En İyi 10 Görüntülü Bebek Telsizi ve Kamerası

  • Fikir Mühendisi yazdı.
  • 12 Aralık 2020
  • 535 okunma

En doğru şekilde bebek telsizinin nasıl seçilmesi gerektiğine dair noktaları bir önceki en iyi sesli bebek telsizleri yazısında yazmıştık. Teknolojinin ilerlemesiyle artık bebek telsizleri görüntülü şekilde de üretilmeye başlandı ve bunun yanında kameralı sistemler geliştirildi. Bu gelişen sistemler içerisinde ebeveynlerin en çok tercih ettiği görüntülü telsizler ile farklı olan görüntülü telsizleri sizler için derledik.

Bebeğinizin diğer önemli ihtiyaçları için en iyi bebek mama sandalyeleri, en iyi  bebek park yataklar, en iyi ve kullanışlı bebek arabaları, en iyi bebek emzikleri ve en iyi bebek biberonları yazılarımıza da göz atabilirsiniz.

1- Motorola MBP 36SC Görüntülü Bebek Kamerası

Motorola MBP 36SC Görüntülü Bebek Kamerası

Motorola MBP 36SC, her şeyi her zaman takip edebilmenizi sağlayan kablosuz bir video bebek izleme kamera sistemidir. İki yönlü ses özelliği ile bebeğinizle aynı odadaymışsınız gibi net bir şekilde iletişim kurmanızı sağlar. Tam renkli 3.5” köşegen LCD ekran bebeğinizin odasında gerçek zamanlı video ve ses yayını yapmaktadır. BP36SC’in oda sıcaklığı uyarı ekranıyla, odanın bebeğiniz için çok sıcak veya çok soğuk olup olmadığını kolaylıkla kontrol edebilirsiniz. Otomatik gece görüşüyle bebeklerinizi karanlıkta da rahatlıkla takip edebilirsiniz. Uzaktan zoom fonksiyonu ile duvara ya da herhangi bir yere monte ettiğiniz kamerayı oturduğunuz yerden yakınlaştırabilirsiniz. Kamera sayısı dört kameraya kadar arttırılabiliyor. Tv ekranına da bağlayarak oradan bebeğinizi takip edebilirsiniz.

2- Chicco 2567 Video Digital Top Bebek Telsizi

Chicco 2567 Video Digital Top Bebek Telsizi

Ebeveynler tarafından en çok tercih edilen en iyi bebek telsizlerinden bir başka üründe Chicco markası tarafından üretilmiştir. Fotoğraf çekebilen ve video kaydedebilen nadir bebek telsizlerinden biridir. 3’’ LCD ekran ve görüntüyü iki kata kadar büyütebilen zoom özelliği ile bebeğinizi en iyi görüntüyle sizlere göstermektedir. 6 adet ninni çalma özelliği vardır ve buna ek olarak Mp3 çalara bağlayıp bebeklerinize kendinizin seçeceği müzikleri dinletebilirsiniz. Karanlıkta otomatik olarak devreye giren LED ışığı bebeğine uyurken eşlik ederken diğer yandan da gece lambası olarak görev de yapabilmektedir. Ayrıca termometre özelliği de bulunur. Bu sayede bebeğinizin yattığı odasının sıcaklığını takip edebilirsiniz. Ayrıca acil durumlar için ve bebeğin rutin işlerini hatırlatması için 5’er tane farklı tarih, saat ve telefon numarası kaydedebilirsiniz.

3- Weewell WMV815 Dijital Bebek İzleme Cihazı

Weewell WMV815 Dijital Bebek İzleme Cihazı

Weewell WMV815, 2,4’’ LCD ve renkli ekranıyla bebeklerinizi yataklarında uyurken, oynarken gönül rahatlığıyla izleyebileceğiniz en iyi görüntülü bebek telsizlerinden bir diğeridir. Bu cihazı yanınızda kolaylıkla taşıyabilirsiniz. Kristal berraklığında siyah beyaz gece görüşü sayesinde bebeklerinizi gündüz izleyebildiğiniz gibi gece de takip edebilirsiniz. Ebeveyn ünitesinde yer alan konuşma tuşuna basarak bebeğinizle iletişime geçebilir, onun sakinleşmesini sağlayabilirsiniz. Bebek izleme cihazında yer alan ninnileri açarak uyumalarına yardımcı olabilirsiniz. Ayrıca bebek izleme cihazında yer alan termometre aracılığıyla, ebeveyn cihazında bebeğinizin bulunduğu odanın sıcaklığını ekran üzerinden bakabilirsiniz. 300 metreye kadar çekim yapabilmektedir. Bu mesafeyi aşarsanız sizi uyarır. Bebeğinizin beslenme zamanlarını ebeveyn cihazında ayarladığınızda, belirttiğiniz zamanlarda sizi uyarır.

4- Loobex LBX 2601 Dijital Kameralı Bebek Telsizi

Loobex LBX 2601 Dijital Kameralı Bebek Telsizi

Bir başka tercih edilen görüntülü bebek telsizi de Loobex’in LBX 2601 cihazıdır. Bu cihazda bebeklerinizi görüntülü takip ederken zoom in/out teknolojisi sayesinde bebeğinize daha yakından bakabilir, bebek kamerasını da tüm yönlere hareket ettirebilirsiniz. Vox sistemiyle ses ve ışık ayarıyla enerji tasarrufu sağlanır. Karşılıklı olarak çift yönlü iletişim imkanı sunarak hem bebeğinizin çıkardığı sesleri dinleyebilir hem de onu sesinizle sakinleştirebilirsiniz. Ayrıca ninni çalabilmesi sayesinde bebeklerinizi sakinleştirerek uyumasını sağlar. Açık alanda 200 metre çekim sağlayabilmektedir. Aradaki mesafe 200 metreyi geçerse cihaz sizi uyarabilmektedir. Ayrıca bataryanın azalması durumunda da size uyarı sesi verir. Ebeveyn ünitesi şarj edilebilir özelliktedir.

5- Kodak Cherish C225 Akıllı Bebek Monitörü

Kodak Cherish C225 Akıllı Bebek Monitörü

Kodak Cherish C225, en fazla 372 m2 büyüklüğündeki bir evde kullanılması için çıkarılmış bir bebek izleme cihazıdır. Wife bağlantılı bu bebek cihazı, doğrudan sizin cihazınıza kristal netliğinde HD video ve ses sunar. Bu sayede seyahat ettiğinizde ya da sadece yan odadayken çocuğunuzu takip edebilme imkanı sunar. Üzerinde bulunan wife işlevi ile bebek video kamerasından akıllı telefonunuza ya da tabletinize görüntü akışı sağlar. 2,8 inçlik ekranı ile bebeğinizi ekran üzerinden takip edebilirsiniz. Bebeğinizin videolarını Kodak Akıllı Ev uygulaması ve SD kart kaydı ile kaydedebilir, yıllar sonra bile bu anıları izleyebilirsiniz. İki yönlü konuşma özelliğiyle bebeklerinize sesinizi dinleterek sakinleştirebilir, aynı şekilde siz de onun her çıkardığı sesi parazit olmadan duyabilirsiniz. Ayrıca akıllı sıcaklık bildirimiyle bebeğinizin odasının sıcaklığını kontrol altına alabilirsiniz. Ayrıca ebeveyn cihazı ya da telefon, tablet gibi cihazlardan bebeğinizi takip ederken sağa sola, aşağı yukarı hareket ettirerek ya da ekranı yakınlaştırarak bebeğinizi daha yakından takip edebilirsiniz. Gece bile görüntü kalitesi ileri seviyede olup bebeklerinizin sakinleşmesi için kısık seste ninni çalarak uyumasını sağlar.

6- Invidyo Akıllı Wifi Bebek Kamerası

Invidyo Akıllı Wifi Bebek Kamerası

Türk mühendisleri tarafından geliştirilen bu bebek kamerası ile bebeklerinizi dışarıda olsanız bile güvenle takip edebilirsiniz. Diğer ürünlerden farklı olarak yüz tanıma özelliği sayesinde bebeğinizin odasına giren yabancıları fark ederek size anında bildirim yollar. Çift yönlü iletişim ile bebeklerinizi dinleyebilir, onlarla siz de iletişim kurabilirsiniz. Bebeklerinizin huysuzluğunu gidermek ve uyumalarına kolaylık sağlamak için ninni çalar. IOS ve Android akıllı telefonlardan ya da bilgisayarınızdan 24 saat bebeğinizi takip edebilirsiniz. Bebek kamerasını uzaktan hareket ettirerek istediğiniz açıya ayarlayabilirsiniz. Ayrıca bu kamera bebeğinizin gülümsediği anı yakalayıp fotoğrafını çeker. Bebeğinizin odasının sıcaklık değerini en doğru şekilde size gösterir. Son olarak eğer yoğun bir gün geçirip gün içinde kaydedilen görüntüleri anında takip edemediyseniz, bu sistem gün içerisindeki tüm kaydı özet video şeklinde size sunar.

7- Vtech Bm3200 Dijital Bebek İzleme Cihazı

Vtech Bm3200 Dijital Bebek İzleme Cihazı

Bir diğer başarılı cihazlardan biri olan Vtech Bm3200, 2,8 inçlik ekrana sahiptir. 2.4 GHz FHSS kablosuz teknolojisi ile parazit olmadan temiz bir şekilde iki cihaz arası bağlantı kurmaktadır. Bebek kamerası ünitesi ile ebeveyn ünitesi arası çift yönlü iletişim ile hem bebeklerinizi duyabilir hem de siz sesinizi bebeğinize dinleterek sakinleşmesini sağlayabilirsiniz. Gece görüşü de aynı gündüz görüşü kadar kalitelidir. Ebeveyn ünitesinden zoom yaparak bebeğinizi daha yakından görebilirsiniz. Ayrıca ebeveyn ünitesinin ekranı dörde ayrılarak 4 açıdan bebeğinizi izleyebilirsiniz. Bebek ünitesinde 5 adet ninni vardır ve bebeğinizin bulunduğu odanın ısısını takip edebilirsiniz.

8- Bebevo VM903 Video Bebek Monitörü

Bebevo VM903 Video Bebek Monitörü

VM903 ile bebeğinizi her saniye güvenle izleyebilirsiniz. 2-inç yüksek çözünürlüklü ekrana ve geniş açılı CMOS kamerasıyla yüksek kalitede bebeğinizi takip edebilirsiniz. Açık alanda 300 metre, kapalı alanda 60 metre çekim mesafesini aşarsanız cihaz uyarı vermektedir. VOX modu bebeğinizin ses çıkarmadığı ve hareket etmediği durumlarda monitörünüzün LCD ekranını kapatarak cihazın pil süresini uzatır. Bebeğinizi gece de güçlü görüntü ekranından kaliteli şekilde izleyebilirsiniz. Sesinizi bebeğinize dinletebilir, odasının sıcaklığını takip edebilirsiniz.

9- Yoyko Excalibur Dijital Bebek İzleme Cihazı 1 Kameralı

Yoyko Excalibur Dijital Bebek İzleme Cihazı 1 Kameralı

360 derece dönebilen kamerasıyla bebeğinizin her anını ve odasının her açısını takip edebileceğiniz bu cihazla 200 mil mesafede izleyebilirsiniz. Çift yönlü iletişimi ile bebeklerinizin en ufak sesini rahatlıkla duyabilirken siz de bebeğinize kendi sesinizi dinleterek sakinleşmesini sağlayabilirsiniz. 4,3 inçlik Hd kalitesindeki LCD ekranından gece de güçlü görüntüsüyle çok rahatlıkla izleyebilirsiniz. Ayrıca sakinleştirip uyutabilmeniz için 8 adet ninni de yer almaktadır. Bebeğinizin oda sıcaklığını ebeveyn ekranından kontrol edebilirsiniz. 480*640 piksel görüntüsüyle sizlere temiz bir görüntü sunar.

10- Skygo Görüntülü Bebek Kamerası

Skygo Görüntülü Bebek Kamerası

200 metre kapsama alanına sahip bu cihaz çift taraflı ses özelliğiyle karşılıklı olarak kolaylıkla iletişim kurmanızı sağlar. Bebeğinizin huzurlu bir şekilde uyuyabilmesi için ninni özelliği de mevcuttur. Son olarak bebek ünitesi sadece prize takarak kullanabilirken anne ünitesi ise adaptörle ve pille çalışmaktadır.

Sıkça Sorulan Sorular

Akıllı telefonlardan Kodak cherish C225 akıllı bebek monitörü ile Invidyo Akıllı Wifi Bebek Kamerasını bağlayarak bebeklerinizi izleyebilirsiniz.

Weewell, Loobex, Vtech gibi markalar ebeveynler tarafından çok sık tercih edilmektedir.

İlgili Yazılar