Arkadaşlarla Oynanabilen En İyi Ücretli 10 Multiplayer Oyun

  • Cahil Uzman yazdı.
  • 28 Kasım 2021
  • 216 okunma

Eve kapandığımız bu dönemde arkadaşlarla beraber multiplayer oyun oynamak en büyük zevkimiz oldu. En çok tercih edilen arkadaşlarla oynanabilecek multiplayer oyunları listesini yazımızdan inceleyebilirsiniz.

1. Overcooked! 2

Overcooked! 2

Sevimli, renkli estetiğinin altına gizlenmiş olarak bu oyunda muhtemelen Soğan Krallığı’ndaki ilk mutfak zorluklarınızı aşacaksınız. Overcooked’un devamı olan oyun, çevrimiçi multiplayer oyundur ve malzemeleri mutfakta fırlatma olanağı sunar. Hatta bu fikir sayesinde gerçek hayatta yemek pişirmek için zaman kazandıran harika tüyolar kazandırır. Orijinal oyunun çıkışından bu yana eklenen yeni özellikleriyle Overcooked 2, şefler ve mutfaklarla bilgisayardaki en iyi bağımsız oyunlardandır.

2. Worms

Worms

Platform çoğalması için tutkuyla üçüncü on yılına giren Worms, tipik olarak üç veya dört oyuncuyla oynanan, el bombası gafları, atlama yanlış değerlendirmeleri ve diğer saniyelik hatalar için geliştirilmiş kaba seyirci sporlarındandır.

Yörünge ve rüzgâr hızının sunduğu nüans, üst düzey oyun kapsamında da olduğunu gösterir. Kimine göre Worms Armageddon manevi olarak zirvedir ancak kişiselleştirme potansiyeli için sonra Worms World Party’yi veya formülün mevcut araç doldurulmuş yinelemesini görmek için idealdir.

3. Don’t Starve Together

Don’t Starve Together

21 Nisan 2016 tarihinde Klei Entertainment tarafından piyasaya sürülen oyun, 2010’lu yılların başında popüler olan hayatta kalma türünün örneği Don’t Starve oyununun genişletilmiş paketi niteliğindedir.

İçerisinde türlü tehlikeler ve yaratıklar barındıran dünyada, arkadaşlarınızla ekip olarak ve yardımlaşarak topladığınız kaynakları idareli ve düzgün şekilde harcamayı öğrenmek bu oyunlar mümkün olmaktadır. Tam anlamıyla hayatta kalma mücadelesi yaşatacak en iyi multiplayer oyunlardandır.

4. A Way Out

A Way Out

Hazelight Studios tarafından 23 Mart 2018 tarihinde çıkarılan A Way Out’un teması tam anlamıyla film tadındadır. Oynayışı sürükleyicidir ve hapisten kaçış teması hakimdir.

Arkadaşlarınızla ekipçe tecrübe etmek istediğiniz şeyler bunlarsa A Way Out kesinlikle denenmelidir. Çevrimiçi ya da birlikte oynanabilecek oyun, iki karakterin başına gelenleri ekranı ikiye bölerek her iki tarafa da göstermektedir. Dolayısıyla oyun, en az iki heyecan yaşama garantisi verir.

5. Wolfstein: Youngblood

Wolfstein: Youngblood

25 Temmuz 2019 çıkış tarihli, Machine Games ve Arkane Studios ortak yapımı oyun FPS türünün atalarından kabul edilen Wolfenstein’ın eşli oyun kategorisine geçmesiyle ortaya çıkmıştır. Oyun severler ve eleştirmenlerden genel olarak çok iyi puanlar alamayan oyun içinde ışın izleme ve yapay zekâ ile performans artırma teknolojisinin başarılı sürümünü barındırdığı için en iyi ücretli multiplayer oyunları listesinde yer almaya hak kazanmıştır.

6. Warhammer: Vermintide 2

Warhammer: Vermintide 2

Fatshark tarafından 8 Mart 2018’de piyasaya sürülen Vermintide 2, canavarların karşısında yakın mesafe dövüşler yaparken arkadaşlarla ekipçe aksiyon yaşamak isteyenler için idealdir. Oyun, yetenek ağacı, canavar çeşitliliği, silahları ve hikayelerinin çok çeşitlenmesiyle oldukça uzun ve rahatça tekrarlanabilir oyun deneyimi sunmaktadır. Ekibinizi dört kişiye kadar kurarak canavarlarla mücadele edebilirsiniz.

7. Keep Talking and Nobody Explodes

Keep Talking and Nobody Explodes

8 Ekim 2015’te Steel Crate Games tarafından çıkarılan Keep Talking and Nobody Explodes, kendinizi arkadaşlarınızla birlikte gerçek bomba imha ekibi zannedebileceğiniz sahnelere gebe en iyi multiplayer oyunlardandır.

Bulmaca da sayılabilecek oyunda oyuncu bombalar üzerindeki bulmacaları çözmeye çalışırken diğer oyuncular da o bulmacaların nasıl çözülebileceğini anlatan kılavuzlarının belgelerini kontrol etmekle görevlendirilir. Fakat iki taraf birbirlerinin ne yaptığından haberdar olmaz, sadece sesli iletişim kurarak bombayı imha etmeye çalışır.

8. Minecraft Dungeons

Minecraft Dungeons

Mojang ve Double Eleven iş birliğinde 26 Mayıs 2020’de piyasaya sürülen oyun, klasik oyunlardan Dungeon Crawler’ın Minecraft evreniyle birleşmesinden doğmuştur. Minecraft’ta sıklıkla gördüğümüz zindan yapılarının geliştirilmesiyle bambaşka oyun türü halinde yeniden oyun severlere sunulmuştur.

Sosyal ortamlarda, Minecraft dünyasına ait çok sevilen düşmanları, çok iyi tanınan silahlarla alt ederken hiç durmadan ilerlemek isteyenler için Minecraft Dungeons en iyi ücretli multiplayer oyunlar arasındadır.

Ayrıca En İyi Oyuncu Kulaklıkları ve Özellikleri - 12 F/P Oyuncu Kulaklığı Önerisi adlı yazımıza göz atabilirsiniz

9. Rainbow Six Siege

Rainbow Six Siege

Ubisoft Montreal tarafından 1 Aralık 2015 tarihinde piyasaya sürülen oyun, rekabetçi ekip oyunları arasında kendine has yer edinmiştir. Gerçek dünyayı zorlu oynayışıyla yakalayan Rainbow Six Siege’nin çıktığı tarihten beri kendisine sadık oyun sever kitlesi bulunmaktadır. Rekabet size göreyse Rainbow Six Siege tam size göre, ancak bu maceraya atılmadan önce arkadaşlarınızla rekabet etmek durumuna kendinizi alıştırmanız gerekmektedir.

10. Overwatch

Overwatch

14 Mayıs 2016 tarihinde Blizzard Entertainment ve Iron Galaxy ortaklığında çıkarılan Overwatch, fütüristik yapısıyla ekip ruhunu birleştirmektedir. Gelecek zamanlarda geçen hikayesinde, 6’ya 6 takımlar arasında yaşanan savaşlarda amaç, birbirinden farklı yeteneklere sahip karakterler arasında seçim yaparak karşı tarafı yenmektir. Eğer aradığınız tür hem ekip hem birinci şahıs nişancı oyunuysa Overwatch tam size göre!

İlgili Yazılar