Yaratıcı ve Farklı En iyi Doğum Günü Partisi Fikirleri

  • Fikir Mühendisi yazdı.
  • 6 Ocak 2021
  • 839 okunma

Arkadaşınıza, sevgilinize, çocuğunuza doğum günü partisi fikirleri arıyorsanız bu yazıyı okumalısınız. Çünkü birbirinden güzel fikirleri sizler için derledik.

Kahramanlar Partisi

Kahramanlar Partisi

Yüzüklerin Efendisi, Avengers, Batman, Şirinler ve bu tarz temalarla kahramanlar partisi hazırlayabilirsiniz. Ortamdaki tüm dekorasyon istediğiniz kahramanların ortamlarına özel hazırlarken, pastalar, cupcake’lerin üstüne seçtiğiniz kahramanın şeklinde şeker hamurundan modelleri koydurabilirsiniz. Shot bardaklarına kahramanların yapıştırmalarını bastırıp yapıştırabilirsiniz. Bardakların üzerine kahramanların yapıştırmalarını da bastırabilirsiniz. Ayrıca kahramanın filminde çalan sountrack albümünü de ortamda çalarak tam bir kahramanlar partisine çevirebilirsiniz. Ekstra olarak bu kahramanlara özel çıkartılan monopoly tarzı oyunları da hem dekoratif olması için hem de gelenlerin oynayarak eğlenmesi içinde kullanabilirsiniz.

90’lar Partisi

90’lar Partisi

Renkli giyimleri, makyajlarıyla herkesin o dönemde yaşasaydım demesine neden olan 90’ları doğum günü partisi konsepti olarak kullanabilirsiniz. Siz ve her konuk 90’lara özgü giyinecek, makyajını yaparak gelecek. Ayrıca o dönemlerdeki tabak, bardak gibi gereçler kullanabilirsiniz. Ve en önemlisi de müzik. 90’ların o hareketli yerli ve yabancı müzikleriyle tam bir zaman makinesiyle 90’larda bir doğum günü partisi yaşıyormuş hissi oluşacak. Dansı da unutmamak gerek. O dönemin dans stillerini de kullanmalısınız.

Pijama Partisi

Pijama Partisi

Daha rahat, salaş bir doğum günü partisi istiyorsanız tercihinizi pijama partisinden yana kullanabilirsiniz. Tabi yapılması gerekenler var. Bir kere arkadaşlarınızla pijamalarınızla otururken ışık açık olmamalı. Her yer de mumlar olmalıdır. Hatta biraz daha farklılık olsun ve telefon, TV, bilgisayar hiç olmasın. Sadece siz ve arkadaşlarınız, pastalar ve mumlar. Tabi başlangıçta fotoğraf çekmek için kısa bir süre telefon kullanabilirsiniz. Ama sonrasında pastanızı yerken mum ışığı altında sabaha kadar muhabbet edip şakalaşın. Birlikte oynayabileceğiniz sözlü oyun fikirleri için linkteki yazımıza göz atabilirsiniz.

Oyun Partisi

Oyun Partisi

Yaş ilerlese de oyun merakı kolay kolay bitmiyor. Hele ki teknoloji ilerledikçe oyun sürümlerinin ilerlemesi, yeni ve farklı oyunların çıkmasıyla bu ilgi daha da artıyor. İşte bunu doğum gününüzün teması yapabilirsiniz. En vazgeçilmezi PlayStation. Küçük turnuvalar düzenleyerek arkadaşlarınızla doğum gününü daha eğlenceli ve heyecanlı hale getirebilirsiniz. Pasta, cupcake hepsini playStation kumandası şeklinde özel olarak yaptırabilirsiniz. Tabi playStation bilmeyenler için farklı türde oyunlar da bulundurabilirsiniz.

80’ler Partisi

80’ler Partisi

Farklı ve eğlenceli, yerinizde oturmak istemediğiniz bir doğum günü istiyorsanız doğum günü temanız 80’ler olabilir. 80’ler ve disco havasına karşı hep bir ilgi vardır. Bu ilgiyi doğum günü partinizde gösterebilirsiniz. Doğum günü mekanını disco ortamına çevirebilirsiniz. Giyiminiz 80’lere özgü olmalı. Tabi gelecek olan arkadaşlarınız da ortama ayak uydurmalı ve 80’ler tarzında giyinmeli. Ayrıca en önemlisi o dönemde yapılan dansları yapabilmek. 80’lerin meşhur yerli ve yabancı şarkılarıyla o dansları yapabilirsiniz. En eğlenceli partiniz kesinlikle bu olacak.

Kamp Partisi

Kamp Partisi

Doğayı seven birisiyseniz bunu doğum gününüzde de temalaştırabilirsiniz. Türkiye kamp merkezleri bakımından çok zengin bir ülke. Güzel bir kamp merkezini seçebilirsiniz. Seçtiğiniz kamp merkezine bir araba ayarlayarak arkadaşlarınızla gidebilirsiniz. Kamp ateşi yakıp arkadaşlarınızla etrafında oturup güzel sohbetler edebilir, şarkı açıp dans edebilir ya da söyleyebilirsiniz.

Kayak Partisi

Kayak Partisi

Kamp değil de kayak severseniz ya da doğum gününüz kış ayındaysa, doğum gününüzü kayak merkezinde arkadaşlarınızla eğlenerek geçirebilirsiniz. Kamp gibi ülkemiz kayak konusunda da oldukça çeşitli. Tabi ülke içinde istemezseniz yurtdışı da olabilir. Tercih ettiğiniz kayak merkezine yakın arkadaşlarınızla gidebilirsiniz. Burada gündüzleri kayak yapıp eğlenirken akşamları da partilere katılarak çok güzel bir doğum günü geçirebilirsiniz.

Yaz Partisi

Yaz Partisi

Doğum gününüz yaz ayındaysa ve doğum günü planı için ne yapacağınıza karar veremediyseniz havuz başında, arkadaşlarınızla dilediğinizce eğlenerek güzel bir parti yapabilirsiniz. Dekorasyon olarak yaz ayının ve havuzun simgesi haline gelen flamingo deniz yatakları, pasta, flamingolu cupcake, yaz meyveleri, soğuk içecekler ve tabi ki yaz ayının popüler müzikleriyle doğum gününüzü eğlenceli bir hale getirebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Kendi doğum günü partinizi ya da arkadaşınızın, kuzeninizin, sevgilinizin doğum gününü dönem temalı yapabilirsiniz. Örneğin 80’ler temalı yapıp o yılların giyim tarzlarıyla, yerli ve yabancı müziklerle güzel bir doğum günü hazırlayabilirsiniz. Ya da 90’ların renkli tarzıyla ve müzikleriyle de planlayabilirsiniz. Sadece 80'ler ya da 90'lara bağlı kalmaya gerek yok. 70'ler ya da daha nostaljik bir ortam olsun isterseniz 60'lar da tercih edebilirsiniz.

Kutlayacağınız doğum günü kış ayındaysa evde ya da dışarda rahatlıkla bir parti yapabilirsiniz. Dışarıda yakın arkadaşlarınız ile beraber kayak merkezine gidebilir orada güzel bir doğum günü geçirebilirsiniz. Ya da ev ortamında doğum günü partinizi kahramanlar temalı yapabilirsiniz. En yakın arkadaşlarınızla pijama partisi şeklinde doğum günü de yapabilirsiniz.

İlgili Yazılar