2022 Yılında Vizyona Girmesi Beklenen Filmler

  • Cahil Uzman yazdı.
  • 28 Şubat 2021 | Güncelleme: 1 Ocak 2022
  • 16.772 okunma

Kocaman beyaz perdeler, rahat koltuklar, dipsiz karanlık ve patlamış mısır hasreti çeken sinema severler için kemerleri bağlama vakti! Yeni yılın gelmesini yalnızca sinemaya giderek atlatabilirim diyenler için, 2022’nin ilk ayında vizyona girmesi beklenen filmleri derledik. İşte, Ocak 2022’de vizyona girecek filmler

1 Ocak 2022’de Vizyona Girecek Filmler

Kesişme- İyi Ki Varsın Eren

Kesişme- İyi Ki Varsın Eren

Tür: Biyografi, Dram

Ülke: Türkiye

Başrollerinde İsmail Hacıoğlu, Rahman Beşel ve Alayça Öztürk Gidişoğlu’nun bulunduğu Kesişme- İyi Ki Varsın Eren, Trabzon’da teröristlerle yapılan çatışma esnasında kaybettiğimiz 15 yaşındaki Eren Bülbül ve astsubay Ferhat Gedik’in gerçek hikayesini konu alır.

7 Ocak 2022’de Vizyona Girecek Filmler

Licorice Pizza

Licorice Pizza

Tür: Dram, Komedi

Ülke: Amerika Birleşik Devletleri

Paul Thomas Anderson’ın yönetmenliğini üstlendiği ABD yapımı film Licorice Pizza, 70’lerde San Fernando Valley’de yaşayan başarılı çocuk oyuncunun hayatını ve etrafında gelişen olayları konu alır.

The King’s Man: Başlangıç

The King’s Man: Başlangıç

Tür: Aksiyon, Macera, Komedi

Ülke: Amerika Birleşik Devletleri ve Birleşik Krallık

The King’s Man: Başlangıç’ta Ralph Fiennes tarafından canlandırılan Oxford Dükü ile Harris Dickinson’ın hayat verdiği Conrad’ın orijinal Kingsman’in ilk zamanlarında dünyayı tehdit eden kötücül güçle mücadele etmeleri anlatılır.

Nalan

Nalan

Tür: Komedi

Ülke: Türkiye

Başrollerini Açelya Topaloğlu ve Sergen Deveci’nin paylaştığı Nalan filmi, yaşadığı kazadan sonra 2 yıl ara vererek günümüzde yoğun ilgiyle izlenen sabah programlarına dönen Nalan’ın hikayesini konu alır.

Kahraman (A Hero)

Kahraman (A Hero)

Tür: Dram, Gerilim

Ülke: İran ve Fransa

Ödeyemediği borç sebebiyle hapiste olan Rahim’in hikayesini anlatan Kahraman (A Hero), Rahim’in iki günlük izninde borcunu ödemesi karşılığında alacaklısı şikayetini geri çekmek için ikna etmeye çabalar.

Canım Dayım

Canım Dayım

Tür: Dram

Ülke: Türkiye

Türk yapımı Canım Dayım, otistik olan Adem ve küçük yeğeni arasındaki dostluğu ana hikaye olarak işler.

Lübbey’in Laneti

Lübbey’in Laneti

Tür: Korku

Ülke: Türkiye

Yine Türk yapımı olan Lübbey’in Laneti, hayalet köy olarak tanınan Lübbey’in lanetini sonlandırmak için çabalayan Dilek’in hikayesini anlatır.

14 Ocak 2022’de Vizyona Girecek Filmler

Çığlık

Çığlık

Tür: Gerilim, Gizem, Korku

Ülke: Amerika Birleşik Devletleri

Meşhur Çığlık serisinin beşinci filmi, başından geçenlere çok benzeyen seri cinayetleri çözme amacıyla Woodsboro’ya dönen Sidney ve bu macerada yanında olan Gale ile Dewey’i odak noktası yapar.

Benden Ne Olur?

Benden Ne Olur?

Tür: Romantik-Komedi

Ülke: Türkiye

Film, hayatını Benden Ne Olur? Diye düşünerek geçiren gözü kara kadının şaşırtan öyküsünü anlatır. Aslı Kızmaz’ın aynı isimli kitabından uyarlanan filmde başrolleri Hazal Kaya ve Onur Tuna paylaşmaktadır.

Düş Peşine

Tür: Gençlik, Komedi

Ülke: Türkiye

Yine Türkiye yapımı olan film Düş Peşine, başrollerini Fester Abdü, Cihan Şimşek, Şeyda Erdoğan ve Ecem Simge’nin paylaştığı gençlik komedisidir.

Lietli: Cin Kabilesi

Tür: Korku

Ülke: Türkiye

Lietli: Cin Kabilesi filminde köy Lietli isminde Cin kabilesi’nin tehdidi altındadır. Köydeki bütün erkekleri ele geçirmek isteyen kabileden kurtulmak için köy halkı Emir hocadan yardım almak isterler. Bu sırada geçmişin aydınlanmasıyla tüm garip olaylar birer birer çözülmeye başlar.

Kanlı Çöl

Tür: Korku

Ülke: Amerika Birleşik Devletleri

ABD yapımı Kanlı Çöl, Mojave Çölü’nde yolculuğa çıkan arkadaşları konu alır. Arkadaşlar dış dünyadan tamamen kopmuş cani tarikatla karşılaşınca yaşama tutunmak için adeta savaş verirler.

Kod 355 (The 355)

Kod 355 (The 355)

Tür: Aksiyon, Gerilim

Ülke: Amerika Birleşik Devletleri

Gizli silah paralı askerler tarafından ele geçirildiğinde Mason, eski rakibi Marie, MI6 müttefiki, Khadijah ve Graciela silahı geri almak adına güçlerini birleştirmek zorunda kalırlar. Aynı zamanda, Kod 355’te, bu ekibin her hareketini izleyen gizemli Lin Mi Sheng’den hep önde olmaları gerekecektir.

21 Ocak 2022’de Vizyona Girecek Filmler

Şöhretler Okulu

Şöhretler Okulu

Tür: Aile, Komedi

Ülke: Türkiye

Türk yapımı Şöhretler Okulu, iki okulun karşı karşıya geldiği yarışmayı odak noktası seçer. Kızını tek başına büyütmek zorunda kalan Kemal öğretmen ve babasının küçükken onunla ilgilenmemesinden şikayet eden ve Kaktüs Koleji’ni ele geçirmeye çalışan Deniz öğretmenin yarıştığı etkinlikte işin rengi değişecektir.

Koloni

Koloni

Tür: Bilim-Kurgu, Gerilim

Ülke: Almanya ve İsviçre

Koloni, meydana gelen küresel felaketin sonrasında yaşananları konu alır. Dünya insanlar için yaşanmaz olduktan sonra sadece birkaç kişi uzay gemisiyle Kepler 209 gezegenine gitmeyi başarır. Fakat ne yazık ki çok geçmeden bu gezegenin insanları kısırlaştırdığı fark edilecektir.

Kara Neme: Gelin Deresi

Tür: Gerilim, Korku

Ülke: Türkiye

Türk yapımı korku filmi Kara Neme: Gelin Deresi, sosyal medya için içerik üreten Burcu ve eşi Semih’in hafta sonunu geçirmek için gittikleri kampta esrarengiz olayları işler.

Yasaklı Köy

Tür: Korku

Ülke: Türkiye

Türk yapımı korku filmi, Gaffar’ın ailesiyle beraber gittiği köyde cinlerin olduğunu fark etmesinin ardından başına gelenleri konu alır. Yasaklı Köy’debaşrolleri Aziz Özuysal, Mustafa Yaloğlu ve Gül Perinçek paylaşmaktadır.

28 Ocak 2022’de Vizyona Girecek Filmler

Morbius

Morbius

Tür: Aksiyon

Ülke: Amerika Birleşik Devletleri

Vizyona girmesi beklenen filmler arasında yer alan Morbius, Spiderman çizgi roman evreninin karakterlerinden olan ve yakalandığı kan hastalığına çare bulmaya uğraşırken yarı vampir özelliklere bürünen bilim insanı Dr. Michael Morbius’un hikayesini odak noktası olarak alır.

Şeytani

Tür: Korku

Ülke: Kanada

Neill Blomkamp’ın yönetmenliğindeki Kanada yapımı korku filmi Şeytani (Demonic), geçmişte annesi tarafından yapılan ve kendisinde derin izler yaratan olayları simülasyonla yeniden inceleme olanağına sahip olan Carly’nin meydana getirdiği dehşet gerçekleri odak noktasına alır.

Yıldızlar da Kayar

Tür: Komedi

Ülke: Türkiye

Türk yapımı komedi filmi Yıldızlar da Kayar’da başrolleri Cem Kılıç, Ceyda Olguner ve Cezmi Baskın paylaşır. Konusu ise altı ay süresince köyde yaşamaya mecbur kalan popstarın aynı köyde düzenlenen festivalin sorumluluğunu almasıyla gelişir.

Gelin

Tür: Korku

Ülke: Türkiye

Başrollerini İrem Kök, Dilan Ural ve Alp Taş’ın paylaştığı Türk yapımı korku filmi, sosyal medyanın ilgisini çeken gelinlikli kız videosunun medya patronu Saadettin’in dikkatini çekmesiyle başlar. Saadettin’in olayı araştırmak üzere ekip görevlendirdiği Gelin filminde ruhani varlıkla evli olduğuna inanılan gelinin yaşadığı köye giden ekip Ecrin ve garip ailesinin konuğu olur. Ekip beklenmedik olaylar sonucunda köyde kalmaya mecbur kalır ancak yaşadıkları korkunç dakikalarla adeta kendilerinden geçeceklerdir.

Sıkça Sorulan Sorular

24 Aralık 2021’de vizyona giren Matrix 4: Resurrections’ta, Anderson tekrar beyaz tavşanı izlemek durumunda kalır çünkü gerçekliğin fiziksel mi yoksa zihinsel mi olduğunu anlayarak kendisini tanımak arzusu taşır.

Benden Ne Olur filminin kitabından uyarlandığı Aslı Kızmaz, sosyal medyada yaptığı paylaşımlarda fenomen olan isimlerdendir. Medya sektöründe çalışan Kızmaz, şimdilerde İlker Kızmaz ile evli ve Güray Gürsel ile ortak işler yürütmektedir.

İlgili Yazılar