Uzun Boylu Bayanlar İçin Giyim Tüyoları

  • Fikir Mühendisi yazdı.
  • 16 Aralık 2020
  • 385 okunma

Şık görünmek için öncelikle bilmemiz gereken şey vücudumuzu tanımaktır. Vücudumuzu tanıdıktan sonra ona uyacak, şık ve tarz gösterecek kombinler yapmalıyız. Çoğumuz vücudunu tanımadan sadece hoşumuza giden, moda olan kıyafetleri giyse de maalesef güzel bir hava kazanamıyor. Bu yüzden kesinlikle vücudunuzu tanımalı ve fiziğinize göre doğru tercihler yapmalısınız.

Diğer yazılarımızda vücutlarını tanıyan kilolu kadınlar için doğru tercihleri ve minyon yapılı bayanlar için giyim tüyolarını yazmıştık. Bu yazımızda ise uzun boyluların tercih edebileceği, vücutlarına uygun olan ve şık gösterecek tüyoları listeledik.

1- Desen Seçimlerine Dikkat Edin

Desen Seçimlerine Dikkat Edin

Kıyafet seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken ilk şeylerden biri kıyafetlerinizin desenidir. Desenli bir kıyafet seçerken küçük değil büyük desenleri olan kıyafetleri tercih etmeniz sizler için avantaj sağlar.

2- Topuklu Ayakkabı Tercih Edebilirsiniz

Topuklu Ayakkabı Tercih Edebilirsiniz

Yıllarca uzun boyluların topuklu ayakkabı giymesi yanlıştır dense de kesinlikle böyle bir kural yoktur. Önde gelen modacılar daima uzun kadınların da topuklu giyebileceğini söylüyor. Ancak topuklu ayakkabı tercih edecekseniz topuk boyu çok uzun olmamalıdır.

3- Renk Tercihi Size Kalmış

Renk Tercihi Size Kalmış

Uzun boyluysanız ve doğru rengi arıyorsanız kesinlikle bunu boyunuza göre değil, saç ve teninize göre seçmelisiniz. Teninize göre doğru seçim yapabilmek için esmer tenli bayanlar için giyim tüyoları ya da sarışın tenli bayanlar için giyim tüyoları yazılarımızı inceleyebilirsiniz. Uzun boylu kadınlar her renkte kombinler yapabilir. Tek renk değil, birbirine uyan renklerle kombin yapabilirsiniz.

4- Geniş Paça Pantolonlar Şık Bir tercih Olabilir

Geniş Paça Pantolonlar Şık Bir tercih Olabilir

Uzun boyluların tercih edebileceği bir pantolon türü geniş paça ya da İspanyol paça çok şık ve havalı bir tercih olabilir.

5- Kimono ile Tarz Yakalayabilirsiniz

Kimono ile Tarz Yakalayabilirsiniz

Farklı tarzlarda kimonoları tercih ederek kombin yapabilirsiniz. Ancak seçeceğiniz kimono uzun olmalıdır. Kısa kimonolar iyi bir görüntüye neden olmaz.

6- Triko Elbiseler Çok İdealdir

Triko Elbiseler Çok İdealdir

Elbise giymek istiyorsanız salaş triko elbiseler sizde harika duracaktır. Ayrıca zayıfsanız vücudunuzu saran triko elbiseler de tercih edebilirsiniz.

7- Dikine Çizgiden Uzak Durun

Dikine Çizgiden Uzak Durun

Zaten uzun boylusunuz ve dikine çizgi giyerseniz çok daha uzun gözükürsünüz. Ve bu fazlasıyla abartı olur ve güzel gözükmezsiniz.

8- Yan Çizgili T-shirtler Giyebilirsiniz

Yan Çizgili T-shirtler Giyebilirsiniz

Uzun boylu ve zayıfsanız uzun çizgili t-shirtlerden kaçmanıza gerek yok. Bu tshirtleri gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

9- Salaş Pantolon Çok İyi Durmaz

Salaş Pantolon Çok İyi Durmaz

Aşırı salaş, dökük pantolonlar uzun boyunuzdan ötürü sizde hoş durmayabilir. O yüzden tercih etmemeniz sizin için iyidir.

10- Ara Boy Eteklerle Havalı Olabilirsiniz

Ara Boy Eteklerle Havalı Olabilirsiniz

Uzun boylulara her türlü etek yakışsa da ara boy ile çok havalı bir görüntü elde ederek, çevresindeki herkese kendisini kolaylıkla beğendirebilir. Pileli, fırfırlı ya da uçuşan etekleri tercih edebilirsiniz.

11- Dolabınızda Tulum Kesinlikle Olmalı

Dolabınızda Tulum Kesinlikle Olmalı

İnce ve bacak boyunuz uzun ise kesinlikle dolabınızda tulum bulundurmalısınız. Tulum boyunuzla bütünleşince tarzınız kesinlikle harika olacak. Ve ayrıca tulum kombin yapmakta vakit almayan kolay bir kıyafettir. Tek parça oluşuyla her spor ayakkabı, stiletto ya da sandaletle kolaylıkla kombin yapılır.

12- Uzun Hırkalar Tam Size Göre

Uzun Hırkalar Tam Size Göre

Üzerinize uzun ve salaş bir hırka giyerek harika bir görüntü elde edebilirsiniz. Uzun hırkalar sizin boyunuzu ve tarzınızı çok daha iyi gösterecektir.

13- Doğru Aksesuar Oldukça Önemli

Doğru Aksesuar Oldukça Önemli

Uzunsanız sizin için en tercih edilebilir aksesuar büyük boyda olanlar olabilir. Büyük ve orta boy çantalar, büyük takılar sizi asla bastırmaz tam tersine sizi olduğundan daha havalı gösterir.

Sıkça Sorulan Sorular

Uzun boylular da topuklu tercih edebilir. Ancak tercih ederken topuk boyu çok uzun olmamalıdır.

Uzun boylular yüksek bel pantolon giyebilirler. Bunun yanında geniş paça pantolon, İspanyol paça pantolonlar da tercih edebilirler. Ancak aşırı salaş, dökük pantolonlar uzun boylularda güzel durmaz.

Uzun boylular cilt tonu ve saç rengine göre her türlü rengi tercih edebilirler. Ancak desen seçimleri büyükten yana olmalıdır.

İlgili Yazılar