Özellikleriyle Birlikte En iyi 8 Bebek Park Yatak Tavsiyesi

  • Fikir Mühendisi yazdı.
  • 11 Aralık 2020
  • 8.054 okunma

Bebekleriniz büyüdükçe hareketlenmeye başlayacak ve onları durdurmak bazen zorlaşacaktır, onları kontrol edememe gibi durumlarınız olabilir. Bu yüzden bebekleriniz için sürekli hareket halindeyken onları koruyacak en doğru şey park yataklardır. Bebeğiniz için park yatak almak istiyorsanız sizler için ebeveynler tarafından en çok tercih edilen park yatakları araştırdık ve özellikleriyle listeledik.

İncelemek isterseniz bebekleriniz için en iyi telsizleri, en iyi mama sandalyelerini, en iyi bebek arabalarını ve en iyi biberonları da linklerdeki yazılarımızda derledik.

1- Chicco Next2Me Magic Anne Yanı Beşik

Chicco Next2Me Magic Anne Yanı Beşik

Çarpıcı tasarımıyla annelerin favori markası tarafından üretilen bu yatak daha fazla hava akışı sağlamak için ikili file pencere ve 3D kumaştan şilte kılıfa sahiptir. Frenli 4 tekeri ile evinizin istediğiniz alanına sürükleyerek konumlandırabilirsiniz. Yalnızca yan paneliyle aşağı yukarı çekerek beşik yatağa takılıyken bile daha kolay açıp kapayabilirsiniz. 11 farklı yükseklik ayarıyla istediğiniz yüksekliği sağlayabilirsiniz. Kullanımı kolay düğmeleri sayesinde kolayca etkinleştirilen rahatlatıcı sallama modu ile huzursuzlanan bebeğinizi uyutabilirsiniz. Eğim verilebilir yapısı, burun tıkanıklığı ve reflü gibi durumlarında bebeğinizin daha rahat nefes almasını sağlar. Yaş aralığı 0-6, taşıma kapasitesi 9 kilodur.

2- Joie Excursion Change&Rock Park Yatak

Joie Excursion Change&Rock Park Yatak

Oeko-tex sertifikalı kumaşıyla bebekleriniz için oldukça sağlıklı ve rahattır. 2 büyük tekerleğiyle istediğiniz gibi evin içerisinde sürükleyebilirsiniz. Ekstra güvenlik sistemiyle de bebeğinizi gönül rahatlığıyla bırakabilirsiniz. Bebeğinizin hava almasını sağlayan 4 tarafı fileden kenarları sağlıklı bir ortam sağlar. Ayrıca taşınabilir çantasına katlayıp koyarak seyahat ederken de yanınızda götürebilirsiniz. 5 adet rahatlatıcı müzik ve 5 adet doğa sesi vardır. Bu sayede bebeleriniz huzursuzken kolaylıkla uyuyabilir. 3 aşamalı ışık ayarı ve 2 aşamalı titreşim ayarı da vardır. Doğumdan itibaren maksimum 15 kg’a kadar taşıyabilir.

3- Baby Plus Valley Park Yatak 70x110 cm

Baby Plus Valley Park Yatak 70x110 cm

Baby Plus markasının tasarladığı bu park yatağı ilk aylar yatak daha sonra oyun parkı ve seyahat yatağı olarak kullanılabilirsiniz. Bebeğinizin rahat girip çıkabilmesi için uzun kenarında açıp çıkarabileceğiniz fermuarlı penceresi mevcuttur. Bebeğinizin hava almasını sağlayan 4 tarafı fileden kenarlar bulunur. 3 adet oyuncaklı dönence, müzik ve titreşimleriyle bebekleriniz için ilgi çekicidir. Park yatağın yanlarında bebeğinizin eşyalarını koymaya yarayan kullanışlı cepler ve kapaklı gözü vardır.  Alt değiştirme ünitesi kompakt tasarımı sayesinde kolaylıkla çıkarılarak ana kucağı olarak kullanabilirsiniz. Kullanılmayacağı zaman kolaylıkla katlayıp kaldırabilirsiniz. Seyahatlerde yanınızda taşıyabilmeniz için taşıma çantası da mevcuttur.

4- Graco Contour Electra Fonksiyonel Park Yatak

Graco Contour Electra Fonksiyonel Park Yatak

Graco Contour Electra park yatağı bebeklerinizin doğumundan yaklaşık 3 yaşına gelene kadar rahatlıkla kullanabilirsiniz. Çocuğunuzun huzursuzluğunu giderip eğlenmesi için oyuncak barı bulunur. 2 tekerleği mevcuttur. Kolaylıkla evde istediğiniz yere sürükleyebilirsiniz. Yeni doğan bebeğiniz 6,5 kiloya gelene kadar ya da el ve ayaklarının üzerinde ayağa kalkabilene kadar beşik olarak kullanabilirsiniz. Yatak konumunda ise bebeğiniz yaklaşık 15 kg oluncaya kadar kullanabilirsiniz. Yüksek beşik pozisyonu sayesinde bebeğinizi yatırırken sırtınız ağrımaz. Alt değiştirme tablası doğumdan itibaren 11 kg’a gelene kadar yani yaklaşık 12 aylık oluncaya kadar kullanabilirsiniz.

5- Kraft Calipso2 70x120 cm Oyun Parkı

Kraft Calipso2 70x120 cm Oyun Parkı

Kraft’ın bu oyun parkı çocuklarınızın güvenliğini çok iyi şekilde sağlar. Uzun kenarda bulunan fermuarlı pencere ile bebeğiniz parka kolaylıkla girip çıkabilir. Frenli iki ayağı ile kolaylıkla istediğiniz yere taşıyabilirsiniz. Sallanma aparatı ile beşik gibi kullanılabilirken aynı zamanda ninni de çalabiliyor. Fermuarlı taşıma çantasına pratik bir şekilde katlayarak koyabilirsiniz. Farklı yaşlarda kullanım için 9 kg taşıma kapasitelidir. İlave olarak ara kat takılı değilken ana ünitenin maksimum taşıma kapasitesi 15 kg’dır. Bebeğinizin ayağa kalkmasına destekçi olan halkalar bulunur. Alt değiştirme alanının yanında 3 adet fonksiyonel cep de vardır.

6- Maccon Anemon Oyun Parkı 70x110 cm

Maccon Anemon Oyun Parkı 70x110 cm

Maccon Anemon Oyun Parkını çocuklarınızın uyuması için ve alt değiştirme alanı olarak da kullanabilirsiniz. Sallama aparatıyla beşik gibi kullanarak bebeğinizi kolaylıkla uyutabilirsiniz. Farklı yaşlarda kullanım için ilave ara katı da mevcuttur. Bebeğiniz oyun parkına rahatça girebilsin ve çıkabilsin diye uzun kenarında fermuarlı pencere bulunur. Kolaylıkla taşıyabilmeniz için tekerlekler mevcuttur. Pelüş oyuncak barıyla bebekleriniz oyalanırken siz de kolaylıkla işlerinizi yapabilirsiniz. Ana ünite taşıma kapasitesi maksimum 18 kg’dır.

7- Prego Baby Maxima 70x120 cm Bebek Oyun Parkı

Prego Baby Maxima 70x120 cm Bebek Oyun Parkı

Prego markasının bebek oyun parkında bebekleriniz sadece oyun oynamaz, sallama aparatıyla beşik gibi kullanıp bebeklerinizi uyutabilir ve onların kolaylıkla altlarını değiştirebilirsiniz. Fren sistemli tekerlekleri sayesinde güvenle istediğiniz alana taşıyabilirsiniz. Ana ünite taşıma kapasitesi maksimum 25 kg, alt değiştirme taşıma kapasitesi maksimum 11 kilogramdır. Bebeğinizin farklı yaşlarda kullanımı için fermuar ile monte edilebilen ilave ara kat mevcuttur. Ayrıca bebeğiniz kendisi girip çıkabilsin diye uzun kenarda fermuar mevcuttur.

8- Yoyko Exclusive Comfort 8 in 1 Park Yatak Oyun Parkı

Yoyko Exclusive Comfort 8 in 1 Park Yatak Oyun Parkı

Hem yatak hem de oyun parkı özelliği olan Yoyko Exclusive Comfort ile bebekleriniz güvenli bir şekilde ebeveynlerinin yanında olur. Ekstra kalın süngeri ile bebekleriniz hem konforlu hem de daha da güvenli bir şekilde oyun parkında takılabilir. Beşik olarak kullanabilir, bebeklerinizi özel sinekliği ile sineklerden koruyabilirsiniz. Taşıma çantasına koyarak seyahatlerde yanınızda taşıyabilirsiniz. 3 kademeli yükseklik ayarıyla istediğiniz yükseklikte konumlandırabilirsiniz. Yandan fermuarlı oyun alanı ile bebekleriniz kendisi oyun alanına girebilir ve çıkabilir. Türkiye'de tek 600D kumaş kullanılan park yataktır.

Sıkça Sorulan Sorular

Park yatakları beşik olarak kullanılır. Hatta listesini yaptığımız park yataklar arasında yer alanların çoğunda bebeklerinizin kolaylıkla uyuması için ninni çalma, titreşim, beşik gibi sallanma özellikleri mevcuttur.

Ebeveynlerin en çok tercih ettiği markaların başında Joie, Kraft, Chicco yer almaktadır.

İlgili Yazılar