Advantan Krem Ne İçin Kullanılır, Ne İşe Yarar? Faydaları, Kullanımı

  • Tugba yazdı.
  • 15 Ekim 2022
  • 343 okunma

Advantan kremin kullanım amacı farklı deri hastalıkları için çözüm üretmektir. Bu maksatla üretilen kremin etkin maddesi kendisiyle aynı ada sahip olan advantandır. Bunun yanı sıra 1 miligramlık metilprednisolon aseponat da ilacın içeriğinde bulunur. Bütil hidroksitoluen, saf su, disodyum edetat, benzil alkol gibi maddeler de yardımcı madde olarak ilaç içeriğinde yer alır. Advantan kremin kullanım amacı ne olursa olsun doğru miktarda ve sürede uygulanması son derece önemlidir. Aynı zamanda sadece gerekli durumlarda bu ilaç alınmalı hekim tavsiyesi olmadan kullanılmamalıdır. Aksi takdirde beklenmeyen yan etkiler söz konusu olabilir.

Advantan krem, 30 gramlık ambalajıyla satışa sunulur. Rengi beyaz ve sarımsıdır. Alüminyum tüpün içerisine yerleştirilen krem, karton kutu içerisinde satışa sunulur.

Advantan Krem Ne Amaçla Kullanılır?

Advantan Krem Ne Amaçla Kullanılır?

Advantan kremin kullanım amacı deri hastalıklarıdır. İltihaba dönüşen ya da alerjik bir durumdan kaynaklanan cilt rahatsızlıkları söz konusu olduğunda bu ilaç kullanılabilir.Çeşitli nedenlerle ortaya çıkan kızarıklık, kalınlaşma ve tabaka oluşumu da Advantan sayesinde tedavi edilebilir. Ödemi alan ve kaşıntıyı azaltan ilaç sayesinde kısa sürede olumsuz belirtileri ortadan kaldırabilirsiniz.

Advantan kremin ana kullanım amacı ekzemadır. Ekzamanın çeşitli türlerinde etkili olan bu ürün, belirtilerin hafifletilmesini sağlar. Yağ oranı düşük olan krem yağlı bir cilt yapısına da uygundur. Aynı zamanda vücudun açıkta kalan ve tüylü kısımlarına da uygulanabilir.

Advantan Krem Nasıl Kullanılmalıdır?

Advantan krem kullanımı hekimin tavsiyesine uygun şekilde olmalıdır. Krem genellikle günde bir kez olacak şekilde uygulanır. Sorunlu bölgeye ince bir tabaka şeklinde sürülen kremin kullanım süresi en fazla 12 hafta olmalıdır. Çocuklarda kullanım süresi ise daha farklıdır. Çocuklar için öngörülen kullanım süresi en fazla dört haftadır.

Advantan Kremin Yan Etkileri Var mıdır?

Advantan kremin yan etkileri arasında en yaygın olarak görüleni yanma hissi ve kaşıntı olarak ortaya çıkar. Bunun yanı sıra kuruluk, kızarıklık, iltihaplanma, karıncalanma meydana gelebilir. Aynı zamanda döküntü ve ilaca karşı duyarlılık da görülen yan etkiler arasındadır. Nadiren de olsa selülit, ödem ve deride farklı deformasyonlar söz konusu olabilir. Advantan kremin kullanım amacına ve miktarına dikkat ettiğiniz takdirde yan etkilerle karşılaşma ihtimaliniz de azalır.

Advantan Kremin Kullanımı Sırasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Advantan kremin kullanımı sırasında dikkat edilmesi gerekenler oldukça fazladır. İlk olarak dikkat edilmesi gereken bakteri ve mantarla beraber bir deri hastalığı söz konusu ise farklı bir ilaç daha kullanmanız gerekebilir. Kremin kullanımı sırasında herhangi bir kuruluk problemi yaşarsanız Advantan'ın yağlı formülasyonlarını tercih edebilirsiniz. İlacın gözlerle temas ettirilmemesi gerekir. Aynı zamanda mukoza ve açık derin yaraların üzerinde Advantan kullanımı da uygun değildir.

Kapalı pansuman ile bu ilacın uygulanması yan etki riskini artırır. Ürünün içeriğinde bulunan maddeler deri üzerinde farklı reaksiyonlara sebebiyet verebilir. Daha önce aniden gelişen bir ilaç alerjiniz varsa ya da daha önce Advantan'ı kullanarak problem yaşadıysanız ilacı kullanmamanız gerekir.

Hamilelik şüphesi olanlar ya da hamileler bu durumu hekimlerine bildirmelidir. Hekiminiz gerekli durumlarda ilacınızı reçete etmekten kaçınabilir. Özellikle hamileliğin ilk üç ayında kremin kullanımı sakıncalı olabilir. Emzirme döneminde Advantan kremin meme çevresine uygulanması sakıncalıdır. Kullandığınız diğer ilaçları da Advantan kremi reçete etmeden önce hekiminize bildirmelisiniz. Kullanım sırasında kremin zayıf bir etki gösterdiğini ya da çok güçlü bir etkiye sahip olduğunu düşünürseniz hekiminize bilgi vermelisiniz.

Advantan kremin kullanım amacına dikkat ettiğiniz takdirde kısa sürede deri hastalığınızdan kurtulabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Advantan krem deri hastalıkları için kullanılan bir krem türüdür.

Advantan kremin kullanımı sırasında deri hassasiyeti, şişlik gibi belirtiler ortaya çıkabilir.

Advantan krem günde bir kere ince tabaka şeklinde uygulanır.

İlgili Yazılar