Toyota Forever Puanı Nedir, Ne İşe Yarar?

 • Tugba yazdı.
 • 13 Eylül 2022
 • 190 okunma

Toyota Forever, Toyota marka araç sahiplerine birtakım ayrıcalıklar tanımayı amaçlayan bir karttır. Bu kartın farklı statüleri vardır. Bronze, gold, silver, platinium, diamond gibi farklı statüler sayesinde daha çok puan kazanma ayrıcalığı elde edebilirsin. Başvurularını online olarak yapabildiğin ve yanında herhangi bir fiziki kart taşımak zorunda kalmadığın için puan ayrıcalıklarından yararlanman daha kolay olur. Kartını edinmek için Toyota plazalardan başvurunu yapman yeterli. Senin aracın da Toyota ise yapman gereken hemen markanın internet sitesini ziyaret etmek. İnternet sitesi üzerinden kazandığın puanları sorgulayabilir ya da başvuru için hangi adımları takip etmen gerektiğini öğrenebilirsin. Bu yazımızda da Toyota Forever puanı ile ilgili kapsamlı bilgi edinebilirsin.

Toyota Forever Başvurusu Nasıl Yapılır?

toyota forever başvurusu nasıl yapılır

Toyota Forever başvurusu için yapman gereken Toyota plazalarından birini ziyaret etmektir. Bu ziyaret sırasında ruhsatını ibraz etmen gerekir. 18 yaşından küçüklerin bu kartı alma şansı yoktur. Aynı zamanda kart sadece ruhsat sahibine verilir. Başvuru aşaması tamamlandıktan sonra cep telefonuna bir onay mesajı gönderilir. Bu mesajı onayladığında kartın kullanım şartlarını ve yükümlülüklerini kabul etmiş sayılırsın. Artık bir Toyota Forever sahibisin. Kartını Toyota plazalarda yaptırdığın işlemler sırasında ya da program ortaklarının düzenlediği kampanyalarda kullanabilirsin. Kartını aldıktan sonra aracını satman gerektiğinde Toyota Forever'ı artık kullanma şansın yoktur. Ancak aracının yeni sahibi aktivasyon işlemlerini yaparak yeni bir kart aldığı takdirde senin puanların onun kartına aktarılır.

Başvurunu tamamladıktan ve kartını kullanmaya başladıktan sonra herhangi bir usulsüzlük yapmaman gerekir. Puan kazanmak için hileli yollara başvurmak, kartını yetkili olmayan kişilere kullandırmak gibi yollara başvurduğunda, Toyota Forever'a ilişkin haklarını kaybedersin. Aynı zamanda yasal yaptırımlarla karşılaşman da söz konusu olabilir.

Toyota Forever Puanı Nasıl Kazanılır?

Toyota forever puanı nasıl kazanılır

Toyota Forever puanı kazanmak için belirli harcamalar yapman gerekir. Toyota plazalarda yaptırdığın işlemler, BP'den akaryakıt alman senin puan kazanmanı sağlar. BP istasyonlarında yaptığın auto LPG harcamalarında da puan kazanma şansın vardır. Kazandığın puanların kartına yansıması için 24 saatlik bir zaman geçmesi gerekir. 24 saat geçtikten sonra aracının ihtiyaç duyduğu tüm bakım, onarım işlemlerini yaptırabilir ya da yakıt alabilirsin. Puanlarını kullanma hakkın sadece kampanya dönemleri içerisinde geçerlidir. Senin haberin yokken kampanyaların süresi tamamlanmış olabilir. Bu nedenle toyoto.com.tr/forevertoyota/ adresinden kampanya duyurularını takip etmende fayda vardır.

Toyota Forever Kart Statüleri Nelerdir?

Toyota Forever kart statüleri puanına göre değişiklik gösterir. Puanların arttıkça yararlanacağın ayrıcalıkların sayısı da artar. Toyota Forever statüleri şu şekildedir:

 • 0-1000 puan arası Bronze
 • 1001-2000 puan arası Silver
 • 2001-3000 puan arası Gold
 • 3001-4000 puan arası Titanium
 • 4001-5000 puan arası Platinum
 • 5001 ve üzeri Diamond

Puanlarını ister biriktirebilir ister ihtiyacın oldukça kullanabilirsin. Kampanya dönemlerini kaçırmamak için vakit kaybetmeden puanlarını harcamaya başlayabilirsin.

Toyota Forever Puanı İle Neler Yapılır?

Toyota Forever Puanı İle Neler Yapılır?

Toyota Forever puanı ile yapabileceklerin yukarıdaki yer alan tabloda gösterilir. Tablodan mevcut puanına göre yüzde kaç indirim alacağını öğrenebilirsin. Örneğin silver statüsünde olan birisinin toplamda 1001-2000 arası puanı vardır. Bu puanla yaralanabileceğin indirimler şu şekilde sıralanabilir:

 • %10 işçilik indirimi
 • %5 yedek parça indirimi
 • %1 BP yakıt indirimi

Bu ayrıcalıkların yanı sıra kazandığın puanlarla Toyota Asistanım paketinde indirim ve yapacağın işlemlerde kredi kartına taksit avantajı elde edersin. En üst statü olan diamondda en yüksek indirimleri elde etme şansın vardır. %30 işçilik, %20 yedek parça ve %3 yakıt indirimi ile uygun fiyatlarla aracının ihtiyaçlarını karşılayabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Toyota Forever puanı kazanmak için ilk önce kart başvurusu yapmalısın. Ardından Toyota plazalarda yapacağın harcamalarda ya da BP'den yakıt aldığında puan kazanırsın.

Toyota Forever puanlarını Toyota plazalarda, BP istasyonlarında ve anlaşmalı firmalarda harcayabilirsin.

Toyota Forever statüleri; bronze, silver, gold, titanium, platinum ve diamond olarak sınıflandırılır. Statün yükseldikçe daha fazla indirim kazanma şansın olur.

İlgili Yazılar