1 Yaş Bebeği İçin En İyi Doğum Günü Hediyesi Fikirleri

  • Fikir Mühendisi yazdı.
  • 13 Ocak 2021
  • 6.798 okunma

1 yaşındaki bebeğe hediye almak aslında bizleri çok zorlar. Çünkü onlar için en sağlıklı ve doğru olan hediyenin ne olduğunu tam bilemeyiz. Bu yüzden hep klasik olarak pijama, elbise, pantolon gibi kıyafetlere yöneliriz. Tabi ki bunlarda güzel ve kullanışlı hediyelerdir. Ancak biraz daha farklı ya da giyimlerine farklılık katabileceğiniz hediyeler de tercih edebilirsiniz. İşte biz bu tarzda 1 yaşındaki bebekler için ideal olabilecek hediye fikirlerini listeledik.

Doğum günü için pasta önerilerine ihtiyacınız varsa, kelebekli doğum günü pastası fikirleri yazımızı inceleyebilirsiniz.

1. Bebek Banyo Şapkaları

Bebek Banyo Şapkaları

1 yaşına giren bebek için kullanışlı bir hediye almak istiyorsanız banyo şapkası tercih edebilirsiniz. Bebeklere de banyo yapmayı sevdiren bu şapkalar ile anne babalar için banyo çile olmaktan çıkar. Bebeklerin gözlerine şampuan ve sabun kaçmasını önleyerek oldukça güvenilirlik sağlıyor. Böylece hem ebeveynleri için hem de bebekler için oldukça ideal bir hediye.

2. Zeka Geliştiren Oyuncak

Zeka Geliştiren Oyuncak

1 yaşına giren bebekler için bir başka kullanışlı hediye de onların zekalarını geliştiren oyuncaklardır. Hediyeyi alacağınız bebeğin hem eğlenmesini ve kaliteli zaman geçirmesini hem de zekasının gelişmesini istiyorsanız çeşit çeşit satılan zeka geliştirici oyuncaklar arasından beğendiğinizi tercih edebilirsiniz. 1 yaşındaki bebek için zeka geliştirici oyuncak alırken yaşına uygun olan oyuncağı tercih etmelisiniz.

3. Fotoğraflı Dönme Dolap

Fotoğraflı Dönme Dolap

İlk doğum gününde, sevimli resimlerinin olduğu fotoğraflı bir dönme dolap hem çok orijinal ve anlamlı bir hediye olacak hem de bebeğin odasında hoş bir dekor objesi olacaktır. Özel bir hediye için fotoğraflı dönme dolap kesinlikle tercihiniz olabilir!

4. Bebeğe Özel Mama Önlükleri

Bebeğe Özel Mama Önlükleri

Kullanışlı hediyeler arasında mama önlükleri de yer alabilmektedir. 1 yaşındaki bebek için ilgisini çeken bir karakterin ya da adının yazılı olduğu mama önlüğü tasarlatabilirsiniz. Bu özel hediyeyi anne ve babası çok beğenirken bebeğin de ilgisini çekecektir.

5. Bebeğe Özel Tasarlanmış Yastık

Bebeğe Özel Tasarlanmış Yastık

1 yaşındaki bebekler için uyku önemlidir. Tabi uyurken kullanacakları yastık da. Bu yüzden doğum günlerinde onlar için sağlıklı ve oldukça kullanışlı bebek yastığı alabilirsiniz. Hatta bebek için özel olarak ilgisini çeken bir karakterli, bebeğin fotoğrafının olduğu ya da adının yazılı olduğu bir bebek yastığını özel olarak yaptırabilirsiniz. Özel olarak yaptırdığınız bu yastık bebeğin anne ve babasını da çok sevindirecektir.

6. Bebeklere Özel Mandallı Çerçeve

Bebeklere Özel Mandallı Çerçeve

1 yaşındaki bebek için, anne ve babasının çektikleri fotoğrafları ile özel olarak aldığınız çerçeveyi süsleyebilir ya da bizzat kendinizin yaptığı çerçeveye mandallarla asarak güzel bir hediye yapabilirsiniz.

7. Boy Ölçümü Konseptli Battaniyesi Seti

Boy Ölçümlü Konseptli Battaniyesi Seti

1 yaşındaki bir bebek için hem kullanışlı hem de klasik bir hediye almayı düşünüyorsanız battaniye seti almanızı tavsiye ederiz. Hatta klasik seçeneklerin biraz dışına çıkarak bebeğin günden güne uzayan boyunun da ölçülebileceği bir battaniye tercih edebilirsiniz. Böylece anne ve baba bebeklerinin boylarını yakından takip edebilirler. Onlar içinde oldukça güzel bir hediye tercihi.

8. Kanvas Tablo

Kanvas Tablo

Bebekler için 1 yaş doğum günü hediyeleri arasında bir başka güzel seçenek de kişiye özel kanvas tablodur. Doğum günü kutlaması için tasarlanan bu hediyenin üzerine isim yazdırabilirsiniz, tarih ve saat bilgisi girebilirsiniz hatta 1 adet de fotoğraf yükleyebilirsiniz. Böylece bebek odasının duvarına anne ve babanın yıllarca asabileceği bir ürün olacaktır. Bu tatlı ve anlamlı hediye 1 yaşındaki bebek büyüdüğünde kendisinin de tebessüm edeceği bir eşya haline gelecektir.

9. Fotoğraflı Duvar Saati

Fotoğraflı Duvar Saati

Hediyenizin hem kullanışlı ve işlevsel olmasını hem de bebeğe özgü bir ürün olmasını istiyorsanız bu hediye tam size göre... Bir duvar saatine bebeğin özel bir fotosunu bastırarak hediye edebilirsiniz. Hem saat olması açısından kullanışlılığı ile hem de bebeğe özgü olması ile uzun yıllar kullanılabilecek bir hediye olacaktır!

10. 3’lü Tişört ve Bebek Zıbın Kombini

3’lü Tişört ve Bebek Zıbın Kombini

Bu ilk doğum gününde bebeğin yanında anne ve babaya da küçük bir jest yapmak isterseniz, bu seçenek tam sizin için! Anne ve baba için tişört, bebek için ise tulum içeren bu kombinde, her birinin üstüne isimlerle birlikte 'AŞK' kelimesinin bir harfini bastırarak, muhteşem 3'lüye çok anlamlı bir hediye verebilirsiniz..

11. Bebekler için 3D Led Lamba

Bebekler için 3D Led Lamba

1 yaşındaki bebek için şu aşamaya kadar beğenemediyseniz bu seferki hediyeyi beğeneceksiniz. Doğum günü bebeği için 3D Led lamba alabilirsiniz. Üzerinde bebek ayak izi, 3d balonlar ve çeşitli bebek figürleri yer alan kişiye özel olarak tasarlatabileceğiniz 3D Led Lambasıyla hem annesine, hem de bebeğine özel bir hediye yaptırabilirsiniz.

12. Uyku Tulumu

Uyku Tulumu

1 yaşındaki bebeklerinin en büyük ihtiyaçlarından biri uyumaktır. Bunu baz alarak onların doğum günün için uyku tulumu almayı tercih edebilirsiniz. İster rengarenk ister isim yazılı isterseniz de sevdiği bir karakterin baskılı olduğu uyku tulumlarında onlar mışıl mışıl uyurken anne ve babası da çok mutlu olacaktır. Ayrıca daha fazla seçenek için, bebeğinizin uykusunu getirecek uyku tulumu modelleri yazımızda göz atabilirsiniz.

13. Yapboz

Yapboz

Büyük küçük herkesin çok severek oynadığı yapbozlar da güzel bir doğum günü hediyesi seçeneği. Tabi burada önemli olan 1 yaşa uygun yapbozlar. Bu yaştaki çocuklar için oldukça eğlenceli bir oyuncak olan yapbozlar onların güzel vakit geçirmesini sağlarken parçaları birleştirirken de zekalarının gelişmesini sağlayacak.

14. Midilli Ahşap Sallanan At

Midilli Ahşap Sallanan At

1 yaşındaki bebeklerin eğlenerek oynayabileceği bir oyuncak düşünüyorsanız sallanan at alabilirsiniz. Bu hediye onlar için ilginç gelirken kullanmaya başladıktan sonra üstünden inmek istemeyecekler. Ayrıca bu oyuncak adım atmaya başlayan bebekler için dengelerini sağlamalarını ve hareket kabiliyetlerini geliştirmelerine destekçi olabilir.

15. Tutmalı Yürüteç

Tutmalı Yürüteç

1 yaş için doğum günü hediyesi olarak yürüteç de güzel bir fikir. Adım atmayı öğrenen bebekler için oldukça kullanışlı bir üründür. Çünkü anne ve babalar her zaman bebeklerin yürümelerine destek olmak için vakit bulamayabilirler. Buradaki açığı da kapatmak için yürüteç her zaman en iyi çözümdür. Hediye ettiğiniz yürüteç anne ve babalar için mutluluk verici bir hediye olabilir.

16. Ahşap Araba ve Hayvanlar

Ahşap Araba ve Hayvanlar

1 yaşındaki bebekler için eğlenceli bir hediye de ahşap arabalar ve hayvanlar. Özellikle hayvanlar bebeklerin onları tanıması, sevmesi ve öğrenmesi için çok güzel bir hediye seçeneği olacaktır. Küçük yaşta onlara alışması ve sevmesi ileri ki yaşlarda onların iyi insanlar olması için bir temeldir.

Sıkça Sorulan Sorular

1 yaşına basan bebekler için kullanışlı hediyeler alınabilir. Örneğin tutmalı yürüteç yürümeleri için güzel bir destekleyicidir. Banyo şapkaları zor geçen banyoları kolaylaştırıp eğlenceli bir hale getiren bir eşyadır. Bunların yanında standart ama kullanışlı hediyeler de alabilirsiniz. Battaniye seti, zıbın gibi hediyeler anneler güzel kurtarıcı parçalardır.

1 yaşındaki bebekler için zeka geliştirici oyuncaklar da tercih edebilirsiniz. Örneğin zeka geliştiren bir çok oyuncaklar mevcuttur. Bunun yanında yapboz da etkili bir zeka geliştiricidir. Bu tarz oyuncaklar bebeklerin öğrenmelerini olumlu etkiler.

İlgili Yazılar