelen siyahtır ve kiloyu kolaylıkla gizler. Ancak kilolu biriyseniz hep siyah giymek de doğru değildir. Siyah çok şık, insanı asil ve tarz gösterse de sürekli bu rengi tercih ettiğiniz için sizi ve çevrenizi bayar. Bu sebeple siyah dışında koyu renkleri de tercih ederek kilonuzu gizleyebilir, daha ince gözükebilirsiniz.

10- Topuklu Ayakkabı Giyebilirsiniz

Topuklu Ayakkabı Giyebilirsiniz

Topuklu ayakkabı giymeyi seviyorsanız ve ayak sağlığınız için uygun ise kesinlikle tercih edebilirsiniz. Topuklu ayakkabı şık ve havalı görünmenizi sağlarken hem sizi daha ince gösterir hem de boyunuzu uzun gösterir.

11- Cep Detayına, Fermuarlara Dikkat Edin

Cep Detayına, Fermuarlara Dikkat Edin

Büyük kargo cepli pantolonlar, zincirli kemerli pantolonlar ve dikkat çeken farklı fermuarlar sizi olduğunuzdan kilolu gösterir. Bu sebeple bu tarz pantolonları tercih etmemelisiniz. Daha sade, küçük, normal cebi olan pantolonlar tercih edilmelidir.

Sıkça Sorulan Sorular

Kilolu olan bir kişi kesinlikle kilosunu gizleyerek olduğundan daha az kilolu gözükebilir.

Basenleri saklayabileceğiniz kolay yöntemler vardır. Örneğin, leğen kemiğinize kadar uzun olan ceketler tercih edebilirsiniz ya da giyebiliyorsanız topuklu ayakkabı giyebilirsiniz. Ayrıca üst bedenden alt bedene doğru renkler koyulaşmalıdır.

İlgili Yazılar