İzlemeyenlere Öneri: En İyi Chang Wook Dizileri

  • Minik Tospik yazdı.
  • 30 Ağustos 2021
  • 2.013 okunma

Ji Chang Wook, sadece Güney Kore’de değil, uluslararası alanda da en popüler Koreli aktörler arasındadır. Eğlence endüstrisinde becerileri ve yeteneğiyle saygı duyulmasının yanı sıra, gerçekçi karakteri ve düzgün kişiliği ile de tanınır. Oyunculuk endüstrisinde 15 yılı aşkın etkileyici başarısıyla, pek çok popüler televizyon dizisinde ve gişe filminde çeşitli roller canlandırdı. İşte, 33 yaşındaki aktörün hevesli hayranları ve müstakbel hayranları için izlenmesi gereken en iyi 8 Chang Wook dizisi…

1. Healer (2014)

Healer (2014)

Ji Chang Wook, 2014 yapımı drama dizisi Healer’da Seo Jung Hoo rolünü oynamıştır. Seo Jung Hoo, müşterileri tarafından ‘Healer (Şifacı)’ olarak bilinmektedir. Müşterilerine, dahi hacker ortağının yardımıyla cinayet içermediği takdirde ne isterlerse onu verir. Bu yeni işi, onu magazin yazarı Chae Young Shin’e ve başarılı muhabir Kim Moon Ho’ya götürür. Peki bu iki basın mensubuyla paylaştıkları kendi geçmiş gizemini ortaya çıkarmaya başlarsa ne olacak? Başrol çiftin, yani Ji Chang Wook ve Park Min Young arasındaki kimya, izlemek için başlı başına yeterli nedenler arasında… Haliyle Healer, en çok takdir edilen Chang Wook dizilerindendir. Üstelik Netflix’te bulabilirsiniz!

Ayrıca Romantik Komedi Kore Dizileri En İyi 20 Tavsiye adlı yazımıza göz atın!

2. Suspicious Partner (2017)

Suspicious Partner (2017)

Ji Chang Wook, 2017 yapımı drama dizisi Suspicious Partner’da Noh Ji Wook rolünü canlandırır. Noh Ji Wook yakışıklı, kararlı ve çalışkan savcıdır. Ancak daha sonra avukat olur. Eun Bong Hee ise savcı stajyeridir. Bong Hee kendinden emin ve güçlüdür ama bir o kadar da naiftir. Ji Wook’un asistanı olmak üzere görevlendirilir. Vakalar üzerinde beraber çalışmaya başlarlar ve ekip olarak çalıştıkça birbirlerine karşı hisler geliştirirler. Bu, çok güçlü yardımcı oyuncu kadrosunun ve pek çok farklı dönüşün olduğu Ji Chang Wook dramalarındandır. Netflix’te bulabileceğiniz hikâye, ilginçliğiyle sizi sonuna kadar ekrana bağlayacak…

3. The K2 (2016)

The K2 (2016)

Başarılı oyuncu, 2016 yapımı drama dizisi The K2’de Kim Je Ha rolünü üstlenir. Kız arkadaşının ölümüyle suçlanan eski asker Kim Je Ha, cumhurbaşkanlığına aday olan kişinin (Se Joon) karısının (Choi Yoo Jin) koruması olarak iş bulur. Ancak Je Ha işini, mevcut iktidar partisinin lideri ve Se Joon’un rakibi Park Kwan Soo’dan intikam almak için kullanır. The K2, ikinci kadın baş karakterin gerçekten güçlü ve etkileyici olduğu Ji Chang Wook dizilerindendir.

Je Ha, Go An Na’yı (Se Joon’un gayrimeşru kızını) korumakla görevlendirildiğinde birbirlerine aşık olmaya başlarlar. Dizi boyunca bu iki genç arasında çok fazla aşk sahnesi vardır. An Na’ya en çok zarar vermek isteyen kişi Je Ha’nın patronu ve intikam müttefiki Yoo Jin olduğunda ise işler tersine döner. Je Ha, aşkını düşmanlardan kurtarmak için elinden geleni yapar. Netflix’te izleyebileceğiniz bu heyecanlı dizi, Ji Chang Wook’un aksiyon dolu K-dramasıdır.

4. Love Struck in the City (2020)

Love Struck in the City (2020)

Ji Chang Wook, 2020 yapımı drama dizisi Love Struck’ta  dürüst adam, tutkulu mimar ve şehrin sokaklarına tutkun Park Jae Won rolünü üstlenmiştir. Drama, rekabetçi kentsel ortamda aşk ve mutluluğun peşinden koşmaya çalışan genç şehir çiftlerinin mücadelesi etrafında döner.

Dizide Kim Ji Won, Ji Chang Wook’un başrol partneri olarak yer alır. Bu başrol çifti arasındaki kimya dikkat çekiciyken ikinci başrol çiftlerinin hikayelerini izlemek de epey eğlencelidir. Dizi, izlemediğiniz takdirde anlamayacağınız pek çok bükülme ve dönüşe sahiptir. Netflix’te bulabileceğiniz bu K-drama, aynı zamanda başarılı oyuncunun olgun hayranları tarafından küçümsense de Lovestruck in the City’ye şans vermelisiniz.

5. Empress Ki (2013)

Empress Ki (2013)

Netflix’ten izleyebileceğiniz 2013 yapımı Empress Ki dizisinde Ji Chang Wook, İmparator Toghon rolünü üstlendi. Dizi, Cengiz Han zamanında geçer. Drama, Goryeo’dan gelen ve fakir geçmişe sahip olan İmparatoriçe Ki (Ha Ji Won tarafından canlandırılır) etrafında döner. Saray kadını olarak iradesi dışında Moğollara verildi ancak bir şekilde düşük statüsünü yenerek başka ülkede imparatoriçe haline geldi. Ji Chang Wook’un karakteri başlangıçta o kadar güçlü değil çünkü daha çok sevilmekle ilgilenir. Bu dizi daha çok kadın başrole odaklanır ve döneminin en ünlü K-dramalarındandır.

6. Backstreet Rookie (2020)

Backstreet Rookie (2020)

Ji Chang Wook, 2020 yapımı drama dizisi Backstreet Rookie’de Choi Dae Hyun isimli market sahibini canlandırdı. Dizi, ilk bakışta Choi Dae Hyun’a âşık olan genç kız Jung Saet Byul (Kim Yoo Jung) etrafında döner.  Birkaç yıl sonra markete iş başvurusunda bulunur ve şans yüzüne güler. Mağazanın sahibi uzun zamandır kayıp olan sevgilisidir. Ji Chang Wook’un karakteri, başlangıçta onu terk eden başka kadına aşıktır. Kadını içtenlikle seven ancak kadın tarafından duyguları saygıyla karşılanmayan kibar adamdır. Jung Saet ve Choi De’nin aşk hikayesi, kalpteki yaralarının iyileşmesi, birbirlerinin sevgisini kazanmaları ve geleceği hayal eden yetişkinler olmalarıyla başlayacaktır.

7. Melting Me Softly (2019)

Melting Me Softly (2019)

Bu K-dramanın hikayesinde başrol çift, deneye katılırlar ancak işler hiç de bekledikleri gibi gitmez. İkisi de 20 sene sonra uyanır ve etraflarındaki her şeyi değişmiş bulurlar. Yaşamak için vücut ısılarını dengede tutmak zorunda oldukları duruma düşerler. Bu deneyi yapan bilim insanını bulmaya çalışırlar ama o da kaza geçirmiştir. Haliyle normale dönebilmek için başka yollar bulmaya çalışırlar. Bu Ji Chang Wook dizisi, 16 bölümden oluşur. Drama büyük hitlerden olmamıştır ancak kesinlikle benzersiz konseptiyle izlenmeye değer…

Ayrıca En İyi Korku Dizileri - IMDb Puanı Yüksek 8 Korku Dizisi adlı yazımıza göz atın!

8. Five Fingers (2012)

Five Fingers (2012)

En iyi şekilde melodramatik olan Five Fingers dizisi, en üst düzeyde yaşanan aile dramını konu alır. Ji Chang Wook’un karakterinin, aile şirketinin varisi olacağı varsayılır. Ta ki… Babası, piyano dâhisi olarak büyüyen gayrimeşru oğlu Ji Ho’yu eve getirene kadar… Ji Ho üvey ailesini severken, arkasından komplo kurduklarından bihaberdir. Ancak bunu öğrendiğinde intikam almayacak kadar sevimli olduğunu sanmayın…

Sıkça Sorulan Sorular

Hayranları tarafından çok beğenilen başarılı aktörün, her haliyle çok yakışıklı olduğu inkâr edilemez. Ancak bazı öncesi-sonrası fotoğraflarına bakıldığında, pek çok kişi burnu için estetik yaptırmış olabileceğinden şüphelenir.

Chang Wook esasında aynı zamanda şarkıcıdır. Düzgün ve zengin sesi, üstelik piyano yeteneğiyle müzikal olarak epey yeteneklidir. Öte yandan, ‘The Sons of Sol Pharmacy House’ dizisindeki Song Mi-Poong rolü sayesinde örgü örmeyi de öğrenmiştir. Hatta atkı örebileceğini bile iddia eder.

İlgili Yazılar