Yengeç Burcu Ünlüleri

  • Cahil Uzman yazdı.
  • 13 Haziran 2022
  • 254 okunma

22 Haziran - 22 Temmuz arasında doğan kişilerin mensup olduğu Yengeç burcu Zodyak’ta yer alan en duygusal burçtur. Yönetici gezegeni Ay olup, Ay bilhassa Yengeç burcu insanları üzerinde çok etkilidir. Duygusallık, sadakat, hassasiyet, anaçlık gibi temel özelliklerinin yanında şaşırtıcı yönleriyle de karşılaşmak mümkündür. Nostaljik unsurlar onlar için çok değerlidir ve bazen an'a odaklanmalarına bile mani olabilir. Evleri, onların kutsal kaleleridir. Sezgileri güçlü ve korumacıdırlar. Ancak bazen kinci ve durumu mübalağa edebilecek kadar dram kraliçesi de olabilirler.

Nüktedan ve enerjik yönleriyle başkaları tarafından sevilmeleri çok kolaydır. Kalabalık gruplar ve sosyalleşme çok ilgilerini çekmese de ilgi merkezinde olmaktan hoşlarına gider.  Zodyak’ın en duygusal burçlarından biri olan Yengeç burcu ünlülerini merak ediyorsanız yazımızın devamını okumanızı öneririz.

1. Prenses Diana

Prenses Diana

Dünyanın muhtemelen en ünlü Yengeç burcu kadını olabilir. Hem ihtişamlı hem hüzünlü yalnızlığı ile yaşamı boyunca dünyanın merakını uyandıran Prenses Diana’yı duygularını ortaya koymaktan hiçbir zaman çekinmemesi özelliğiyle hatırlıyoruz. 1 Temmuz 1961 Britanya doğumlu Galler Prensesi samimiyeti ve güler yüzü ile gerçekten tam da Yengeç burcunun özelliklerini taşıyordu.

2. Robin Williams

Robin Williams

En duygusal, en eğlenceli, en hüzünlü, en komik Hollywood karakterlerinden Robin Williams yaşamının en bunalımlı günlerinde bile milyonlarca insanın sevgilisi olmayı başarmıştır. 21 Temmuz 1951 doğumlu Amerikalı yıldız yaratıcı ve eğlenceli kişiliğinin yanı sıra çok kimsenin bilmediği yönleri ile tipik olarak Yengeç burcunun özelliklerini kişiliğinde barındırıyor.

3. Tom Cruise

Tom Cruise

Her zaman güler yüzlü oluşuyla dikkat çeken, sempatik ve yakışıklı Top Gun! İmza attığı her iş ile sansasyon yaratan, ne zaman ne işler çıkaracağı belli olmayan yönüyle tipik Yengeç erkeği olduğunu gösteriyor. Ünlü yıldız Tom Cruise, 3 Temmuz 1962 New York doğumlu.

4. Selena Gomez

Selena Gomez

Genç yaşında sanatın birden fazla alanında başarılar imza atmıştır. Hem oyuncu hem şarkıcı hem prodüktör olarak el attığı işlerde başarılı performanslarıyla yaratıcılığını, duygusallığını ve çok yönlülüğünü ortaya koyarak Yengeç burcu olduğunu gösteriyor adeta. 22 Temmuz 1992 Teksas doğumlu güzel Selena Gomez’in sevgilisini en yakın arkadaşına kaptırdıktan sonra gösterdiği kinci yönü de burcunun tipik özelliği…

5. Sezen Aksu

Sezen Aksu

Bir yandan duygusal şarkılarıyla sevenlerini hüzün denizlerinde boğan öte yandan en çılgın en oynak ezgilerle dinleyenlerin kanını coşturan biri elbette sadece Yengeç burcu insanı olabilirdi. Aşklarını, hayal kırıklıklarını, mutluluklarını ve yorgunluklarını gözler önünde yaşayan ve yaşatan Sezen Aksu 13 Temmuz 1954 Sarayköy doğumlu.

6. Ata Demirer

Ata Demirer

Her yönüyle "Tek Kişilik Dev Kadro" olduğunu; ortaya koyduğu birbirinden başarılı işlerle ortaya koyan, inanılmaz kişiliği, mizahı, sahnesi, sesi ile her seferinde milyonları kendine hayran bırakan kişi o. Sevecen, esprili, her daim güler yüzlü! 6 Temmuz 1972 Bursa doğumluAta Demirer, Yengeç burcu erkeği özelliklerini birebir yansıtıyor.

7. Aşkın Nur Yengi

Aşkın Nur Yengi

Seslendirdiği aşk ve ayrılık şarkılarıyla uzun yıllar önce gönülleri fethetmeyi başarmış, hala ülkenin en sevilen yorumcularından biri olan Aşkın Nur Yengi, tıpkı onu yetiştiren Minik Serçe gibi tipik Yengeç burcu. 3 Temmuz 1970, İstanbul doğumlu sanatçı özel hayatındaki anaç kimliği ve sadakatiyle adeta burcunu yaşatmakta…

8. Tan Sağtürk

Tan Sağtürk

Ülkemizin belki de ünlü baleti olan sanatçı, yeteneklerini sahne sanatlarında sergilemenin ötesine taşıyarak TV dizilerinde de sanatçı kimliğinin farklı yönlerini başarıyla ortaya koymuştur. Tüm zamanların gelmiş geçmiş en nazik adamı olabilir. Ağır başlı ve mağrur olması ile de dikkat çeken yakışıklı sanatçı Yengeç burcu ünlüler arasında yer alıyor. Tan Sağtürk 14 Temmuz 1969 İzmir doğumlu ünlülerden.

Sıkça Sorulan Sorular

En belirgin özellikleri gizliliktir ve adeta saman altından su yürütürler. Karar verme mekanizmaları iyi işlemez ve sürekli karar değiştirirler. Sakin ve sessiz görünmekle beraber sabırsız ve kuralcıdırlar.

Yengeç burcunun uğur getiren taşları beyaz ya da pembe akik taşıdır. Ayrıca zümrüt, yeşim, yakut gibi taşlar da burcun taşları arasında sayılabilir.

İlgili Yazılar

Balık Burcu Ünlüleri

  • 13 Haziran 2022

Aslan Burcu Ünlüleri

  • 13 Haziran 2022

Koç Burcu Ünlüleri

  • 13 Haziran 2022