Kalitesiyle Dikkat Çeken 10 Amazon Prime Film Önerisi

  • Tugba yazdı.
  • 30 Aralık 2022
  • 286 okunma

Kalitesiyle dikkat çeken 10 Amazon Prime film önerisini hemen cebine koy ve her güne özel bir seçim yap. Keza sana önereceğimiz tüm filmlerden büyük keyif alacağından emin olabilirsin. Film izlemek, boş zamanlarında sıkılmadan vakit geçirmen için çok güzel bir uğraş. Amazon Prime ise kaliteli filmleriyle bilinen bir platform. O halde hemen platforma üye olarak farklı yönetmenlerin en güzel eserlerini izleyebilirsin.

En iyi Amazon Prime filmileri arasında yerli ve yabancı yapımlar var. Bu sayede sana hitap edeni kolay bir şekilde bulabilirsin. Macera, dram ya da komedi... Farklı eserler arasından her güne özel bir seçim yapabilirsin.

1. Bergen

bergen

Bergen deyince özellikle 70 ve 80 kuşağının kalbine bir hüzün dolar. Sonraki kuşakların acı hayat hikayesine sahip bu güzel kadını tanıması ise Mehmet Binay ve Caner Alper tarafından yönetilen Bergen filmi sayesinde olmuştur. 1959 yılında dünyaya gelen Bergen, anne ve babasının ayrılığının ardından bir boşluğa düşse de yeteneği sayesinde kulüplerde çalışmaya başlar. Bergen sahne almak için Adana'ya gittiği bir dönemde ise Halil Serbest adı verilen ve hayatını kabusa çevirecek olan adamla tanışır.

Farah Zeynep Abdullah, Erdal Beşikçioğlu ve Tilbe Saran'ın muhteşem oyunculuk örneği sergilediği filmi izlerken gözyaşlarını tutmakta zorlanabilirsin. Bergen'in hayatı yanlış sevgili, eş seçiminin nelere mal olacağının iyi bir göstergesi.

2. Paterson

paterson

Paterson, romantizmi ve komediyi buluşturan filmlerden biri. Paterson sıradan bir hayatı olan bir adam. Kendisi otobüs şoförü olarak çalışıyor ve tüm gün şehri turluyor. Akşamları ise köpek gezdirmek, bara gidip bir şeyler içmek gibi sıradan işler yapıyor. Paterson'un bir de şiir yazmak gibi özel bir yeteneği var. Bir de sevgilisi Laura var. Laura Paterson ile kıyaslandığında daha çılgın bir karakter. Bakalım bu iki karakter arasındaki ilişki nasıl ilerleyecek? Adam Driver, Rizwan Manji ve Golshifteh Farahani'nin başrollerini paylaştığı filmi keyifle izleyebilirsin.

3. Yenilmezler

yenilmezler

Yenilmezler, süper kahraman hikâyelerini sevenler için mutlaka izlenmesi gereken bir film. Uluslararası bir barış örgütü olan Shield, düşmanla mücadele etmek zorunda. Örgütün başında yar alan Nick Fury ise bu konuda desteğe ihtiyaç duymakta. İyi bir ekip kurmadığı takdirde düşmanla baş etmesi mümkün değil. Black Widow, Bruce Banner, Kaptan Amerika, Demir Adam; zorlu bir düşmanla ancak böylesine güçlü bir ekip baş edebilir. Robert Downey Jr., Chris Evans, Mark Ruffalo gibi ünlü oyuncuların yer aldığı filmi izlemek sana ayrı bir keyif verecek.

4. Run Sweetheart Run

run sweetheart run

Run Sweetheart Run, gizem ve korku türünde bir eser. Filmin başrolünde genç bir kadın var. Kadın, tanımadığı bir erkekle buluşmaya giderek başına gelecek korkunç olaylara zemin hazırlıyor. Kadın romantik bir buluşma beklerken psikopat bir adamla karşılaşıyor. Bakalım genç kadın kendini bu psikopatın ellerinden kurtarabilecek mi? Ella Balinska ve Pilou Asbaek'in başrollerde yer aldığı filmi Amazon Prime farkıyla izleyebilirsin.

5. The Big Sick

the big sick

The Big Sick, kültürel farklılıkların bir ilişkiyi nasıl etkilediğine dair bir film. Filmde romantik ve komik unsurları bir arada bulabilirsin. Kumail, taksici olarak Chicago'da çalışan bir adam. Akşamları ise komedyen olarak sahneye çıkıyor. Pakistanlı olan Kumail, ailesinin evlenmesi yönündeki baskılarını geri püskürtmeyi başarıyor. Ancak bir gösterisinin ardından Emily ile tanışmasıyla her şey değişiyor. Kültürel farklılıklar ikilinin ilişkisini olumsuz etkiliyor. Bu olumsuzluklara bir de Emily'nin hastalığı ekleniyor. Bakalım Kumail tüm bu sorunların nasıl üstesinden gelecek? Kumail Nanjiani bu filmin hem başrolünde oynuyor hem de yönetmenliğini yapıyor. Zoe Kazan, Holly Hunter, Ray Romano ve Anupam Kher ise diğer oyuncular.

6. Nanny

nanny

Kalitesiyle dikkat çeken 10 Amazon Prime filmi arasında Nanny de yer alıyor. Aisha, Senegalli bir kadın. Zengin bir ailenin çocuklarının bakıcısı olarak çalışıyor. Bakıcısı olduğu Rose ile aralarında çok güzel bir ilişki gelişiyor. Ancak ebeveynler ile ilişkisi pek de iç açıcı değil. Michelle Monaghan, Phylicia Rashad, Anna Diop ve Morgan Spector gibi oyuncuları buluşturan filmi keyifle izleyebilirsin.

7. Truman Show

truman show

Truman Show, bugüne kadar gelmiş geçmiş en iyi filmlerden biri. Kahramanımız Truman, doğduğundan beri ütopik bir hayatın içerisinde. Her gün karşısına çıkan insanlar, yaptığı konuşmalar değişmez ve sürekli bir döngünün içerisinde yaşamını sürdürür. Her şey hiçbir problem olmadan akıp giderken Truman bir gün yolda babasını görür. Ancak sorun şu ki babası ölmüştür. Bu olay Truman'ın kafasında şüpheler oluşmasına yol açar. Yaşadığı hayatı sorgulayan Truman, bakalım bu gizemi çözebilecek mi? Laura Linney, Natascha McElhone gibi oyuncuların da yer aldığı filmde Jim Carrey oyunculukta adeta devleşiyor.

8. Hırsızlar Şehri

hırsızlar şehri

Hırsızlar Şehri, yaşanan hırsızlık olaylarıyla meşhur olan Boston Charlestown bölgesinde geçen bir film. Filmde Dough Macray, banka soygunlarına liderlik eden kişidir. Hayatı boyunca kimseyle ilişki kurmayan Macray, son soygunda beklemediği bir olayla karşılaşır. Soyduğu bankanın müdiresini rehin alan Macray, ona gönlünü kaptırır. Peki bir hırsızla banka müdiresinin sonu nasıl olur acaba? İzleyip görmek lazım. Ben Affleck, Rebecca Hall, Jon Hamm filmin oyuncuları arasında.

9. Satıcı

satıcı

Satıcı filmi tiyatrocu bir çiftin hikayesini anlatıyor. Çift, Satıcının Ölümü adlı bir oyunu sahneye koyuyor. Çiftimiz oyunlarıyla uğraşırken yeni bir eve taşınıyor. Ancak taşındıkları yerde komşularıyla sorun yaşarlar. Rana bu süreçte bir saldırıya uğruyor. Emad bu olayı hazmedemez ve intikam planları yapar. Film Oscar ödüllü Asghar Farhadi'ye ait. Filmin başrollerinde ise Shanab Hosseini, Taraneh Alidoosti ve Babak Karimi var.

10. Derin Sular

derin sular

Derin Sular, bilimkurgu türündeki eserlerden hoşlananlara hitap eden bir film. Yaşanan deprem neticesinde yeraltında bulunan laboratuvarın yıkılmasıyla heyecanlı birtakım olaylar yaşanmaya başlıyor. Deprem neticesinde laboratuvarları yıkılan araştırmacılar, hayatta kalabilmek için mücadeleye başlıyor. Deprem, araştırmacıların denizin dibinde esir kalmasına yol açıyor. Hayatta kalmak için büyük bir mücadele veren araştırmacılar, her an ölüm riski altında bu çıkmazdan kurtulmaya çalışıyor. Kristen Stewart, T.J. Miller ve Jessica Henwick gibi oyuncuları buluşturan filmi keyifle izleyebilirsin.

Kalitesiyle dikkat çeken 10 Amazon Prime filmi arasından dilediğini tercih edebilirsin. Her güne özel bir film tercih ederek bütün hafta boyunca güzel vakit geçirebilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Truman Show, Bergen, Nanny, Derin Sular gibi filmlerin en iyiler arasında yer aldığı söylenebilir.

Amazon Prime'den film izlemek için platforma üye olmalısınız.

İlgili Yazılar