Denizde, Havuzda Ailece Oynayabileceğiniz Su Oyunları

  • Fikir Mühendisi yazdı.
  • 5 Ocak 2021
  • 1.085 okunma

Yaz aylarında denize gittiğimizde sadece güneşlenip suda yüzmek olmaz. Arkadaşlarla ya da ailece suda eğlenceli vakit harcama için güzel oyunlar oynarız. Peki bu oyunlar nelerdir? Listemize bir göz gezdirin.

Tabi sizi eğlendirecek tek şey su oyunları değil. Balon oyunlarını, top oyunlarını, nostaljik taş oyunlarını, sözlü oyunları ve kutu oyunlarını listediğimiz yazılarımıza göz gezdirerek, eğlenceli vakit geçirmek için farklı alternatifler bulabilirsiniz.

Deve Güreşi

Deve Güreşi

Denizde oynanan en favori oyunlardan bir olan deve güreşi oldukça eğlenceli bir oyundur. Bu oyun için en az 4 kişi olur. Suyun içinde olan kişilerin omzuna diğer kişiler oturur ve onlar güreşmeye başlar ve suya düşen kişi yanar. Ancak bu oyunu oynarken çok dikkat edilmelidir.

Voleybol

Voleybol

Su da oynanabilecek bir başka oyun da voleyboldur. Voleybol için en az 2 kişi olmalıdır. Ne kadar kalabalık olursa o kadar eğlenceli bir hal alır. Ayrıca sadece su da değil kumsalda da oynayabilirsiniz.

Su Topu

Su Topu

Sporu da olan bu oyunu ister spor kurallarına göre ister de keyfinize göre oynayabilirsiniz. Takım olarak oynanan bu oyun için hayali iki kale, kaleyi koruyan birer oyuncu ve kalelere top atmaya çalışan oyuncular olmalıdır. Oldukça eğlenceli vakit geçirmenizi sağlar.

Nefes Tutmaca

Nefes Tutmaca

Suyun altında en uzun süre durabilenin kazandığı bu oyunda bir kişi suyun altında nefesini tutmaya başlar diğer kişiler sayım yapar. Ancak bu oyunu oynarken sağlığınıza dikkat etmeli ve suyun altında kendinizi zorlamamalısınız.

Su Tenisi

Su Tenisi

Eğlenceli bir su oyunu da su tenisidir. İki kişilik oyunda isterseniz suyun içerisinde isterseniz de kumsalda tenis oynayarak eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Bunun için 2 tane raket ve tenis topuna ihtiyacınız var. Ayrıca su tenisi popüler bir spordur.

Su Tabancası

Su Tabancası

Çocukların suda eğlenceli vakit geçirmelerini sağlayacak bir şey varsa o da su tabancasıdır. Tabancanın içerisine suyu doldurup bıkmadan sizleri ıslatabilirler. Ancak yaz sıcağında bu sizin için memnun edici olabilir.

Suda Takla Atma

Suda Takla Atma

Suda oynanabilecek bir başka oyunda suda takla atmak. Oldukça eğlenceli bir oyun olsa da kesinlikle dikkat edilmelidir.

Suda Bacak Altından Geçmek

Suda Bacak Altından Geçmek

Oldukça eğlenceli olan suda bacak altında geçme özellikle zayıf ve boy olarak kısaysanız çok daha kolay olur.

Deniz Yataklarıyla Yarış

Deniz Yataklarıyla Yarış

Denizde deniz yataklarının üzerinde durup, belirlediğiniz hedefe (genelde hedef kıyı olur) en hızlı kimin varacağını belirleyeceğiniz güzel ve eğlenceli oyunlardan biridir.

Su Altında Nefes Verme

Su Altında Nefes Verme

Suyun üzerinde derin nefes alarak suyun altına indiğinizde burnunuzdan suyu verin. Suyun üzerinde tatlı köpükler oluşacak.

Suda Taş Sektirmece

Suda Taş Sektirmece

Sahile ya da bir göl kenarına ailenizle ya da arkadaşlarınızla gittiğinizde suda taş sektirebilirsiniz. En fazla taş sektirenin kazanacağı bir oyuna çevirebilirsiniz. Bu oyun için yassı bir taş bulmalısınız. Bu taşı suya doğru yatay şekilde fırlatın. Taşın suda batmadan önce kaç kere sektiğini sayın. En az sektiren elenir. Ve bu şekilde bir kişi kalana kadar devam edin ve sonda kalan kazanır. Oldukça eski ve eğlenceli bir su oyunudur.

Sıkça Sorulan Sorular

Suda çocuklarla oynanabilecek oyunlar arasında su topu oyununu örnek verebiliriz. Su topu oyunu ayrıca olimpiyatlarda da oynanan bir oyundur. Tabi bizim bahsettiğimiz bunun daha basit versiyonu. Bu oyun için 2 takım gereklidir. Ve iki kişi de kendi takımlarının kalesini korur. En az iki oyuncu topu rakip takımın kalelerine atmaya çalışır. Bu oyun dışında su ile su tabancası da çocukların oynayabileceği bir oyun. Su tabancının içine su koyup çocuklar kendi arasında birbirlerinin üzerine su püskürtebilirler.

Büyüklerin oynayabileceği oyunlar arasında bacak arasından geçme oyunu vardır. Ya da deniz yataklarıyla güzel ve eğlenceli bir yarış yapabilirler. Su dışında da su üzerinde taş sektirebilirler.

İlgili Yazılar