Davidoff Cool Water Parfüm Yorumları ve Özellikleri

  • Cahil Uzman yazdı.
  • 20 Kasım 2021
  • 266 okunma

Davidoff Cool Water hem kadınlar hem de erkekler için tasarlanan çeşitleriyle ilk kez piyasaya sürüldüğü 1988 yılından beri, yani tam 33 yıldır, ününü koruyarak popülaritesini devam ettirmiştir. Koku neredeyse hepimizin hassas noktası olduğu ve beğendiğimiz parfümlerden kolay kolay vazgeçemediğimiz için bu kalıcılık süresi parfüm için pek de aşırı sayılmayabilir. Ancak Davidoff Cool Water bu anlamda kendini yenileyen ve aşan çeşitler arasındadır. Şişe tasarımının sade olmasının yanı sıra hem aromatik hem de ferahlatıcı kokusuyla her zaman risksiz ve zamansız olmuştur.

1988’de satışa çıkan ilk Davidoff Cool Water Man’in aromatik kokusu nane, deniz suyu, lavanta, kişniş ve biberiye gibi notalardan oluşurken 1996’da kadınlar için çiçeksi koku olarak üretilen parfüm lotus çiçeği, kavun, limon, bal, yasemin ve zambak gibi notalar içerir. Senelerin devrildiği ama kozmetik dükkânlardaki Davidoff raflarının asla devrilmediği süreç hala devam ederken elbette bu ikonik parfüm hakkında söylenecek çok söz var! İşte Davidoff Cool Water parfümünün özellikleri ve kullanıcı yorumları…

Davidoff Cool Water Women Parfüm Özellikleri

Davidoff Cool Water Women Parfüm Özellikleri

Orijinal Cool Water’ın popülaritesinden uyarlanarak kadınlar için tasarlanan çiçeksi koku çeşitli aromaların birleşiminden oluşmaktadır. Ahengin zirve noktaya çıktığı parfümün üst notalarında limon, nilüfer çiçeği, ayva, ananas, siyah frenk üzümü, zambak ve kalon bulunurken orta notalarında vadi zambağı, nilüfer çiçeği, gül, alıç ve bal vardır. Baz notalarında ise vetiver, misk, ahududu, menekşe kökü, böğürtlen, vanilya, sandal ağacı ve şeftalinin eşlik ettiği Davidoff Cool Water Women tam anlamıyla yaz kokusudur demek mümkündür. Tabii ilkbaharda kullanmak isterseniz, ona da lafımız yok! Genel anlamda günlük olarak kullanıma daha uygun olsa da ferahlatıcı aroması sayesinde sıcak yaz akşamları için de kesinlikle tercih edilebilir.

Davidoff Cool Water Women Yorumları

Davidoff Cool Water Women Yorumları

Her yaştan kadına hitap eden, hatta kokladığınızda kesinlikle aşina olacağınız klasik ama etkili kokusuyla Davidoff Cool Water, diğer parfüm markalarına nazaran uygun fiyatlı ürünler arasında yer alır. Yani orijinal parfümden vazgeçmem ama çok da para vermek istemiyorum diyenler için ideal! Fiyatını lüks parfümler kadar arşa çıkarmayan bu hoş kokunun fiyatı popüler alışveriş sitelerinde boyutlarına göre 250-500 TL aralığında değişmektedir.

Kullanıcıların değerlendirmelerinden ve yorumlarından bahsedecek olursak, öncelikle genel olarak alışveriş sitelerinde parfüm puanının 4,3 - 5 arasında değiştiğini söylemek mümkündür. Tabii biliyorsunuz bu puanlar teslimat şartlarına göre de değiştiği için yapılan sözlü yorumlar sizi daha çok etkileyecektir. Kullanıcılar genellikle Davidoff Cool Water Women kokusunun son derece taze, ferah ve rahatsızlık vermeyen yapıda olduğunu belirtmektedir. Hatta çiçek kokusuna benzetenlerin yanı sıra parfümden güneş kremi kokusuna benzeyen ferah koku aldığını söyleyenler de vardır.

Davidoff Cool Water Women’ın kullanıcısını üzebilecek tek yanı ise kalıcılığının çok fazla olmamasıdır. Evden çıkarken sıktığınız parfüm sizi çok uzun saatler tatmin etmeyebilir. Ancak bu, ne yazık ki odunsu kokular yerine ferah notalar tercih edenlerin ortak derdidir. Kısaca parfümün kalıcılığı için orta seviye demek mümkündür.

Kullanıcı Yorumları

  • ‘’Gördüğüm yorumlardan dolayı parfümün kalıcılığı konusunda biraz tereddüt etmiştim. Kullandığımda kalıcılığının da gayet ideal olduğunu gördüm. Fiyatına göre çok güzel bir ürün. Artık vazgeçmeyeceğim parfümler listesinde.’’
  • ‘’Çok ferah, sabunsu, çok temiz, kızgın kumlardan serin sulara atlama hissi uyandıran, serinlik veren ve aynı zamanda duş almış etkisi yaratan parfümlerden…’’

Davidoff Cool Water Men Parfüm Özellikleri

Davidoff Cool Water Men Parfüm Özellikleri

İşte şimdi sırada, Davidoff Cool Water’ın asıl efsanevi parfümü Man! Şimdilerde onu kullanmayı tercih eden pek çok gençten daha yaşlı olan bu parfümün çıkış yılı 1988. Davidoff’un uzun yıllar etkisini kaybetmeyen, hala piyasada en çok tercih edilenler arasında yer alan Cool Water Men üst notalarında lavanta, deniz suyu, nane, biberiye, yeşil notalar, kişniş ve kalon içerirken orta notalarında sardunya, sandal ağacı, yasemin ve neroliden yararlanır. Baz notaları ise tütün, misk, sedir, kehribar ve meşe yosunudur.

Parfümün notalarını görünce kokusunu hayal edememiş olabilirsiniz çünkü epey çeşitli ve aromatik olduğu aşikâr! Ancak Cool Water iş yerinizde, okulunuzda ya da sokakta mutlaka denk gelmiş olabileceğiniz parfümlerdendir. Arkasında adeta iz bırakır… Tıpkı kadınlar için olan çeşidi gibi bu parfümü de ilkbahar ve yaz mevsimlerinde kullanmak yapabileceğiniz en iyi seçimdir. Deniz suyu içermesinden de belli oluyor sanki!

Davidoff Cool Water Men Parfüm Yorumları

Davidoff Cool Water Men Parfüm Yorumları

Aromatik, kalıcı ve ferah kokusuyla adeta parfümün nasıl şık olabileceğini bizlere kanıtlayan Davidoff Cool Water Men hem odunsu notaları hem de deniz suyu aroması ile tam olarak ideal erkek kokusunu hizmete sunmaktadır. Ürünün popüler alışveriş sitelerindeki fiyatı 190-350 TL aralığında değişmektedir. Yani tıpkı Cool Water Women gibi, bu parfümün de fiyatı diğer ultra lüks türevlerine göre oldukça uygundur diyebiliriz. Kalitesine oranla fiyatının gayet makul olduğunu söylemeden geçmeyelim.

Kullanıcıların ünlü e-ticaret sitelerinde yaptıkları yorumlara göre, parfümün kalıcılık seviyesi orta düzeydir. Yani tazelemeniz gerekmeden ortalama 4-5 saat kullanmanız mümkündür. Günlük kullanım için son derece uygun ve makul fiyatlı olmasıyla parfümsüz yapamam diyen beyler için ideal parfümler arasında sayılabilir.

Kullanıcı Yorumları

  • ‘’Aroması gayet güzel. EDT parfüme göre kış aylarında gayet kalıcı. 3 fıs ile 5-6 saat kokusunu hissedebiliyorum.’’
  • ‘’Eski parfümlerden olmasına rağmen kokusu muhteşem. Kalıcılık konusunda beklentiniz diğer parfümlerdeki gibi olmasın ama 30 yıllık tecrübeyle pişman olmayacaksınız.’’
  • ‘’İlk sıkıldığında kokusu tıraş losyonunu andırsa da daha sonra oturuyor ve kendine has kokusu var. Kalıcılığı 3-4 saat civarı.’’

Davidoff Cool Water Women Intense

Davidoff Cool Water Women Intense

Intense, Davidoff Cool Water Women ailesine henüz çok yeni, 2019 senesinde katılmıştır. Kadınlar için üretilen parfüm, orijinal Cool Water Women’ın aksine çiçekli ve meyveli kokulardandır. Parfümün üst notasında yeşil mandalina bulunurken orta notalarında egzotik çiçekler ve Mangostan’dan yararlanılmıştır. Baz notaları ise odunsu notalardır.

Kokuları tarz olarak farklılık göstermesine rağmen Intense de orijinal Cool Water Women gibi ilkbahar ve yaz mevsimlerinde kullanmak için son derece uygundur. Ferahlığın aksine iddialı ve feminen kokular arasında yer almaktadır. Parfüm ilk sıkıldığında en yoğun hissedilen aroma yeşil mandalina olsa da ilerleyen saatlerde kokunun daha şekerli hal aldığını hissetmek mümkündür.

Davidoff Cool Water Women Intense Parfüm Yorumları

Davidoff Cool Water Women Intense Parfüm Yorumları

Ortamlarda hemen fark edilen, şık ve kendine has aroması bulunan Cool Water Intense’in fiyatı Cool Water serisinin diğer ürünleri ile hemen hemen eşdeğerdir. Aşırı yüksek fiyatlara satılmayan, lüks parfümlere nazaran daha ulaşılabilir olan ama kalitesinden de ödün vermeyen parfümler arasında yer alır.

Popüler alışveriş sitelerindeki Intense fiyatları 300 TL civarında seyretmektedir. Günlük olarak rahatlıkla kullanılabilecek, hem aromatik hem ferah kokusuyla dikkat çeken Cool Water Intense için kullanıcı değerlendirmelerini incelediğimizde genellikle kalıcılık seviyesinin orta düzeyde olduğunu söyleyebiliriz. Fiyatına kıyasla kesinlikle kaliteli parfümler arasında sayılacak Intense, narenciye notasından sonra şekerliliğini hissettirir fakat asla ağırlaşma yapmaz. Bu sebeple serinin diğer üyeleri gibi onu da ilkbahar ve yaz aylarında rahatlıkla tercih etmek mümkündür.

Kullanıcı Yorumları

  • ‘Cool Water Intense meyveli aromasıyla yaz için mükemmel. Baskın kokulara karşı hassas olmama rağmen bunu çok beğendim.’’
  • ‘’Genelde meyveli kokulardan nefret ederim, fakat Intense istisna.’’

Sıkça Sorulan Sorular

Davidoff Cool Water’ın bugüne dek kadın-erkek karışık Men, Women, Women Intense, Sea Rose, Sensual Essence, Water Wave, Wave, Into The Ocean, Cool Summer, Street Fighter, Coral Reef, Caribbean olmak üzere en az 12 çeşidi piyasaya sürülmüştür.

Açılımı ‘Eau de toilette’ olan EDT, cilt spreyi şeklinde kullanılan hafif kokulu parfüm ve kolonyalar için kullanılan terimdir. Bu çeşit parfümlerde EDP’ye (Eau de parfüm) göre esans yoğunluğu az olmaktadır.

İlgili Yazılar