İstanbul'da Gidilebilecek En İyi 9 Go Kart Pisti

  • Minik Tospik yazdı.
  • 3 Eylül 2021
  • 1.899 okunma

Bir an için kendinizi F1 yarış pilotu gibi hissetmek istiyor olabilirsiniz ya da araba kullanmayı çok sevmenize rağmen İstanbul’un yoğun trafiğinde bu iş size yavaş yavaş çile gibi gelmeye başlıyor olabilir… Go Kart tüm bunlar için en iyi boş zaman aktivitesidir. Go Kart deyince de içinizi ürperti kaplıyor olabilir. Evet, bu hobide aşırı hız yapıldığı gerçek ancak birbirinden farklı konumlarda yer alan işletmelerin ortak özelliği, bu işi ciddi anlamda güvenlik prosedürlerine uyarak yapıyor olmalarıdır. Dolayısıyla sizi fiziksel anlamda zorlamayacak korkularınızla yüzleşmek için hafta sonu go kart eğlencesi planlayabilirsiniz. İşte bunun için size

İstanbul’da yer alan en iyi go kart pistlerini sıraladık…

1. Olimpik Go Kart

Olimpik Go Kart

Adres: Fevzi Çakmak, Fatih Caddesi, Bağcılar Olimpik Spor Salonu, 50/A, 34200, Bağcılar/İstanbul

Çalışma Saatleri: 24 saat açık

Ziyaretçilerin adrenalini ve eğlenceyi sonuna dek yaşaması için tasarlanan tesiste karting dahil olmak üzere farklı aktivitelerle unutulmaz deneyimler yaşanabilir. Yüksek standart sunarak ziyaretçilerin adrenalin tutkusunu katlamak için çabalayan Olimpik Go Kart, ayrıca ülkemizin en uzun kapalı go kart pisti unvanına da sahiptir. 1700 metrelik pistiyle yarış heyecanını çok net hissedeceksiniz. Öte yandan, arkadaşlarınızla beraber gittiğinizde aranızdaki rekabeti artırmak için sunulan yarış raporları keyfinizi daha da artıracaktır.

Her yarıştan sonra alabileceğiniz, en iyi sürücü ve en iyi tur gibi raporlar sayesinde heyecanınız tavan yapabilir. Bununla bitmedi elbette… Adrenalin tutkum beni acıktırıyor diyorsanız, tesiste sunulan kafe hizmetiyle lezzetli yiyecekler ve sıcak-soğuk içecek seçenekleriyle karnınızı doyurabilirsiniz. Üstelik tüm bu eğlenceli vakit için otopark aramak ya da hijyen şartlarından tereddüt etmek zorunda değilsiniz çünkü tesis sizin için her ince detayı düşünüyor…

2. Speed Go Kart

Speed Go Kart

Adres: Güven Mahallesi, Eski Londra Asfaltı Caddesi, Kale Outler Center, No: 89, D: 49, 34160, Güngören/İstanbul

Çalışma Saatleri: 10.00 - 22.00

Speed Go Kart, esasında 2002 senesinde Büyükçekmece’de Celaliye mevkiinde zamanının en büyük kapalı karting pisti olarak hizmet vermeye başlamıştı. Ancak daha sonra, 2008 senesinde Kale Outlet Center’da, yine zamanının en büyük kapalı otopark pisti olarak çalışmaya başlayan tesis, 2009’da ise kurumsallaştı. Tesis, Bilekler Otomotiv Turizm şirketi altında hala spor ve adrenalin severlere ülkemizin en güvenli karting pisti olarak hizmet vermektedir. Güvenlik konusunda epey tedbirli olan ve ikazları ihmal etmeyen Speed Go Kart, 2500 m2 pist alanı ve 250 metre pist uzunluğuyla ziyaretçilerine keyifli zaman vadeder.

3. Sancak Go Kart

Sancak Go Kart

Adres: İnönü Mahallesi, Eski Ankara Caddesi, No: 47, 34785, Sancaktepe/İstanbul

Çalışma Saatleri: 11.00 - 21.00

Tesis, 2012 model 5 tane 200 cc 6,5 ps gücünde Alman Rimo Evo 5 aracı ile hizmet vermektedir ve tesisin araçları ilk kez burada piste çıkmıştır. Bu araçların kullanımı sırasındaki heyecan, adrenalin tutkunları için ölçülemez olmaktadır. Ayrıca Sancak Go Kart’ın pisti, helikopter beton olarak bilinen zeminden oluşur. Pist kenarları, kalın plastik bant ve oto lastiği ile çevrelenmiştir. Dolayısıyla çoğu pistte olduğu gibi, sürücülerin kaza sırasındaki çarpışmaları bariyerler tarafından emilir ve güvenlik tamamen sağlanır.

Ayrıca Düğün Arabasının Arkasına Yazılabilecek En Farklı ve Güzel Sözler adlı yazımıza göz atın!

4. Red Go Kart

Red Go Kart

Adres: Merkez, Kavak Sokak, Değirmenbahçe Caddesi, No: 2, 34197, Yenibosna/İstanbul

Çalışma Saatleri: 10.00 - 00.30

İstanbul’un en iyi go kart pistleri arasında sıralanan Red Go Kart, 2000 metre kullanım alanıyla karting severleri yaz-kış tesisinde ağırlar. İçerisinde yer alan kafe, dinlenme alanı, otopark ve seyir tribünüyle hizmet veren tesis, her yaştan ziyaretçiye açıktır. Almanya’dan ithal edilen 6,5 beygirlik dünya standartlarına sahip araçlarıyla profesyonal go kart deneyimi sunar. Red Go Kart güzel ve etkili ışıklandırmaları sayesinde her gün gece 2’ye dek hizmet vermektedir. Öte yandan tesiste şirket turnuvaları, arkadaş grupları, okul-dershane grupları ve doğum günleri için özel organizasyonlar da düzenlemek mümkündür.

5. FEV (Fiziksel Engelliler Vakfı) Dragos Go Kart

FEV (Fiziksel Engelliler Vakfı) Dragos Go Kart

Adres: Turgut Özal Bulvarı, Orhantepe Mahallesi, No: 5, 34000, Kartal/İstanbul

Çalışma Saatleri: 10.00 - 20.00

Fevpark Dragos esasında vakıf bünyesinde gerçekleştirilen, engelli bireylere yönelik de hizmet vermeyi amaçlayan sosyal tesistir. Tesisin kapalı ve açık rekreasyon alanlarında, engelli vatandaşların pek çok yerde görüp faydalanma imkânı bulamadığı etkinlikleri, onlara uygun olacak formatta sunarak kişisel yeteneklerinin gelişmesine katkı sağlanır. Go Kart pisti de bu amaca uygun çalışmaktadır. Tüm güvenlik önlemlerinin, uyulması gereken zorunlu kurallar ve dünya standartlarının pistte sağlanmasıyla sadece engelli bireylere ayrılan çalışma saatleri de bulunmaktadır. Bu saatler haftanın her günü 10.00-12.00 arasındadır.

6. Torium Go Kart

Torium Go Kart

Adres: Turgut Özal Mahallesi, E-5 üzeri Torium AVM, 34903, Esenyurt/İstanbul

Çalışma Saatleri: 10.00 - 22.00

2700 metrekarelik go kart pistine sahip olan Torium Go Kart, 6,5 beygirlik Alman Rimo marka 9 adet aracı ile ziyaretçilerine, rekabeti eşsiz adrenalin tutkusuna ve heyecana dönüştürme fırsatı sunar. İster arkadaşlarınızla ister zamana karşı yarışmanız mümkündür. 350 metre uzunluğa sahip bu pistte hız tutkunuzu en güvenli şekilde yaşayabilirsiniz. İstanbul’un en iyi go kart pistleri arasında olan Torium Go Kart’ın uzun düzlükleri ve keskin virajlarında direksiyon ve hız yeteneklerinizi özel araçlarla test edebilirsiniz.

7. İstanbul Karting Park

İstanbul Karting Park

Adres: Büyükbakkalköy Mahallesi, Yakacık Yolu Caddesi, Aynur Sokak, No: 1, 34858, Maltepe/İstanbul

Çalışma Saatleri: 11.00 - 01.00

İstanbul Karting Park’ın tesisi, Maltepe Büyükbakkalköy’de 10 dönüm arazi üstüne kurulmuştur. 1000 metre pist uzunluğu, 6 metre yol genişliği, 9 sol ve 2 sağ virajıyla tesis, 6,5 beygir 12 adet Honda araca sahiptir. Ayrıca İstanbul’un en iyi go kart pistlerinden İstanbul Karting Park, 2,10 cm yüksekliğe ve 6 m genişliğe sahip köprüsüyle şehrin bu etapta var olan tek yarış parkuru durumundadır. Pistin şekline yukarıdan bakıldığında sonsuzluk işareti şeklindedir. Araçların tüm onayları motor sporları federasyonu tarafından verilmiş pist son derece güvenlidir. Araçların kullanımıyla ilgili tüm ön eğitimler uzmanlar tarafından verilir. Hatta tesiste engelli vatandaşlar da düşünülmüştür; uzmanlar onlara özel olarak eğitim verirler ancak bunun karşılığında hiçbir şekilde ücret talep edilmez.

8. Tuzla Karting Park

Tuzla Karting Park

Adres: Aydıntepe, Şelale Eğitim Parkı, Aydınlı Yolu Caddesi, No: 43/D, 34947, Tuzla/İstanbul

Çalışma Saatleri: 10.00 - 21.30

930 metre uzunluğu ve İstanbul’un tek profesyonel lisanslı karting pisti unvanıyla Tuzla Karting Park, şirket organizasyonlarına, günlük hobi kullanıcılarına ve profesyonel yarışlara ev sahipliği yapabilen ülkemizin en büyük açık hava go kart pistidir. Pistte profesyonel yarış araçlarının yanında ziyaretçiler için sunulan hobi araçları sayesinde aileler ve arkadaşlarla güzel vakit geçirmek mümkündür. Hatta kendi yarış araçlarınızı depolama ya da karting eğitimini tamamladığınızda piste ait yarış araçlarını kiralama imkânı sunmaktadır. Ayrıca tesiste kafe, çocuk oyun alanı ve hem açık hem kapalı olmak üzere seyir alanı vardır.

9. Olivium Go Kart

Olivium Go Kart

Adres: Beştelsiz Mahallesi, 71. Sokak, No: 5, 34020, Zeytinburnu/İstanbul

Çalışma Saatleri: 10.00 - 22.00

Olivium Go Kart, mevsim koşullarından etkilenmeden son hız karting keyfini ziyaretçilerine sunmaktadır. Üstelik alanında uzman personelleriyle kendinizi güvende hissedeceksiniz… Kıyasıya go kart tecrübesi yaşamaya uygun tasarlanmış pistleri ve Rimo Evo6 araçları sayesinde mükemmel yarış heyecanı sunan tesiste, elleriniz direksiyonda, gözleriniz pistte, motorun güçlü sesi kulaklarınızda sürat limitini aşacak ve eğlenceyi dibine kadar yaşayacaksınız. Şehrin kilitlenmiş ve yoğun trafiğine inat, kesintisiz, eğlenceli ve adrenalin dolu olmasının yanı sıra güvenli hız deneyimini de ziyaretçilerine sunar.

Sıkça Sorulan Sorular

Saatte en fazla 48 kilometre hızla yarışmak isteyen kişilerin, 18 yaşın üstünde ve sürücü belgesi sahibi olması gerekir; maksimum 35 kilometre hızla yarışmak isteyen kişiler için ise tek koşul boydur. Bu sürücülerin boyunun 144 cm’den kısa ve 198 cm’den uzun olmaması, ayrıca ağırlıklarının 113 kilodan fazla olmaması gerekmektedir.

Go kart, ilk olarak Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşayan çiftçinin çim biçme makinesinin motorunu sökerek kendi yaptığı şasi üstüne yerleştirmesiyle başlamıştır. İlk go kart yarışları ise, otomobil sporlarıyla tanınan İngiltere’de başlamıştır.

İlgili Yazılar