Kamyon Arkası Sözler - Anlamlı, Felsefi, Aşk Yazıları

  • Semersiz Hamsi yazdı.
  • 24 Ocak 2021
  • 24.776 okunma
  • 3 beğeni

Kamyonculuk, belki de dilimizden düşmeyen meslek gruplarından birisi :) Kamyon arkası sözler hazırladığım bu yazımda efsaneleşen, aşk barındıran, felsefi tarafları da olan kamyoncu yazıları bulacaksınız. Komik kamyon arkası sözler listemde, acıklı birkaç paylaşımım da olacak!

Efsaneleşen kamyon arkası sözler listem sizleri derin düşüncelere itebilir, aman dikkat! Anlamlı kamyon arkası yazıları nelermiş hep birlikte inceleyemeye başlayalım :)

KAMYON ARKASI SÖZLER (41 EFSANELEŞEN YAZI)

Kamyon arkası sözler aşk içermesinin yanında felsefi kamyoncu yazıları da sık sık karşılaştıklarımızdan! Ödül alan kamyon arkası yazısı hangisi olurdu sizce? 

1- Rahat Bırak Gözlerini, Dilediği Gibi Baksın!

kamyon arkası yazılar 1

Burada kamyoncu amcamız, sevgilinin kendisine bakmak istediğini ama utanarak bakamadığını düşünüyor! Cazibesine kapılan sevgiliye sesleniyor: ''Ey sevgili rahat rahat bak!''. Mesajı alan yengemiz kamyoncu amcamıza bakmış mıdır acaba :)

Aşk demişken Hint sineması severler için hazırladığım Aamir Khan en iyi aşk filmleri listeme de mutlaka ziyarette bulunun :)

2- Özlediğiniz Hayatı Yaşamakla Meşgulüm!

kamyon arkası yazılar 2

Bir hayat düşlüyoruz, öyle bir hayat ki sadece bu kamyonu kullanan şoför kardeşimiz o hayata sahip! Bize nazire yapıyor, meşgul olduğunu yazım yanlışı ile belirtse de söz baba söz!

3- Kader Satılmıyor ki İyisini Alayım!

kamyon arkası yazılar 3

Muhtemelen ticaret ile meşgul olmuş bir aileden gelen kamyoncu dayımız kadersizlikten yakınmış. Mümkün olsa bu kaderi satacağından dem vurmuş :) Aslında hepimizin bir miktar kaderle sıkıntısı var; hangi meslek grubundan, gelir seviyesinden olursak olalım, mutlaka isyan ettiğimiz bir şeyler söz konusu.

3- Arkadaşın Çok Olur, Ama Zor Gününde Yok Olur! Beden Sana Bir Akıl, Aklın Varsa Tek Takıl!

kamyon arkası yazılar 4

Aslında bu hikayeyi birçoğumuz yaşamışızdır. ''İyi gün dostu'' sıfatına nail birileriyle mutlaka bir temasımız olmuştur. Benim en beğendiğim sözlerden birisi de bul oldu; fakat ''tek takıl'' kısmına pek de katılmıyorum. Sonuçta hayat yalnız yaşanılmaz.

4- Ölüme Gidelim Dedin de Mazot Mu Yok Dedik!

kamyon arkası yazılar 5

Atarlı sözleri çok severim; ''Senin için ölürüm!'' kavlinden sözler her zaman bizlerin bam teline dokunur. Bu yakınlık, ölüme varan dostluk bir de mesleki bir espri haline getirilirse bayılırım :) En beğendiğim sözlerden bir diğer de bu oldu. En iyi kamyoncu sözleri listemde favorilerimden biri!

5- Adımı Avucuna Yaz, Beni Hatırladıkça Avucunu Yalarsın!

 kamyon arkası yazılar 6

Edebiyatta ''terdit'' denilen sanat bu olsa gerek :) Zekice laf sokuşturan sözleri sevenler için oldukça iyi bir örnek! En iyi kamyon arkası yazılar listesinde bunu da favorilerime işaretledim.

6- Altın Gibi Kalbin Olsa Ne Yazar? Ayarın Düşük Olduktan Sonra...

 kamyon arkası yazılar 7

Zekice kurgulanmış ''terdit''lerden biri daha! Gerçekten bu tarzda sözlerin beklenmedik şekilde bitmesi bizleri hem güldürüyor hem de biraz düşündürüyor. Maazallah, bu tarzda bir sözle muhatap olsak eminim verecek cevabımız olmazdı.

Şiir gibi sözler hepimizin hoşuna gider, bu da şiiri sevmemizden kaynaklanır. Türk edebiyatına damga vuran şiirler ve hikayeleri hakkında hazırladığımız bir yazımız sitemizde sizleri bekliyor :)

7- Basit İnsanlarla Uğraşmam! Unutma: Kartal, Sinek Avlamaz!

kamyon arkası yazılar 8

Giriş, gelişme ve sonuç kelimelerinin yerleşimi açısından biraz sıkıntılı bir cümle olsa da nihayetinde dil bilimcisi değiliz :) Büyük oynar, büyük düşünürüm diyen amcamız okkalı bir sözü de kamyonunun arkasına oturtmuş. ''Kartal'' biz Türklerde her zaman üstün bir hayvandı, böyle psikolojik bir çağrışımı vardır bizlerde. ''Unutma, kartallar yüksekten uçar!'' türevinden sözlere sık sık denk gelmişsinizdir. 

8- Kulağına Küpe Takan Erkeklerden Hoşlanan Kızlara, Bizim Gibi Eli Tespihli Delikanlılar Ağır Gelir Usta! 

kamyon arkası yazılar 9

Yenge hanım, muhtemelen abimize yüz vermedi; abimiz de derdini sanayide sürekli gittiği ustasına anlattı :) Yengemiz, yine muhtemelen küpeli bir abimizle evlendi; bu da kamyoncu abimizin ağırına gitti. Sadece ustası değil, cümle alem sözünü duysun istedi. Abimizin arkasındaki küpeli erkek şoförler muhtemelen hızlıca sollayacaklar kendisini :)

9- Senin Oynadığın Filmde Senaryoyu Ben Yazarım!

kamyon arkası yazılar 10

''Hayata ben hakimim!'' ''Senin hayallerin, benim yaşadığım gerçekler!'' tarzında sözler bizde her zaman müşteri bulur :) Hayata ve o hayatın içerisindeki insanlara hakimiyet özgüvenine sahip olanlardan bu özleri işitebilir ya da böyle araç arkasında fikirlerini okuyabilirsiniz :)

10- Gidiyoruz İşte... Kiminin Hoşuna, Kiminin Zoruna!

 kamyon arkası yazılar 11

Tezat sanatının kullanıldığı bu söz de listenize alabileceklerinizden! En iyi kamyoncu sözleri listesine aldığım bu sözde gruplaşma, rekabet seziyorum :) Birileriyle rekabet halinde olduğunu ve önde ilerlediğini düşündüren bir kamyon arkası yazı olmuş.

11- Hayatta Tek Gerçek Kariyer, Sen Çalışısın Karı Yer!

kamyon arkası yazılar 12

Muhtemelen boşanmış ya da son derece geniş bir espri anlayışına sahip eşe sahip olan kamyoncu amcamız, içindekileri dökmüş resmen!

12- Vedalar Soğuk Olur, Sıkı Giyin Reis!

kamyon arkası yazılar 13

Ağır abi sözleri listesi hazırlarsam bir gün mutlaka bu sözü oraya koyacağım :) ''Reis'' kavramından anladığım kadarıyla işin içerisinde bir aşk yok. Samimi bir dost ile problemler neticesinde bağların kopması olabilir.

13- İmanın İktidar Olmadığı Kalpte, Şeytan İhtilal Yapar!

kamyon arkası yazılar 14

Dini felsefi bir yaklaşımla hazırlanmış oldukça güzel bir söz. Listemde şuana kadar yer alan kamyoncu sözleri içerisinde kişisel değil de toplumsal mesaj veren ilk söz. ''Toplum için sanat'' felsefesiyle hazırlanmış bir mesaj...

14- Sinyal Verip Geçtiğin Bu Kalbimi, İleride Dörtlü Yakıp Bekleyeceksin!

kamyon arkası yazılar 15

İşin içerisinde mesleki tabirlerin, terimlerin katıldığı esprilere bayılıyorum :) Bu konuda favorim her zaman araç kurtarma/çekici şoförleri olmuştur, belki bu konuda da ilerleyen dönemde bir liste hazırlarım. Kamyoncu dayımız burada ''Pişman olacaksın!'' mesajını iletmiş.

15- Seni Sevdim de Ne Oldu? Meyhaneci Zengin Oldu!

kamyon arkası yazılar 16

Aslında iki anlam da çıkarılabilecek bir söz var burada: Dayımız, meyhanede çalışan bir personeli sevdi de sürekli oraya mı gidiyor; yoksa birini sevdi, ona bakmadığı için kendini alkole mi vurdu? İlk bakışta ben bu çelişkiye düştüm.

Sözlerin ve deyimlerin tarihçelerine meraklıysanız ilginç deyimlerin hikayeleri yazımızı da okuyabilirsiniz.

16- Kurulacak Hayal Kalmadı ki Yıkılacak Diye Korkalım!

kamyon arkası yazılar 17

Toplum olarak ''ki'' ve ''da/de'' bağlaçlarının yazımı konusunda her zaman bir sıkıntımız var, ben mi çok takıntılıyım bu konuda bilmiyorum :) Mesaja geçersek şunu söyleyebilirim: Hiçbir zaman ümitsiz olma, her zaman hayallerin olsun!

17- Şimdi Bu Hayatı Düzene Mi Sokayım, Yoksa Üzene Mi?

 kamyon arkası yazılar 18

''Mi'' soru eki her zaman ayrı yazılır :) İçerisinde bir miktar argo barındıran sözler hoşumuza gider! Biz yine de hayatımızı düzene sokalım.

18- Bu Sevda Babamın ''Marşa Bas Oğlum, Hava Dolsun.'' Demesiyle Başladı.

kamyon arkası yazılar 19

Bu mesleğe nasıl başladım, ne zaman başladım gibi merak uyandıran soruların en net cevabı olmuş.

Kitap hediye etmeyi sevenler için hazırladığımız bir yazımızda var. Hediye kitap üzerine yazılacak sözler içeriğimizi de okumadan geçmeyin!

19- Yasa Dışı Bir Aşktı Benimkisi, Mülteci Bir Çocuğun Paris Hayalleri Gibi!

 kamyon arkası yazılar 20

Güzel söz! Bir şiirde geçiyor mu bilmiyorum. İmkansızı anlatan, aslında derin bir edebi tarafı da olan kamyoncu aşk sözleri her zaman etkileyicidir.

20- Alayına Değil, Kralına Gider! Kamyoncuyuz Koçum, Şeklimiz Yeter!

kamyon arkası yazılar 21

Gurur duymayı seven bir toplumuz. Kendimizle, aile fertlerimizle her zaman gurur duyarız. ''Babamın gölgesi yeter'' türündeki araba arkası sözleri de bu gururdan gelir.

21- Hatalıysam Lütfen Bire Bir Görüşelim!

kamyon arkası yazılar 22

Amcamız, meydan okuyan bir boksör edasıyla doğrudan mesajı koymuş :)

22- Ya Yağlı Yedin Dilin Kayayi ya da Mermiden Hızlı Koşaysun!

kamyon arkası yazılar 23

Ben de bir Trabzonlu olarak Karadeniz'e dair ne varsa severim :) Bu söz, bizim oralarda çok kullanılır. Sadece kamyoncu sözleri arasında göstermemek gerekir aslında.

23- Hukuk Okumadık, Ama Her Mevzuya Hakimiz!

kamyon arkası yazılar 24

Sizler de bilirsiniz ''şahinci özgüveni'' denilen bir tabir vardır. Bu tabir, kamyoncu amcamıza cuk oturmuş :)

Sözler üzerine yazılar arıyorsanız sitemizde güzel kaynaklar sizi bekliyor. Yanlış kullanılan atasözleri ve deyimler içeriğimize de mutlaka bakınız.

24- Senin Sevmene Gerek Kalmadı, Biz O Meseleyi Başkasıyla Hallettik!

kamyon arkası yazılar 25

Umutsuz bir aşk! Mecnun, Leyla'nın peşinden çok koşmuş; bakmış olacağı yok bu işin, bari başka Leyla bulayım demiş:)

25- Her Önüne Gelene Selektör Yapma Cici Kız, Akün Biter Vurdurmaya Mahkum Kalırsın! 

kamyon arkası yazılar 26

En komik kamyoncu sözleri listesi hazırlasam zirveye koyardım :) Çok da mevzuyu açmayayım.

26- Ben Çocukluğumda Hiçbir Şey Düşünmeden Uyuduğum Geceleri Özlüyorum.

 kamyon arkası yazılar 27

Herhangi bir şiirde geçiyor mu bu söz bilmiyorum; fakat oldukça güzel. Çocukluğumuzu hangimiz özlemedik ki? Çocukken hep büyümeyi düşleriz, büyüdüğümüzde ise çocukluk yıllarımızı...

27- Azrail Bile Ayağıma Gelecekse Sen Neyi Tribindesin? 

kamyon arkası yazılar 28

Dede Korkut Hikayelerinden ''Deli Dumrul''u mutlaka okumuşsunuzdur, nedense aklıma o geldi :)

28- Ya Farkına Vardığında Farkın Kalmamış Olursa...

 kamyon arkası yazılar 29

Oldukça anlamlı bir söz bence. ''Her şey için çok geç olabilir!'' ''Sen de artık herkes gibisin!'' tarzında çağrışımlar yaptı bende. Nazım Hikmet'in çok güzel bir şiiridir, ''Sen de Şimdi Herkes Gibisin''i mutlaka okuyunuz.

29- Bir Ford'un Ara Gazına Bir de Senin Nazına Hastayım! 

kamyon arkası yazılar 30

Çok nazlı bir maşuk var ortada :) ''Fazla naz aşık uzandırır.'' sözüne inat sevmeye devam eden bir kamyoncu dayımız kamyon arkası mesajı ile iletmiş durumunu.

30- Neskafe Bile Üçü Bir Arada, Ben Hala Yalnızım! 

 kamyon arkası yazılar 31

Bir gece yalnızken neskafe içen kamyoncu amcamızın dudaklarından dökülmüş bu sözler. ''Neskafe bile yalnız değilken ben neden yalnızım?'' diye düşünmüş ve hemen kamyonun arkasına nakşetmiş sözleri :) 

En güzel kamyon arkası sözler yazı dizime burada son veriyorum. Umarım eğlenceli bir yazı olmuştur. Sözü bitirmeden önce şunu da belirtmekte fayda var: Kimseyi rencide etmek gibi bir amaca hasıl olmadan bu yazıyı hazırladım. Yeni yayınlarımda görüşmek dileğiyle...

İlgili Yazılar